Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

bALGIERIA span style=color: #ff0000;dla Koneserów/span 2019:/b

bDzień 1:/b
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Algierii. Przylot do Algieru. Transfer do hotelu.

bDzień 2:/b
ALGIER
Zwiedzanie historycznej części Algieru - Kasbah. Ten unikalny typ medyny z labiryntem uliczek, wiekowych zabudowań, zabytkowymi meczetami, perłami architektury mauretańskiej został wpisany na listę UNESCO. Co interesujące, dzielnica nadal jest zamieszkiwana przez tysiące Algierczyków, którzy prowadzą tutaj swoje sklepiki czy pracownie rzemieślnicze. Okazja do spaceru wąskimi uliczkami i poczucia atmosfery tego miejsca, jakby zatrzymanego w czasie przed wiekami. Kolacja i nocleg.

bDzień 3:/b
ALGIER - DŻAMILA - SETIF
Po śniadaniu przejazd w kierunku stanowiska archeologicznego Dżamila. Znajdują się tu jedne z najlepiej zachowanych ruin z czasów rzymskich w Afryce Północnej. Okazja do podziwiania pozostałości rzymskiego miasta Cuicul, m.in. łuk triumfalny, amfiteatr, forum, termy oraz świątynie i domy mieszkalne z zachwycającymi mozaikami. Przejazd do Setif. Kolacja i nocleg w hotelu.

bDzień 4:/b
TIMGAD - KONSTANTYNA
Przejazd do Batna (Timgad). Obiad. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego Timgad (lista UNESCO), jednego z najbardziej znanych miast z czasów rzymskich. Miasto zostało założone w 100 roku naszej ery przez cesarza Trajana w miejscu wcześniejszej osady kartagińskiej. Następnie przejazd do Konstantyny, malowniczo usytuowanego miasta na wysokości 649 m n.p.m. Dzielnice miasta są połączone licznymi mostami, które są zawieszone ponad głębokim wąwozem rzeki Rhumel. Zwiedzanie górującego nad miastem przepięknego, białego meczetu emira Abd El Kadera, drugiego największego meczetu Maghrebu. Meczet harmonijnie łączy w sobie wszystkie style architektury muzułmańskiej - piękne perskie minarety, główną bryłę bardziej w stylu północnoafrykańskim i zdobienia rodem z Andaluzji i lokalnej, algierskiej tradycji. Kolacja i nocleg.

bDzień 5:/b
KONSTANTYNA - GHARDAIA
Wizyta w Muzeum Narodowym Cirty, w którym zgromadzono wiele eksponatów i pamiątek po numidyjskiej, fenickiej i rzymskiej przeszłości miasta. Zwiedzanie miasta wiszących mostów. Spacer po 168-metrowym moście Sidi MCid, z którego rozpościera się imponujący widok na okolicę. Obiad w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko i wylot do Ghardaia. Przylot. Przejazd do hotelu.

bDzień 6:/b
GHARDAIA - Dolina Mzab
Po śniadaniu przejazd do Doliny Mzab. Obszar ten zamieszkany jest głównie przez Berberów z plemienia Mozabitów. Region Mzab zamieszkany był już w neolicie. W XI wieku powstało tu pięć istniejących do dziś ksarów - Ghardaja, Malika, Bu Nura, Bani Iskin i Al-Atuf. Obiad, zwiedzanie mauzoleum Sidi Ibrahima, wioski Al-Atuf i wioski Bani Iskin. Kolacja i nocleg w tradycyjnym hotelu.

bDzień 7:/b
GHARDAIA - ALGIER
Ranny przelot do Algieru. Przylot do stolicy. Zwiedzanie centrum miasta, które zbudowane przez francuskich kolonizatorów przypomina śródziemnomorskie metropolie i kurorty. Na trasie m.in. budynek Wielkiej Poczty, przepiękna Bazylika Matki Boskiej Afrykańskiej. Wjazd na wzgórze, pod Pomnik Chwały i Męczeństwa, skąd rozpościera się zachwycający widok na miasto. Pomnik ten został zrealizowany według projektu polskiego rzeźbiarza Mariana Koniecznego. Kolacja.

bDzień 8:/b
ALGIER - DŻANAT
Rano transfer na lotnisko i przelot na dalekie południe do Dżanat. Nad miastem usytuowanym malowniczo w dolinie porośniętej palmami góruje pasmo Tassili Wan Ahdżar. Po przylocie obiad w lokalnej restauracji. Następnie wizyta w mieście Tuaregów i na tradycyjnym bazarze. Kolacja z tradycyjnym pokazem w wykonaniu Turageów.

bDzień 9:/b
DŻANAT - EL BIREDJ
Wyprawa samochodami terenowymi 4x4 przez pustynne tereny do kanionu El Biredj. Po drodze zachwycające krajobrazy, ogromne wydmy, formacje i łuki skalne, kaniony czy też fantazyjne kształty zespołów skał, rzeźbionych nieustannie przez siły natury. Obiad w formie pikniku. Czas na niezwykłą przygodę. Kolacja na pustyni pod rozgwieżdżonym niebem. Nocleg w namiotach.

