Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

GRECJA (+ rejs po Kanale Korynckim)

GRECJA

  
4000
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

27.07 - 03.08.2019
samolot, Warszawa, Okęcie
Śniadania
2 osoby
Organizator: LOGOSTOUR

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

27.07 - 03.08.2019 8 dni Samolot, Warszawa, Okęcie 4000 PLN

Opis

bGRECJA (+ rejs po Kanale Korynckim) 2019:/b

bDzień 1:/b
ATENY
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Grecji. Przylot do Aten. Transfer do hotelu, nocleg. Dla chętnych wieczór grecki na Place (fakultatywnie, cena ok. 30 EUR, min. 10 os.).

bDzień 2:/b
ATENY - TERMOPILE
Zwiedzanie starożytnej części Aten - Akropol z zespołem architektonicznym, m.in. Partenon - świątynia Ateny patronki miasta, Erechtejon - wzniesiony ku czci Ateny i Posejdona, Propyleje - główna brama prowadząca na Akropol, Świątynia Ateny Nike. Następnie zwiedzanie Muzeum Akropolu i pozostałości Teatru Dionizosa, w którym odbywały się prapremiery sztuk słynnych antycznych dramaturgów - Ajschylosa, Sofoklesa, Eurypidesa. Zwiedzanie Agory ze zrekonstruowanym pasażem handlowym z VI w. p.n.e. (Stoa Attalosa). Przejazd do Kalampaki. Po drodze krótki postój w Termopilach. W czasach antycznych przełęcz była wąskim przejściem między skałami a morzem. Tutaj w 480 r. p.n.e. spartański król Leonidas przez trzy dni odpierał ataki wielokrotnie liczniejszej armii perskiej. Dziś można tu zobaczyć pomnik bohaterskiego wodza i kurhan, w którym pochowano poległych Spartan oraz tablicę ze słynnym napisem greckiego poety Simonidesa Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym jej syny, prawom jej do ostatniej posłuszni godziny.

bDzień 3:/b
KLASZTORY METEORA - DELFY
Zwiedzanie 2 wybranych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach, należące do największych atrakcji turystycznych Grecji. Szczyty skalnych wież wieńczą bodaj najbardziej niezwykłe klasztory na świecie (Uwaga! Konieczny skromny strój - przykryte ramiona, panie - długie spódnice, panowie - długie spodnie). Legenda głosi, że mnich Atanazjusz - założyciel najstarszego monastyru (tzw. Megalou Meteorou) wzniósł się na grzbiecie orła na szczyt skały i zapoczątkował budowę klasztorów. Wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Przejazd do Delf.

bDzień 4:/b
DELFY - OLIMPIA
Zwiedzanie miasta Delfy, położonego u stóp Parnasu, uznawanego przez starożytnych Greków za centrum świata. Od czasu wykopalisk pod koniec XIX w. są najpopularniejszymi ruinami Grecji kontynentalnej. Zwiedzanie świątyni Apollina, w której Pytia przepowiadała przyszłość, wzniesionego w stylu doryckim Skarbca Ateńczyków, teatru, stadionu, na którym odbywały się Igrzyska Pytyjskie oraz Muzeum Archeologicznego. Następnie Sanktuarium Ateny Pronaa (strażniczki świątyni) oraz święte Źródło Castalian. Przejazd przez wantowy most Rio - Andirio o długości 2883 m do Olimpii.

bDzień 5:/b
OLIMPIA - WĄWÓZ VOURAIKOS
Zwiedzanie Olimpii, która była ważnym ośrodkiem religijnym i sportowym i gdzie odbywały się najważniejsze igrzyska panhelleńskie. Pierwsze udokumentowane zawody odbyły się w 776 r.p.n.e. Zwiedzanie pracowni Fidiasza, świątyni Hery, sanktuarium Zeusa, palestry, stadionu oraz Muzeum Archeologicznego. Przejazd do miejscowości Kalavryta i przejazd kolejką wąskotorową wzdłuż malowniczego wąwozu Vouraikos do Diakofto. Trasa wiedzie przez wyryte w skale wąskie tunele, liczne mosty i wiadukty. Przejazd na nocleg nad Zatoką Koryncką.

bDzień 6:/b
MYKENY - EPIDAUROS - NAFPLIO
Przejazd do Myken, które znane są głównie z odkrycia wielkiego skarbu w grobie Agamemnona przez Henryka Schliemanna. Zwiedzanie starożytnej twierdzy mykeńskiej - mury cyklopie (w starożytności potężne fortyfikacje), Lwia Brama, Skarbiec Atreusa zwany grobem Agamemnona, grób Klitajmestry. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie świątyni Asklepiosa oraz słynącego z doskonałej akustyki amfiteatru z IV w.p.n.e. Następnie przejazd do Nafplio, pierwszej stolicy Grecji. Krótki spacer po miasteczku, nad którym góruje wenecka twierdza Palamidi.

bDzień 7:/b
KORYNT
Zwiedzanie starożytnego Koryntu - świątynia Apollina, fragmenty budowli rzymskich - m.in. fundamenty portyków, bazyliki, łaźni. Rejs statkiem po Kanale Korynckim, którego pionowe ściany robią ogromne wrażenie. Powrót do hotelu, czas wolny.

bDzień 8:/b
ATENY
Przejazd na plac Sintagma z Parlamentem i grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie można zobaczyć widowiskową zmianę warty. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

brbI RATA:/b
1000 PLN - płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 35 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
* 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2 - osobowe, dopłata do pokoju 1 - osobowego 490 PLN,
* 7 śniadań,
* opiekę polskiego pilota,
* zestaw słuchawkowy Tour Guide,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

bUWAGA !:/b
* Na bilety wstępu, przejazd kolejką wąskotorową, rejs po Kanale Korynckim i przewodników lokalnych należy przeznaczyć ok. 180 EUR, wieczór folklorystyczny, na Place - ok. 30 EUR.
* Dopłata do 7 kolacji - 380 PLN.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: a href=https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.htmlhttps://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html/a oraz a href=http://www.ufg.plhttp://www.ufg.pl/a

bTerminy:/bbr27.07 - 03.08.2019, 3990.00 PLNbr

Komentarze