Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
1 osoba
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Przelot z przesiadką do Delhi.
2 dzień:
Przylot do Delhi, zakwaterowanie w hotelu. Pierwsze spotkanie z Delhi - jedną z największych na świecie aglomeracji, gdzie ostro kontrastują ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie. Wizyta w Starym Delhi - zobaczymy wspaniały meczet Jama Masjid - największy w Indiach, wzniesiony przez władcę z dynastii Wielkich Mogołów, następnie Czerwony Fort - ogromna cytadela z czerwonego piaskowca. Spacer zatłoczonymi ulicami miasta pozwoli nam wczuć się w indyjską atmosferę i spotkać spacerujące wśród tłumu święte krowy. Nocleg w Delhi.
3 dzień:
Całodzienna wycieczka do Agry (pociągiem lub klimatyzowanym autokarem). Zwiedzanie Tadż Mahal - mauzoleum żony Szachadżahana, nazywane Świątynią Miłości. Kompleks budowlany Tadż Mahal składa się z głównej świątyni z wielką kopułą, olbrzymiej bramy, symbolizującej wrota do raju oraz czterech wież-minaretów, z których imam nawołuje wiernych do modlitwy. Ten bajeczny, marmurowy pałac to świadectwo miłości cesarza do przedwcześnie zmarłej ukochanej kobiety, cesarzowej Mumtaz Mahal. Tadż Mahal to jeden z niekwestionowanych cudów świata. Następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu Agra - doskonale zachowanej twierdzy, którą wybudował Akbar Wielki, najwybitniejszy władca z dynastii Mogołów. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Delhi. Zobaczymy Sisganj Gurdwara, świątynię sikhów ze złotą kopułą. To druga co do znaczenia świątynia sikhów po Złotej Świątyni w Amritsarze. Okazja do poznania głównych zagadnień tej religii i obserwacji sikhów w nieodłącznych turbanach. Po południu wylot do świętego miasta hindusów - Varanasi, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
5 dzień:
Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie. Oglądanie zabytkowych świątyń i pałaców stojących wzdłuż zachodniego brzegu. Obserwacja pełnych kolorów, dźwięków i magii porannych rytuałów, w tym ablucji (kąpieli) w świętej rzece Ganges. Oglądamy sceny związane z kremacją zwłok na ghatach, czyli schodach prowadzących do rzeki. Po południu wycieczka do leżącej tuż obok miasta najstarszej buddyjskiej stupy w Sarnath, gdzie swoje pierwsze kazanie wygłosił Budda. Wiele wrażeń przyniosą spacery po starych i egzotycznych uliczkach Varanasi. Kolejny nocleg w świętym mieście.
6 dzień:
Ruszamy drogą lądową na północ. Podróż daje możliwość poznania realiów podróży po Indiach. Będziemy mogli zaobserwować życie na prowincji, barwny tłok oraz chaos panujący na drogach. Mijamy żyzne tereny rolnicze Niziny Gangesu stanu Uttar Pradesh, który zamieszkuje ponad 200 milionów ludzi. Uprawia się tu głównie ryż i trzcinę cukrową. Po długiej podróży jeśli chodzi o czas, choć nie o odległość, dojazd do granicy z Nepalem. Po jej szczęśliwym przekroczeniu dojazd na nocleg w rejonie Lumbini.
7 dzień:
Wizyta w Lumbini, miejscu narodzin Buddy. To miejsce jest szczególnie ważne dla buddystów i jest chętnie przez nich odwiedzane, jako jedno z czterech świętych miejsc buddyzmu. Znajdują się tu zabytki pochodzące sprzed naszej ery, a nawet kamień oznaczający dokładne miejsce narodzin Buddy. Lumbini zostało wpisane na listę UNESCO. Następnie udajemy się w rejon Parku Narodowego Chitwan, gdzie nocujemy.
8 dzień:
Zwiedzanie Parku Narodowego Chitwan. Park obejmuje porośnięty dżunglą fragment niziny Terai. W Chitwan znajdują schronienie dziesiątki gatunków ssaków z tygrysami i nosorożcami na czele. W przepływającej przez park rzece żyje mnóstwo krokodyli, a w okolicy naliczono ponad pięćset gatunków ptaków. Rejs łodzią po rzece da nam możliwość obserwacji przyrody z innej perspektywy. Dla chętnych (dodatkowo płatne) safari na słoniach, będące tutejszą specjalnością. Ze względu na kontrowersje związane z tresurą słoni nie zachęcamy do tego typu aktywności, jednak to właśnie z grzbietu słonia mamy największą szansę zobaczyć w Chitwan nosorożca. Po południu ruszamy w dalszą podróż. Wkrótce nizina ustępuje przedgórzom Himalajów. Dojazd do położonego w górach miasteczka Bandipur i tam nocleg w pensjonacie.
