Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

bCHINY (+ Góry Żółte i Góry Tęczowe) span style=color: #ff0000;dla Koneserów/span 2020:/b

bDzień 1:/b
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.

bDzień 2:/b
SZANGHAJ
Przylot na lotnisko w Szanghaju. Transfer do miasta (częściowo realizowany najszybszą koleją magnetyczną na świecie Maglev). Obiad. Panorama miasta z tarasu widokowego na 470 m, na najwyższym w Szanghaju budynku SWFC (Shanghai World Financial Center). Spacer po słynnym szanghajskim nabrzeżu - Bundzie, otoczonym monumentalnymi gmachami o europejskiej architekturze. Rejs statkiem po przecinającej miasto rzece Huang Pu. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek. Powitalna kolacja w eleganckiej restauracji w okolicy Bundu.

bDzień 3:/b
SZANGHAJ - HUANGSHAN
Wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, jednej z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Obiad. Zwiedzanie ogrodu Yu Yuan. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, przypominającymi dawne, cesarskie Chiny. Filiżanka herbaty w malowniczej herbaciarni mieszczącej się w tradycyjnym, drewnianym pawilonie. Wczesna kolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem z Szanghaju do Huangshan - miasta u stóp Żółtych Gór. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

bDzień 4:/b
GÓRY ŻÓŁTE
Dzień przeznaczony na eksplorowanie malowniczych Żółtych Gór. Transfer do stacji kolejki linowej (w miejscowości Yungu), wjazd na szczyt. Wycieczka wzdłuż widokowej trasy - od miejsca określanego mianem North Sea do punktu o nazwie West Sea - w czasie wędrówki niepowtarzalne widoki, które stały się tłem w słynnym filmie Avatar. Zjazd kolejką linową i zwiedzanie malowniczego Starego Miasta Tuxi. Kolacja.

bDzień 5:/b
HONGCHUN - XIDI
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd autokarem do liczących ponad 900 lat zabytkowych wiosek; pierwszym miejscem będzie Hongchun. Następnie po obiedzie wizyta w wiosce Xidi (obie wioski wpisane na listę UNESCO). Kolacja. Zakwaterowanie w stylowym domu gościnnym (guest house) na terenie wioski.

bDzień 6:/b
XIDI - WUZHEN
Podróż do Wuzhen, zabytkowej osady zbudowanej niczym europejska Wenecja na lagunie poprzecinanej kanałami. Drewniana architektura, fasady domów odbijające się w wodzie, mostki łączące ich brzegi - wszystko to sprawia, że wizyta w tym miejscu staje się magiczną wędrówką w czasie. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny rejs łodziami po kanałach, wśród odbijających się w wodzie świateł lampionów. Kolacja.

bDzień 7:/b
WUZHEN - HANGZHOU
Zwiedzanie Wuzhen. Na trasie m.in. muzeum folkloru, manufaktura, w której produkuje się wino ryżowe, muzeum drewnianych łóżek. Obiad. Przejazd autokarem do Hangzhou - jednego z najbardziej malowniczych miast w Chinach. Spacer po pięknym Ogrodzie Rodziny Guo połączony z degustacją herbaty. Filiżanka zielonej herbaty wypita w takiej scenerii, nad brzegiem jeziora, smakuje naprawdę wyjątkowo. Kolacja.

bDzień 8:/b
HANGZHOU
Zwiedzanie malowniczej świątyni Lingying. Wizyta na plantacji zielonej herbaty. Obiad w restauracji prowadzonej w domu jednego z plantatorów. Rejs statkiem po malowniczym Jeziorze Zachodnim, będącym jedną z głównych atrakcji miasta. W czasie rejsu krótki pobyt na wyspie. Dla chętnych przejażdżka rowerami wzdłuż brzegów jeziora. Kolacja. Wieczorem niezwykły spektakl z serii światło i dźwięk, odbywający się na tafli jeziora West Lake Impression.

bDzień 9:/b
LIJIANG
Transfer na lotnisko. Przelot do Lijiang. Po przylocie transfer do miasta i obiad. Zwiedzanie malowniczego Starego Miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Wieczorem - spektakl muzyczny Muzyka ludu Naxi.