bDzień 10:/b
EL BIREDJ - TIN MERZOUGA (Tadrart)
Śniadanie i przejazd przez czerwone piaski pustyni Tadrart, przez wielu uważanej za jedną z najpiękniejszych na świecie. Kluczenie wśród mieniących się w słońcu wielobarwnych wydm i rzeźb skalnych, malowideł z okresu neolitu, aż do piaszczystych, czerwonych wydm Tin Merzouga, które w najwyższym punkcie osiągają wysokość 600 metrów. Kolacja w otoczeniu przepięknej scenerii. Nocleg w namiotach w obozowisku.

bDzień 11:/b
TIN MERZOUGA (TADRART) - IN DJAREN
Po śniadaniu dalsza podróż przez pustynię. Tego dnia przejazd przez kanion In Djaren, w którym zachowały się ryty i malowidła naskalne, przedstawiające żyrafy, słonie, antylopy, sceny polowań itd. Odkrywanie dzieł sztuki sprzed tysięcy lat jest nie lada atrakcją. Kolejna okazja do podziwiania niezwykłych krajobrazów. Pustynia Sahara to w przeważającej części pustynia kamienista, gdzie baszty i grzbiety skalne tworzące niezwykły labirynt są obsypane czerwonym piaskiem. Kolacja przy ognisku i nocleg na pustyni.

bDzień 12:/b
TEGHARGHART - DŻANAT
Śniadanie i przejazd do Tegharghart - skały płaczących krów. Jest to jeden z bardziej niezwykłych i zagadkowych rytów naskalnych na Saharze. Następnie obiad z grilla. Okazja do wsłuchania się w dźwięki tradycyjnej muzyki w wykonaniu Tuaregów. Nocleg w hotelu w Dżanat.

bDzień 13:/b
TIKOUBAOUINE - ERG ADMER - DŻANAT
Przejazd do Tikoubaouine, miejsca. To bajkowe miejsce w labiryncie skalistych szczytów. Na koniec przejazd do Erg Admer wyróżniającego się wielkimi, jasnymi wydmami nazywanymi morzem piasku. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

bDzień 14:/b
ALGIER - TIPASA - ORAN
W nocy transfer na lotnisko i wylot do Algieru. Przylot (możliwy lot z międzylądowaniem). Przejazd do hotelu na odpoczynek. Wycieczka do Tipasa. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta Tipasa, ważnego ośrodka handlowego zamieszkanego przez kupców punickich, rzymskich i bizantyjskich. Na sporym obszarze przylegającym do morza, zachowały się pozostałości dawnych obwarowań, forum rzymskie, amfiteatr i liczne domy mieszkalne z cennymi mozaikami, a nawet obiekty chrześcijańskie. Niedaleko Tipasy znajduje się tumulus z II wieku p.n.e. zwany Grobowcem Królów Numidyjskich. Przelot do Oranu. Po przylocie transfer do hotelu.

bDzień 15:/b
ORAN
Paryż Algierii, tak bywa nazywany Oran przez jego mieszkańców. Miasto pięknie usytuowane na Morzem Śródziemnym, z doskonałymi walorami klimatycznymi przyciąga swym urokiem. Początki miasta sięgają X w., kiedy to arabscy kupcy z Andaluzji osiedlili się na tych terenach. Obecnie to ważny port handlowy, pasażerski, ośrodek przemysłowy oraz kulturowo-naukowy. br /Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej oraz Fortu Santa Cruz, skąd rozpościera się zachwycający widok na zatokę. Następnie spacer w centrum miasta. Na trasie; Katedra św. Serca, barokowy Teatr Narodowy oraz ratusz miejski. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

bDzień 16:/b
ORAN - TLEMCEN
Przejazd do Tlemcen, miasta z przepiękną architekturą, która na myśl przywodzi skojarzenia z Andaluzją. Okazja do spaceru wąskimi uliczkami starego miasta. Wizyta w meczecie i mauzoleum Sidi Boumediene, a następnie w Pałacu El Machouar. Obiad. Kolejny cud natury na trasie - piękne, wielobarwne jaskinie Beni Adde. Kolacja i nocleg w hotelu.

bDzień 17:/b
ORAN - ALGIER
Podróż do Algieru. Po przyjeździe transfer na lotnisko i wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

brbI RATA:/b
3000 PLN płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 65 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi,
* przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem oraz samochodami terenowymi 4x4 Toyota Land Cruiser,
* 16 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*/5*, w resortach turystycznych i w namiotach na pustyni (3 noce), pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os., 3200 PLN,
* 16 śniadań, 16 obiadów i 16 kolacji (w tym posiłki na pustyni przygotowywane przez prywatnego kucharza grupy),
* butelkowaną wodę mineralną, zimne napoje oraz kawę i herbatę,
* wszystkie pozwolenia, opłaty wjazdowe (poza wizą), lokalne podatki,
* bilety wstępu do wymienionych w programie atrakcji,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

bUWAGA !:/b
* Paszport musi być ważny co najmniej 1 rok od daty powrotu. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne. W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Izraelu, jak wiza czy stempel z przejścia granicznego. Do Algierii wymagana jest wiza. W tym celu najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze; paszport, 1 zdjęcie paszportowe oraz prawidłowo wypełniony i podpisany wniosek wizowy. Opłata za wizę 240 PLN + pośrednictwo 100 PLN.
* Na zwyczajowe napiwki, opłaty za fotografowanie sugerujemy przeznaczyć ok. 60 EUR.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: a href=https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.htmlhttps://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html/a oraz a href=http://www.ufg.plhttp://www.ufg.pl/a

bTerminy:/bbr

Komentarze