Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

ANGOLA

25976
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

01.05 - 12.05.2022
samolot, Warszawa, Okęcie
Wg programu
2 osoby
Organizator: LOGOSTOUR

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

01.05 - 12.05.2022 12 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
25976 PLN
04.09 - 15.09.2022 12 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
25976 PLN

Opis

bANGOLA:/b

bDzień 1:/b
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do położonej na południu Afryki Angoli. Dawna portugalska kolonia uzyskała niepodległość w 1975 roku, jednak w wyniku konfliktów plemiennych przez prawie 30 lat pozostawała w stanie wojny domowej. Obecnie panuje ugruntowany pokój a kraj dynamicznie się rozwija. Angola jest krajem wieloetnicznym, który kształtował się pod silnym wpływem kultury portugalskiej i brazylijskiej. Posiada diamenty, ropę naftową, złoto, miedź i paliwa kopalne, dzięki którym stała się jednym z najbogatszych krajów Afryki. Jej stolica uważana jest za najdroższe miasto na świecie.

bDzień 2:/b
LUANDA
Przylot do stolicy Angoli, Luandy założonej w XVI wieku przez portugalskiego żeglarza Paulo Diasa de Novais. Ze względu na swoją atmosferę i wyrafinowaną kulturę nazywana jest Paryżem Afryki i uważana za jedno z najładniejszych miast w zachodniej Afryce. Zabytki z czasów kolonialnych kontrastują tu z nowoczesną zabudową szybko rozwijającego się miasta. Ciekawą architektonicznie formę ma Mauzoleum de Agostinho Neto, pierwszego prezydenta Angoli. Ponadto w programie zwiedzania znajdą się jeden z najstarszych kościołów Angoli, zbudowany w XVII wieku Igreja de Nossa Senhora da Nazare, Palacio de Anna Joaquina oraz słynny hotel Tivoli, w którym zatrzymał się Ryszard Kapuściński pisząc Jeszcze dzień z życia. W miarę możliwości wizyta na tradycyjnym targu Benfica. Możliwość zakupu lokalnych wyrobów, a następnie spacer piękną nadmorską promenadą.

bDzień 3:/b
LUBANGO - TUNDA VALA
Transfer na lotnisko. Przelot do Lubango, miasta położonego wśród bujnej tropikalnej roślinności, w otoczonej górami dolinie na wysokości ponad 1800 m. n.p.m. Zwiedzanie miasta, które słynie między innymi z monumentalnego, zbudowanego z białego marmuru, posągu Chrystusa, który strzeże miasta z wysokiej skarpy. Lubango podobnie jak Luanda zostało opisane książce przez Ryszarda Kapuścińskiego. Przejazd na wysokość ponad 2600 m n.p.m.do miejsca zwanego Tunda Vala, będącego ogromną wulkaniczną szczeliną. Podziwianie zapierającego dech w piersiach widoku z krawędzi skarpy. Przy dobrej widoczności widać wybrzeże Atlantyku a nawet Pustynię Namib. Powrót do Lubango

bDzień 4:/b
NAMIBE - OASIS DO ARCO
Zjazd ponad 1800 m w dół niezwykle krętą i malowniczą drogą przez przełęcz Serra de Leba do Namibe, oazy wśród pustynnego krajobrazu pobliskiej pustyni Namib. Zwiedzanie założonego w XIX wieku przez Portugalczyków miasta, obecnie jednego z trzech portów Angoli. Wizyta w lokalnych wioskach plemion Mucubal lub Mumhuila. Kobiety Mumhuila słyną z bardzo oryginalnych fryzur w postaci warkoczy pokrytych grubą warstwą mieszanki sproszkowanej kory, oleju i ziół. Ponadto uwagę zwracają noszone przez nie na szyi ozdoby oraz spódnice z tkaniny pokrytej tradycyjnym angolskim wzorem samakaka. Natomiast kobiety z plemienia Mucubal wyróżniają ciekawe w swojej formie olbrzymie nakrycia głowy. Mucubal i Mumhuila zachowały swoje plemienne tradycje, które nie stały się jeszcze przedmiotem komercji. Przejazd na Pustynię Namib i spacer nad Jezioro Arco (Oasis do Arco), które otoczone przez niezwykłe w swoich kształtach formacje piaskowców słynie z bogactwa roślinności wodnej oraz ptactwa. Podziwianie wspaniałych pustynnych widoków, w tym niezwykłej występującej tylko w tej części Afryki rośliny jaką jest welwiczia przedziwna. Uważana jest za jedną z najdziwniejszych roślin na kuli ziemskiej. W okolicy jeziora żyje lokalna społeczność Kimbundu, której przedstawicieli czasem można spotkać nad jego brzegiem. Powrót do Namibe.

bDzień 5:/b
BENGUELA
Przejazd na północ wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez półpustynne tereny Angoli do miasta Benguela. Krótka wizyta na jednej z najpiękniejszych afrykańskich plaż. Dla odważnych - kąpiel w Atlantyku.