bDzień 10:/b
LIJIANG
Przejazd w kierunku masywu górskiego, będącego przedsionkiem Himalajów. Wjazd kolejką linową na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka, na wysokość 4500 m n.p.m. (osoby z problemami zdrowotnymi mogą pozostać na niższej wysokości). Niewymagający wysiłku krótki spacer w okolicy znajdującego się tam lodowca. Zjazd kolejką linową. Obiad. Podziwianie efektownego spektaklu na otwartej przestrzeni Lijiang Impression. Postój w lokalnej wiosce zamieszkanej przez lud Naxi. W czasie wizyty będzie można poznać wiele interesujących szczegółów dotyczących życia i zwyczajów tej grupy etnicznej. Kolacja. Powrót do hotelu.

bDzień 11:/b
LIJIANG - SHANGRI-LA
Przejazd autokarem do określanego mianem mitycznej krainy szczęśliwości miasta Shangri-La (od połowy XX w. do 2001 r. nosiło nazwę Zhongdian). Po drodze krótki postój i widok na pierwszy zakręt rzeki Jangcy. Krótki pobyt w Wąwozie Skaczącego Tygrysa. W tym dniu obiad w formie lunch box. Po przybyciu do Shangri-La spacer po malowniczym Starym Mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

bDzień 12:/b
SHANGRI-LA
Zwiedzanie wspaniałego klasztoru Songzanlin, w którym spotkać można tradycyjnych mnichów. Wyjazd do zamieszkanej przez tybetańską ludność wioski Dabao. Obiad w restauracji na terenie luksusowego kompleksu hotelowego. Zwiedzanie wioski. Wizyta u tybetańskiej rodziny, połączona z degustacją herbaty z mlekiem jaka. Przejazd autokarem nad brzeg jeziora Napa, wokół którego rozciągają się malownicze widoki. Kolacja - klasyczny tybetański gorący kociołek (hot pot) z mięsem, z jaka w menu.

bDzień 13:/b
KUNMING
Transfer na lotnisko, przelot do Kunmingu. Obiad. Zwiedzanie miasta, będącego stolicą prowincji Yunnan; Wzgórza Zachodnie ze słynną Bramą Smoka oraz buddyjska Złota Świątynia. Przejazd do hotelu. Kolacja.

bDzień 14:/b
KAMIENNY LAS
Wycieczka autokarem poza miasto do słynnego Kamiennego Lasu (Shinlin) - miejsca, gdzie niezwykłe formacje wapienne tworzą fantastyczne wręcz labirynty. Obiad. Wizyta w lokalnej wiosce, zamieszkanej przez mniejszość narodową Yi. Powrót do Kunmingu. Kolacja.

bDzień 15:/b
KUNMING - XINING
Transfer na lotnisko, poranny przelot do Xining. Zwiedzanie słynnego Klasztoru Tersi. Obiad. Wizyta w klasztorze Dongguan. Kolacja.

bDzień 16:/b
XINING - ZHANGYE
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd super szybkim pociągiem do Zhangye. Obiad. Wizyta w słynnej buddyjskiej Świątyni Wielkiego Buddy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

bDzień 17:/b
GÓRY TĘCZOWE - LANZHOU
Ekscytująca wyprawa na teren Narodowego Parku Geologicznego Zhangye Danxie Geopark i podziwianie tzw. Tęczowych Gór, słynących z różnokolorowych warstw piaskowca, pokrywających okoliczne wzgórza. W czasie wycieczki obiad. Wczesna kolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Lanzhou. Przejazd do hotelu.

bDzień 18:/b
LANZHOU - PEKIN
Transfer na lotnisko. Przelot do Pekinu, późniejszy obiad. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na ostatnie zakupy. Pożegnalna kolacja - słynna kaczka po pekińsku w jednej z najsłynniejszych restauracji Pekinu.