9 dzień:
Spacer po miasteczku Bandipur. To typowa miejscowość kultury newarskiej, zobaczymy piękne, tradycyjne domy i ludzi żyjących w zgodzie z odwieczną tradycją. Spacer na punkt widokowy, z którego przy dobrej widoczności zobaczymy najwyższe partie Himalajów. Widać stąd m.in. Annapurnę, pierwszy zdobyty ośmiotysięcznik. Przejazd do Katmandu i nocleg w nepalskiej stolicy.
10 dzień:
Rano – dla chętnych możliwy lot widokowy nad Himalajami (dodatkowo płatny, możliwość lotu zależy od warunków atmosferycznych). Zwiedzanie Katmandu i okolic. Rano udajemy się do Pashupatinath - śiwaickich świątyń nad brzegami rzeki Bagmati. To najważniejsze miejsce nepalskich hinduistów. Następnie przejedziemy pod ikonę nepalskiej stolicy - stupę buddyjską Boudhanath. Popołudnie spędzamy na spacerach po zabytkowym centrum Katmandu - Durbar Square z ozdobnymi pagodami i dawnym pałacem królewskim. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Kolejny nocleg w Katmandu.
11 dzień:
Zwiedzanie Doliny Katmandu. Podróż do bliskiego Bhaktapur oraz Patan (miasta piękna, jak tłumaczy się nazwa), dwóch fantastycznych dawnych miast – państw, w których zachowało się wiele zabytków i atmosfera dawnych królestw. W miejscowych sklepikach można nabyć lokalne i tanie pamiątki, które ozdobią nasz dom. Pod wieczór mamy czas na ostatnie spacery po Katmandu i delektowanie się nepalskimi przysmakami.
12 dzień:
Przelot do Bhutanu, z samolotu można zobaczyć łańcuch Himalajów. Witamy w Królestwie Bhutanu, kraju najszczęśliwszych ludzi świata. Podróż do Thimphu, stolicy kraju. Poznawanie miasta – ulice z tradycyjnymi domami i licznymi warsztatami rękodzieła, oglądanie z zewnątrz siedziby rządu. Ze względu na położenie w górach (2330 m n.p.m.) panuje tu fantastyczny klimat, a powietrze jest rześkie. Tego dnia powinniśmy też zobaczyć trzymanego za ogrodzeniem takina – jest to endemiczny ssak i jeden z symboli kraju. Nocleg w Thimpu.
13 dzień:
Dalsze zwiedzanie stolicy kraju. Często urządza się tu imprezy związane ze świętami buddyjskimi i wydarzenia sportowe (łucznictwo to ulubiony sport mieszkańców) i sprawdzamy, czy akurat tego dnia możemy coś ciekawego zaobserwować. Na każdym kroku widać przywiązanie do buddyzmu, naszym celem jest w tym dniu jest też ważny klasztor Changhangka, z którego roztacza się piękny widok na miasto. Podróż do Paro - zobaczymy dzong, czyli typowy dla Bhutanu klasztor, budynek administracyjny i twierdza w jednym. Nocleg w Paro.
14 dzień:
Wyjazd do spektakularnego “Tygrysiego Gniazda”, klasztoru-pustelni wybudowanego na skale. To najbardziej spektakularne miejsce w kraju przyciąga pielgrzymów i turystów z całego świata. Do Tygrysiego Gniazda trzeba podejść pod górę, ale na część trasy można wynająć (za dodatkową opłatą) muła, który wygodnie zawiezie nas pod ostatni fragment drogi do monastyru. Po południu spacer po pięknym Paro i pożegnanie ze szczęśliwym królestwem.
15 dzień:
Wylot do Kalkuty. Po krótkim locie znajdziemy się z powrotem w gorącym, indyjskim świecie. Po przylocie objazd miasta, w planie mamy między innymi katedrę Św. Pawła oraz dom opieki św. Matki Teresy i odwiedzane licznie przez pielgrzymów miejsce jej pochówku. Kolacja pożegnalna i nocleg w Kalkucie.
16 dzień:
Jeśli pozwoli czas (w zależności od godziny wylotu) być może zobaczymy jeszcze Victoria Memorial, wspaniały, pokryty marmurem gmach wybudowany na cześć królowej Wiktorii. Paradoksem jest fakt, że pomimo złych stron kolonializmu wielu Hindusów otacza czcią pamięć królowej. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
17 dzień:
Przylot na lotnisko Chopina do Warszawy.

