Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

Trasa zagraniczna: Brześć (1) – gospodarstwo Dziadka Mroza – Zaosie – Mir (2) – Nowogródek – Nieśwież – Mińsk (1) – Lida – Stare Wasiliszki – Szczuczyn – Bohatyrowicze – Grodno (1)

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej. Przejazd do Brześcia. Zwiedzanie miasta: Twierdza Brzeska wybudowana w latach 1833-1842, brama Brzeska i Terespolska, ruiny Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra (kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore). Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 250 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego w Puszczy Białowieskiej. W Kamieniukach wizyta w gospodarstwie Dziadka Mroza, na terenie którego znajdują się m.in. dwa drewniane budynki „Skarbców”, w których gromadzone są tysiące listów oraz rysunków od dzieci. Jest młyn, który „mieli troski i kłopoty” oraz wysoki świerk pełniący przez cały rok rolę choinki. Dalsza podróż do Zaosia – miejsca narodzin Adama Mickiewicza. Zwiedzanie dworku i folwarku rodziny Mickiewiczów. Wyjazd w kierunku Miru. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 350 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Miru (lista UNESCO) z przepięknym zamkiem – rezydencją książęcego rodu Radziwiłłów. Zamek został ostatnio starannie odrestaurowany, położony jest nad malowniczym jeziorem i otoczony parkiem. Przejazd do Nowogródka. Zwiedzanie: dworek Mickiewicza – muzeum, ruiny zamku Mendoga I, kościół Farny – miejsce zaślubin króla Władysława Jagiełły oraz chrztu Adama Mickiewicza. Dalsza podróż do Nieświeża (lista UNESCO) – siedziby rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie renesansowego zamku otoczonego wałami, pałacu, wspaniałego parku angielskiego oraz kościoła farny Bożego Ciała z XVI w. – pierwszej barokowej budowli Rzeczypospolitej z kryptami grobowymi rodziny książęcej. Następnie: starówka i ratusz z podcieniami kupieckimi. Powrót do hotelu. Świąteczna kolacja (płatna dodatkowo). Nocleg. Trasa: ok. 200 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wyjazd do Mińska. Zwiedzanie stolicy Białorusi: Górne – prawosławny sobór Duchu Świętego oraz katolicka Archikatedra imienia Najświętszej Maryi Panny, Plac Wolności z Ratuszem; Troickie Przedmieście w klimacie XIX-wiecznego Mińska, następnie Troicka Góra z budynkiem Opery; Wyspa Łez z pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie. Przejazd Prospektem Niepodległości – główną ulicą Mińska, przy której znajdują się Dom Rządu – siedziba parlamentu, charakterystyczny Kościół św. Szymona i św. Heleny zwany „czerwonym kościołem”, gmachy mińskich uniwersytetów. Czas wolny na prospektach i w skwerach z epoki konstruktywizmu z monumentalnymi gmachami Mińska. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 120 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd do Lidy. Zwiedzanie dawnej stolicy Księstwa Lidzkiego: dominantą miasta jest zamek obronny księcia Gedymina z XIV w., klasztor Pijarów i ciekawy kościół farny. Krótka wizyta w Wasiliszkach – dom rodzinny Czesława Niemena, kościół św. Piotra i Pawła. Następnie przejazd do Szczuczyna, zwiedzanie zespołu pałacowego Druckich – Lubeckich. Wyjazd do Bohatyrowicz nad Niemnem, gdzie znajdują się mogiły Jana i Cecylii, krzyż Powstańców Styczniowych. Przejazd do hotelu w okolicach Grodna. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 350 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Zwiedzanie królewskiego miasta na nadniemeńskiej skarpie: Zamek Stary i Nowy, cerkiew św. Borysa i Gleba na Kołoży – piękny widok na rzekę Niemen, katedra, pałac Batorego, kościół bernardyński, dom-muzeum Elizy Orzeszkowej, gmach Teatru Dramatycznego. Spacer wąskimi uliczkami starówki. Czas wolny na zakupy białoruskich specjałów. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 350 km.
Całość trasy: ok. 1620 km.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przejazd autokarem lub busem
• 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
• 5 śniadań i 4 obiadokolacje
• opiekę pilota
• program turystyczny
• ubezpieczenie (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu wycieczki: 100 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 zł
• dopłata do wizy białoruskiej: 120 zł
• świąteczna kolacja: 180 zł

WIZA: 20 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową:
1) 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle)
2) wypełniony wniosek wizowy
3) paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Białorusi z co najmniej dwiema wolnymi stronami.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem.
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
1. Brześć, Białoruś
2. Zaosie, Białoruś
3. Mir, Białoruś
4. Nowogródek, Białoruś
5. Nieśwież, Białoruś
6. Mińsk, Białoruś
7. Lida, Białoruś
8. Stare Wasiliszki, Białoruś
9. Szczuczyn, Białoruś
10. Bohatyrowicze, Białoruś
11. Grodno, Białoruś
12. Kamieniuki, Białoruś

Komentarze