Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

BIESZCZADY - SANOK, LESKO, KOMAŃCZA, LWÓW, PRZEMYŚL, KRASICZYN, PĘTLA BIESZCZADZKA - JABŁONKI, CISNA, POŁONINA WETLIŃSKA, USTRZYKI GÓRNE, CZARNA, POLAŃCZYK, SOLINA

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Sanoka. Z dawnego zamku, który chętnie odwiedzały rodziny królewskie do dziś zachowała się jedynie centralna część. Już w okresie międzywojennym w murach zamkowych utworzone zostało Muzeum Historyczne. Obecnie posiada ono najcenniejszą w kraju kolekcję ikon oraz największy zbiór prac wybitnego polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego. Innym ciekawym obiektem muzealnym jest skansen - Muzeum Budownictwa Ludowego. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza, a poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne. Na terenie skansenu znajduje się również sektor poświęcony historii przemysłu naftowego. Niedawno został oddany do użytku nowy sektor przedstawiający architekturę galicyjskiego rynku małego miasteczka, z przełomu XIX i XX w. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.


2 dzień: po śniadaniu odwiedzimy Lesko. Miasto ze względu na swoje położenie nazywane jest „Bramą Bieszczad”. Najcenniejszymi zabytkami miasta są obiekty związane z kulturą żydowską: XVII-wieczna synagoga z galerią sztuki oraz kirkut uznawany za jeden z najstarszych w Polsce. W centrum miasta uwagę przyciąga eklektyczny ratusz. W pobliżu Sanu w pięknym parku natkniemy się na zamek zbudowany w XV wieku przez Kmitów. W Lesku zaczynają się i kończą Pętle Bieszczadzkie, które wiodą przez wiele pięknych miejsc. W miejscowości Glinne spotkamy słynny Kamień Leski, z którym związanych jest kilka legend. W Czarnej Wielka Pętla pokrywa się z "wpadającą" tu od strony Polańczyka i Wołkowyji - Małą Pętlą Bieszczadzką. Ustrzyki Górne są doskonałą bazą wypadową do pieszych wycieczek górskich. Podczas pokonywania serpentyn widoczna będzie Połonina Wetlińska. Cisna i Jabłonki to miejscowości znane z walk z bandami UPA. Natomiast w Solinie i Polańczyku możemy nacieszyć się widokiem Zalewu Solińskiego. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu: I grupa będzie miała czas do indywidualnej dyspozycji, II grupa uda się na fakultatywną wycieczkę do Lwowa (płatna dodatkowo, realizacja wycieczki fakultatywnej do Lwowa wstrzymana do odwołania, obie grupy mają czas do indywidualnej dyspozycji). Zwiedzanie Lwowa rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przy wytyczonym w XIV w. rynku zachowały się wspaniałe pałace i kamienice, a jego centralną część zajmuje klasycystyczny ratusz. W jednym z narożników rynku usytuowana jest Katedra Łacińska - jeden z najstarszych kościołów miasta oraz manierystyczna kaplica Boimów ufundowana przez sekretarza króla Stefana Batorego. Na placu Mickiewicza zobaczymy pomnik wieszcza. Do eklektycznego budynku Opery Lwowskiej dotrzemy spacerując jedną z głównych promenad miasta zwaną dawniej Wałami Hetmańskimi, a dziś Prospektem Swobody. Niezwykle malowniczy i widoczny z daleka jest archikatedralny sobór św. Jura. Następnie przejdziemy przez kwartał ormiański z cerkwią Ormiańską słynącą ze wspaniałych malowideł ściennych. Jednym z najwspanialszych barokowych zabytków Lwowa jest dawny kościół Bożego Ciała i klasztor Dominikanów. Trzykondygnacyjna baszta Prochowa służyła w czasie wojny do przechowywania prochu, a przy stojącym w pobliżu arsenale działała również ludwisarnia, w której odlewano lufy armatnie i kule żelazne. Cmentarz Łyczakowski jest jedną z najstarszych europejskich nekropoli istniejących do dziś. Częścią cmentarza Łyczakowskiego jest Cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie pochowani są obrońcy Lwowa z 1918 r. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu: I grupa będzie miała czas do indywidualnej dyspozycji, II grupa uda się na fakultatywną wycieczkę do Przemyśla i Krasiczyna (płatna dodatkowo). Przemyśl to jedno z najstarszych miast Podkarpacia. Górujący nad Starym Miastem zamek został wybudowany przez Kazimierza Wielkiego. Jest jedną z najstarszych budowli Przemyśla, ale także siedzibą najstarszego amatorskiego teatru w Europie - "Fredreum". Wybudowana przez władze austriackie Twierdza Przemyśl, największa po Verdun i Antwerpii, to 45-kilometrowe pasmo kilkudziesięciu fortów wokół Przemyśla oraz w granicach samego miasta. Przemyska archikatedra Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela łączy w sobie style różnych epok, a stojąca obok dzwonnica katedralna jest charakterystycznym elementem panoramy miasta. Obowiązkowo należy odwiedzić rynek, pospacerować urokliwymi ulicami oraz podziwiać architekturę licznych zabytkowych kamienic. Następnie pojedziemy do Krasiczyna. Ta niewielka miejscowość słynie z pięknego, renesansowego zamku z końca XVI wieku zbudowanego dla Stanisława Krasickiego. Jego syn Marcin przekształcił surowy zamek we wspaniałą rezydencję magnacką, w której chętnie gościli polscy królowie. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Komańczy. Na uboczu wsi znajduje się klasztor Nazaretanek, który był ostatnim miejscem internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odbudowana po pożarze cerkiew prawosławna Opieki Matki Boskiej jest jednym z wielu obiektów na „Szlaku budownictwa drewnianego”. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

WAŻNE: aktualne wymagania dotyczące przekraczania granicy i pobytu na terytorium Ukrainy https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 4 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 4 obiadokolacje, 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW (na terenie Ukrainy również KL), podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych. Wycieczka do Lwowa - koszt 250 zł/os (płatna w biurze, realizowana przy minimum 20 osobach, realizacja wycieczki fakultatywnej do Lwowa wstrzymana do odwołania). Wycieczka do Przemyśla i Krasiczyna - koszt 149 zł/os (płatna w biurze, realizowana przy minimum 20 osobach).
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 38 - 65 zł/os w Polsce, ok. 15 Euro/os na Ukrainie  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2020 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Sanok, Polska
2. Lesko, Polska
3. Polańczyk, Polska
4. Ustrzyki Górne, Polska
5. Czarna, Polska
6. Solina, Polska
7. Cisna, Polska
8. Jabłonki, Polska
9. Komańcza, Polska
10. Krasiczyn, Polska
11. Przemyśl, Polska
12. Lwów, Ukraina

Komentarze