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
14 noclegów według programu, w hotelach lub pensjonatach o standardzie ***, pokoje 2,3 os. z łazienkami i klimatyzacją.
Wyżywienie:
Zgodnie z programem – codzienne śniadania, 3 obiadokolacje i 2 obiady w Bhutanie, kolacja pożegnalna w Kalkucie.
Transport:
przeloty wg programu, minibusy lub autokary, ew. pociąg, „tuk-tuki”.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP- 1000 PLN
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.
Wiza i pośrednictwo wizowe.

Uwagi praktyczne:

Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna:16.
Możliwa zmiana kolejności realizacji programu.

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. Zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Pozostałe posiłki są aranżowane są na miejscu przez pilota.

Płatności:
I rata: 15% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 900 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi).

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.
Konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu, a obywatele polscy przed wyjazdem muszą uzyskać wizę do Indii oraz promesą wizową do Bhutanu. Najpóźniej na 45 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki należy dostarczyć do biura kolorowy skan paszportu, 1 aktualne kolorowe zdjęcie oraz wypełniony, aktualnie obowiązujący wniosek wizowy.

Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/nepal, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/bhutan, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/indie. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Nie występują szczególne zagrożenia epidemiami, choć można się liczyć ze wzrostem zachorowań np. na malarię w okresie bezpośrednio po monsunie. Decyzję każdy musi rozstrzygnąć sam, w porozumieniu ze swoim lekarzem. Niezależnie od tego najlepszą ochroną jest profilaktyka - warto stosować repelenty oraz odpowiednie ubranie chroniące przed owadami. Konieczne jest przestrzeganie higieny osobistej, mycie rąk przed każdym posiłkiem, picie wyłącznie wody przegotowanej lub napojów zamkniętych fabrycznie. Dostęp do opieki medycznej zależy od miejsca pobytu. W dużych miastach nie ma problemów z uzyskaniem fachowej pomocy.
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności niezaszczepieni uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu.

Klimat i pogoda:
Indie i kraje himalajskie w większości położone są w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego. Można tam wyróżnić trzy pory roku: zimę, lato oraz porę deszczową (monsunową). Zima trwa od połowy listopada do marca i jest to najlepszy okres na podróż do tego kraju. Temperatury są wysokie, ale nie aż tak uciążliwe jak w lecie, natomiast powietrze jest suche. Temperatury zależą od wysokości – podczas pobytu na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. (Nepal i Bhutan) noce i poranki mogą być chłodne. Lato zaczyna się w kwietniu i jest bardzo upalne, nawet ponad 30°C, a temperatury są szczególnie uciążliwe w głębi kraju (m.in. w stolicy, Delhi). Pora monsunowa zaczyna się z końcem maja. Najbardziej obfite deszcze spadają w lipcu. Zwykle od października przestaje padać i w listopadzie jest najlepsza widoczność w Himalajach.

O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur, nie oczekujących luksusowych warunków zakwaterowania. Nasza wyprawa jest skierowana do osób „młodych duchem”, żądnych przygód i poznania życia w Indiach, jego atrakcji i specyficznej egzotyki. Trasa wyprawy biegnie przez Indie Północne, które będziemy mogli poczuć wszystkimi zmysłami. Już pierwszego dnia w Delhi pojedziemy tuk-tukiem czyli rikszą motorową do Czerwonego Fortu – ogromnej siedziby Mogolskich Władców. W następnych dniach czeka nas wiele różnych atrakcji, w tym podziwianie Tadż Mahalu i Varanasi - najświętsze miasto hinduizmu nad Gangesem. Następnie znajdziemy się w innym świecie – himalajskim Nepalu i niemal bajkowym królestwie Bhutanu. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2013 r. Stare banknoty nie są przyjmowane podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacja o cenie:

Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- kosztów uzyskania wizy do Indii i do Bhutanu i pośrednictwa wizowego - 430 zł,
- wizy do Nepalu płatnej na granicy - ok. 25 USD,
- pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 3-15 USD/ posiłek), napojów,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
- zwyczajowych napiwków, ok. 50 USD

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 13 zł.
1. Delhi, Indie
2. Waranasi, Indie
3. Lumbini, Nepal
4. Chitwan, Nepal
5. Patan, Nepal
6. Bhaktapur, Nepal
7. Thimphu, Bhutan
8. Paro, Bhutan
9. Kalkuta, Indie

Komentarze