bDzień 19:/b
Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

brbI RATA:/b
3000 PLN płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 65 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi,
* przejazdy klimatyzowanym autokarami/mikrobusami,
* dzienne przejazdy super szybkimi pociągami,
* transfery i wygodny transport bagażu między miastami,
* transfer z lotniska w Szanghaju najszybszym pociągiem świata Maglev,
* 17 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*/5*, 1 nocleg w stylowym domu gościnnym na terenie wioski, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 6600 PLN,
* 17 śniadań (bufet), 16 obiadów (w tym 1 lunch box), 17 kolacji (do posiłku 1 szklanka napoju; piwo, cola lub woda),
* rejsy statkiem oraz łodziami,
* wizyty w wioskach,
* degustacje,
* wizytę na plantacji zielonej herbaty,
* wjazd kolejką linową w Górach Żółtych i na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka,
* spektakl z serii światło i dźwięk na tafli jeziora West Lake Impression,
* spektakl muzyczny Muzyka ludu Naxi,
* spektakl Lijang Impression,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

bUWAGA !:/b
* Na bilety wstępu i napiwki dla przewodników, kierowców, bagażowych itd. należy zabrać ze sobą 580 USD (do przekazania pilotowi po przylocie do Szanghaju).
* - Paszport musi być ważny co najmniej 1 rok od daty powrotu z Chin oraz posiadać min. 3 strony wolne obok siebie, nie może być uszkodzony np. naderwane strony (szczególnie strona ze zdjęciem i danymi).br /br /- Informujemy, że od dnia 15.12.2019 obowiązują nowe przepisy dotyczące ubiegania się o wizę do Chin. Osoby ubiegające się o wizę muszą osobiście złożyć odciski palców w Centrum Wizowym w Warszawie. Prosimy o zapoznanie się z zawiadomieniem wydanym przez Chińskie Centrum Wizowe w Warszawie a href=http://pl.china-embassy.org/pol/lqfw/t1713864.htm target=_blank rel=noopenerspan style=color: #ff0000;(TUTAJ)/span/a. Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę za pośrednictwem LogosTour. Na 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz wizowy (1 egz.), z którego dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską i jej uzyskaniu oraz opłatę za pośrednictwo wizowe 50 PLN. W dniu zarezerwowanej za pośrednictwem LogosTour wizyty w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie należy przynieść ze sobą 2 kolorowe zdjęcia o wymiarach 3,5 cm szer./ 4,5 cm wys., aktualne, zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy, twarz zwrócona w stronę aparatu, bez okularów, na białym lub jasnym tle, uszy i ramiona widoczne na zdjęciu (kobiety -włosy zapięte z tyłu), paszport, kserokopię pierwszej strony paszportu, wypełniony i wydrukowany wniosek, załączniki do wniosku oraz potwierdzenie rezerwacji wizyty. Opłata 445 zł na miejscu w kasie (karta płatnicza, wyjątkowo gotówka) po zatwierdzeniu dokumentów przez pracownika Chińskiego Centrum Wizowego.br /Możliwe formy odbioru paszportu z wizą:br /- osobiście w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie;br /- przesyłka na wskazany adres, pod który paszport będzie wysłany z Centrum Wizowego za dodatkową opłatą od 50 zł do 100 zł - trzeba poinformować pracownika Centrum Wizowego o wyborze tej opcji oraz wnieść opłatę na miejscu w kasie; br /- odbiór przez pracownika LogosTour (w tym celu należy w dniu wizyty w Chińskim Centrum Wizowym dostarczyć do biura LogosTour w Warszawie dokument pozwalający na odbiór paszportu).br /Pośrednictwo wizowe dot. klientów LogosTour zwolnionych z obowiązku skanowania linii papilarnych - na 40 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć paszport, wypełniony formularz wizowy (1 egz.), zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską i jej uzyskaniu, 2 kolorowe zdjęcia o wymiarach 3,5 cm szer./ 4,5 cm wys., aktualne, zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy, twarz zwrócona w stronę aparatu, bez okularów, na białym lub jasnym tle, uszy i ramiona widoczne na zdjęciu (kobiety -włosy zapięte z tyłu); oraz opłatę za wizę 445 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: a href=https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.htmlhttps://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html/a oraz a href=http://www.ufg.plhttp://www.ufg.pl/a

bTerminy:/bbr

Komentarze