Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

WYCIECZKA BEZ WIZY!!! WYCIECZKA BEZ WIZY!!! WYCIECZKA BEZ WIZY!!! WYCIECZKA BEZ WIZY!!!

Trasa zagraniczna: Mińsk (1 nocleg) – Nieśwież – Mir (1 nocleg) – Mińsk (1 nocleg) – Borysów – Studzianka – Orsza – Lenino – Witebsk (1 nocleg) – Połock (1 nocleg) – Głębokie – Postawy – Zalesie – ok. Mińska (1 nocleg)

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Mińska. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny lub dla chętnych wyjście na spektakl do Narodowego Akademickiego Teatru Wielkiego Opery i Baletu. Nocleg.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Nieświeża (lista UNESCO) – siedziby rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie renesansowego zamku otoczonego wałami, pałacu, wspaniałego parku angielskiego oraz kościoła farny Bożego Ciała z XVI w. – pierwszej barokowej budowli Rzeczypospolitej z kryptami grobowymi rodziny książęcej. Następnie starówka i Ratusz z podcieniami kupieckimi. Dalsza podróż do Miru (lista UNESCO) z przepięknym zamkiem – zwiedzanie rezydencji książęcego rodu Radziwiłłów. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 300 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Mińska. Zwiedzanie stolicy Białorusi, m.in. Górne Miasto – prawosławny sobór Ducha Świętego oraz katolicka archikatedra imienia Najświętszej Maryi Panny, Plac Wolności z Ratuszem; Troickie Przedmieście w klimacie XIX-wiecznego Mińska, następnie Troicka Góra z budynkiem Opery; Wyspa Łez z pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie. Przejazd Prospektem Niepodległości – główną ulicą Mińska, przy której znajdują się Dom Rządu – siedziba parlamentu, charakterystyczny kościół św. Szymona i św. Heleny zwany „czerwonym kościołem”, gmachy mińskich uniwersytetów. Panorama miasta z tarasu widokowej w gmachu Biblioteki Narodowej. Czas wolny na prospektach i w skwerach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd przez Borysów – sobór Zmartwychwstania Pańskiego i pomnik założyciela miasta księcia Borysa. Przejazd do Studzianki i Brylowskie Pole – to właśnie tu ponad 200 lat temu doszło do walk amii napoleońskiej wycofującej się spod Moskwy z nacierającymi jednostkami rosyjskimi. W tej bitwie ważną rolę odegrały wojska polskie będące w składzie armii napoleońskiej. Dalsza podróż do Orszy. Zwiedzanie zespołu klasztornego, kościoła św. Józefa z kopią obrazu „Bitwa pod Orszą” z ok. 1530 r. (oryginał obrazu znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie). Przejazd na pole bitewne pod Lenino. Cmentarz poległych żołnierzy polskich. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 350 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd do Witebska. Zwiedzanie wybudowanego w XVIII w. na wysokim brzegu Dźwiny okazałego Pałacu Gubernatorskiego, cerkwi Zwiastowania z XII w., barokowej cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego z XVII w., katedry św. Barbary z XVIII w., barokowo-klasycystycznego budynku Ratusza Miejskiego, ruin synagogi na Zadźwiniu oraz usytuowanego w pobliżu dworca domu słynnego malarza i grafika żydowskiego pochodzenia Marca Chagalla (1887-1985). Przejazd do Połocka, zwiedzanie monasteru Przemienienia Pańskiego i św. Eufrozyny Połockiej. Najcenniejszym elementem całego założenia jest pochodząca z połowy XII w. cerkiew św. Spasa. Niegdyś w świątyni znajdował się jeden z najważniejszych skarbów sztuki ruskiej, krzyż wykonany w 1161 roku na polecenie św. Eufrozyny. Był wysadzany drogocennymi kamieniami, a w jego wnętrzu znajdowały się relikwie świętych, które przysłane zostały do Połocka z Konstantynopola i Jerozolimy. Krzyż ten zaginał w czasie II wojny światowej, obecnie w cerkwi znajduje się jego kopia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wyjazd w trasę w kierunku Mińska i w drodze zwiedzanie – zespół klasztoru karmelitów oraz kościół katolicki w Głębokich; klasztor bazylianów w Berezweczu; zespół pałacowo-parkowy Antoniego Tyzenhauza, zabytkowy rynek z kamienicami z czasów Tyzenhauza w Postawach; odrestaurowany zespół pałacowo-parkowy – siedziba Michała Kleofasa Ogińskiego w Zalesiu. Przyjazd do Mińska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 370 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy białoruskich specjałów. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.
Całość trasy: ok. 1400 km.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przelot samolotem rejsowym Warszawa – Mińsk – Warszawa (czas przelotu ok. 1 godz. w jedną stronę)
• opłaty lotniskowe i paliwowe
• bagaż rejestrowany do 20 kg
• 6 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
• 6 śniadań i 6 obiadokolacji
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu wycieczki 200 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, transfery i transport podczas zwiedzania, opieka polskojęzycznego rezydenta/pilota, zestaw słuchawkowy Tour Guide)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 2 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 2 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 600 zł
• spektakl w Narodowym Teatrze Wielkim w Mińsku ok. 30-50 EUR (fakultatywnie, w zależności od repertuaru)

WAŻNE INFORMACJE:
1. Podróżni obowiązkowo muszą posiadać ważny paszport! Dotyczy również osób niepełnoletnich!
2. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych. Przy mniejszej ilości osób program zwiedzania będzie realizowany razem z grupą autokarową.
3. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
4. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem lub busem.
5. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
8. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
9. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
10. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Mińsk, Białoruś
2. Witebsk, Białoruś
3. Połock, Białoruś
4. Orsza, Białoruś
5. Mir, Białoruś
6. Nieśwież, Białoruś

Komentarze