Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW - 3 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni

  

Jelenia Góra, Wojanów, Karpniki, Łomnica

1139.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

10.05 - 12.05.2024
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

10.05 - 12.05.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1139 PLN
19.07 - 21.07.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1179 PLN
06.09 - 08.09.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1199 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW - JELENIA GÓRA, CIEPLICE ŚLĄSKIE-ZDRÓJ, MYSŁAKOWICE, BUKOWIEC, KARPNIKI, ŁOMNICA, WOJANÓW

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Jeleniej Góry. Malownicze położenie miasta doceni każdy, kto choć raz zobaczy panoramę Starego Miasta na tle Karkonoszy. W centralnym punkcie rynku, wznosi się gmach ratusza, a cały plac otoczony jest barokowymi kamieniczkami z podcieniami świadczącymi o handlowej funkcji tego miejsca. Tuż przy gmachu ratusza znajduje się fontanna z rzeźbą Neptuna. W gotyckiej świątyni poświęconej patronom miasta, świętym Erazmowi i Pankracemu, dominuje renesansowe i barokowe wyposażenie wnętrza. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu wyruszymy do Doliny Pałaców i Ogrodów. Tak nazwany został szlak turystyczny prowadzący po zabytkach architektury pałacowej i zamkowej przez niezwykle ciekawe krajobrazowo tereny podnóża Rudaw Janowickich i Karkonoszy. Reprezentacyjnym rezydencjom towarzyszą rozległe parki krajobrazowe, z bogatym starodrzewem i urozmaiconą architekturą ogrodową. Wybitnym świadectwem historii tych ziem oraz jej wielokulturowości jest bogactwo budownictwa regionalnego o wpływach tyrolskich i łużyckich. W Mysłakowicach do dziś zachowały się domy tyrolskie budowane przez ewangelickich Tyrolczyków, a położony w rozległym parku pałac król pruski Fryderyk Wilhelm III obrał na swoją letnią rezydencję. W XVIII wieku właścicielem majątku w Bukowcu został Fryderyk Wilhelm von Reden. Z jego inicjatywy został założony rozległy park krajobrazowy z licznymi pawilonami parkowymi, natomiast pałac przebudowano w stylu klasycystycznym. Zamek w Karpnikach pamięta wprawdzie czasy średniowiecza, ale dopiero młodszy brat króla Prus Wilhelm Pruski i rodzina Hohenzollernów rozsławiła posiadłość i w największym stopniu wpłynęła na obecny kształt budowli. Zespół pałacowy w Łomnicy to wyjątkowe miejsce, gdzie możemy zanurzyć się w magiczny świat z minionych epok. Z barokowym pałacem sąsiaduje klasycystyczny dwór zwany „Domem Wdowy”, a wszystkie zabudowania otoczone są pięknym parkiem krajobrazowym. Jedynie rzeka Bóbr dzieli tę posiadłość od kolejnego zespołu pałacowo-parkowego w Wojanowie. Za sprawą córki Fryderyka Wilhelma III księżniczki Luizy i jej męża dokonano przebudowy istniejącego pałacu w stylu eklektycznym i otoczono go przepięknym parkiem krajobrazowym. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu odwiedzimy Cieplice Śląskie-Zdrój. Położenie u podnóża gór, specyficzny klimat oraz właściwości cieplickiego zdroju od setek lat przyśpieszają powrót do zdrowia, czego doświadczyła sama Marysieńka Sobieska. Zalążkiem dzisiejszego parku zdrojowego był ogród francuski przy monumentalnym pałacu Schaffgotschów. Trzon układu urbanistycznego miasta stanowi Plac Piastowski, przy którym możemy podziwiać zabytkowe pałace i kamienice. Śladem po pierwszych gospodarzach Cieplic – joannitach ze Strzegomia – jest patron tutejszego kościoła św. Jan Chrzciciel. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 35 - 55 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Jelenia Góra, Polska
2. Cieplice Śląskie-Zdrój, Jelenia Góra, Polska
3. Myslakowice, Polska
4. Bukowiec, Polska
5. Karpniki, Polska
6. Łomnica, Polska
7. Wojanów, Polska

Komentarze