bDzień 6:/b
SUMBE
Zwiedzanie Benguela. To kolejne miasto na szlaku podróży Ryszarda Kapuścińskiego. Założone zostało przez Portugalczyków jako miasto portowe. Słynie z pięknej plaży BaĂ­a Azul oraz kolonialnej zabudowy. Dalszy przejazd na północ przez rolnicze tereny do miasta Sumbe.

bDzień 7:/b
BINGA FALLS - CABUTA (coffe farm)
Przejazd przez tereny zajęte przez plantacje kawy. Angolska kawa uważana jest przez smakoszy za jeden najlepszych jej gatunków. Po drodze relaksująca kąpiel pod wodospadem Binga Falls, malowniczo utworzonym przez rzekę Cuvo.

bDzień 8:/b
PEDRAS NEGRAS - KALANDULA
Wizyta na plantacji kawy połączona z pokazem procesu uprawy tej rośliny. Następnie przejazd do miejsca zwanego Pedras Negras lub Punto Andongo, nominowanego w 2011 roku do konkursu na nowy cud świata ze względu na swój malowniczy krajobraz fantastycznych formacji skalnych. Wystające wysoko nad równinną sawannę czarne monolity od zawsze budziły w lokalnej społeczności strach i ciekawość.

bDzień 9:/b
KALANDULA FALLS - PARK NARODOWY KISSAMA
Podziwianie olbrzymich wodospadów utworzonych na rzece Lucala. Kalandula Falls to drugi pod względem wielkości wodospad Afryki, gdzie na szerokości kilkuset metrów woda opada z wielkim hukiem z wysokości ponad 100 m. Niektórzy uważają go za piękniejszy niż słynny Wodospad Wiktorii. Podziwianie wspaniałego widoku ze skraju urwiska. Przejazd w okolice Parku Narodowego Kissama. Po drodze zwiedzanie ogrodu botanicznego w Ndalatando.

bDzień 10:/b
PARK NARODOWY KISSAMA - RZEKA KUANZA
Poranne safari po Parku Kissama, największym angolskim rezerwacie przyrody zamieszkanym przez różne gatunki dzikich zwierząt, w tym żyrafy, słonie, antylopy i zebry. Przejazd nad rzekę Kuanza. Od XVI do XIX wieku wzdłuż rzeki przebiegał największy na świecie szlak niewolników. Wycieczka łodziami po rzece, w której można spotkać olbrzymie tarpony a na brzegach krokodyle.

bDzień 11:/b
LUANDA
Przejazd do Luandy. Po drodze postój w miejscu zwanym Miradouro da Lua, czyli Dolina Księżycowa. Czerwonawe skały poddane wieloletniej erozji wiatru i deszczu tworzą tu niepowtarzalny krajobraz przypominający powierzchnię Księżyca.Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

bDzień 12:/b
Przylot do Polski.

brbI RATA:/b
3000 PLN - płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 40 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
ul
liprzeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,/li
liprzelot wewnętrzny,/li
liprzejazdy mikrobusem lub samochodem terenowym,/li
lizakwaterowanie w hotelach 3/4* oraz lodge, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3590 PLN,/li
li8 śniadań (bez dnia 3.), 4 x lunch, 9 kolacji,/li
liusługi lokalnego przewodnika,/li
liopiekę polskiego pilota,/li
liubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)./li
/ul

bUWAGA !:/b
ul
liZgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN./li
liObywatele Polscy przy wjeździe do Angoli w celach turystycznych muszą posiadać wizę. Wizę na pobyt krótkoterminowy w celach turystycznych można otrzymać na lotnisku w Luandzie. W tym celu, przed planowaną podróżą, należy wypełnić wniosek o przyznanie wizy na stronie internetowej Urzędu ds. Migracji i Cudzoziemców Republiki Angoli (http://www.smevisa.gov.ao/), a po otrzymaniu wstępnej autoryzacji wjazdu, uzyskać wizę na lotnisku w Luandzie. Koszt opłaty rządowej za wydanie wizy to ok. 500 PLN./li
liPaszport powinien być ważny co najmniej 1 rok od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 4 wolne strony./li
liObowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce przed wyjazdem. Dowód szczepienia tzw. żółtą książeczkę należy okazać straży granicznej przy wjeździe do Angoli./li
liZalecana profilaktyka antymalaryczna./li
liCena nie zawiera napojów do posiłków./li
liNa wycieczkę należy zabrać ze sobą wyłącznie miękką torbę podróżną (bez kółek)./li
liNa zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 80 USD./li
/ul
Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym: a style=color: #f04; href=https://logostour.pl/blog/turystyczny-fundusz-gwarancyjny-i-turystyczny-fundusz-pomocowyTurystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy/a

bTerminy:/bbr01.05 - 12.05.2022, 25950.00 PLNbr04.09 - 15.09.2022, 25950.00 PLNbr

Komentarze