Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Indie

Indie

  

New Delhi - Agra - Jaipur - Varanasi

5300
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

08.10 - 18.10.2020
samolot, Warszawa, Okęcie
Śniadania
2 osoby
Organizator: VERO

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

08.10 - 18.10.2020 11 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
5300 PLN

Opis

Złoty Trójkąt i Varanasi

CENA: od 4.300 zł + 330 $

Dni 1-2
Przelot z Warszawy do New Delhi (z międzylądowaniem). Zakwaterowanie w hotelu w turystycznej dzielnicy Pahar Ganj, pełnej restauracji, barów, sklepów i kolorowych neonów. Nocleg.

Dni 3-4
Zwiedzanie New Delhi. Wizyta w Jama Masjid, czyli Meczecie Piątkowym – XVII-wiecznej budowli będącej największym muzułmańskim obiektem sakralnym w Indiach. Następnie India Gate, budynek Parlamentu, Raj Ghat – pomnik poświęcony Mahatmie Ghandiemu i miejsce jego kremacji, Humayun's Tomb – wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleks budowli, stanowiących grobowiec jednego z XVI-wiecznych władców Indii. Zobaczymy też jedyną w swoim rodzaju Bahai Lotus Temple, największą świątynię bahaistyczną w Indiach, która ze względu na brak symboli religijnych ma uniwersalny charakter – może się w niej modlić każdy, niezależnie od wyznawanej wiary. Kolejno zwiedzanie Złotej Świątyni Sikhów – głównego miejsca kultu i sanktuarium wyznawców sikhizmu w Indiach oraz wizyta w Czerwonym Forcie – symbolu niepodległości Indii, kompleksie budowli fortecznych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, a po nim zwiedzanie Agry, w której znajdują się aż trzy obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNSECO, w tym najsłynniejsza, uważana za jeden z Cudów Świata – świątynia Taj Mahal. Zwiedzanie wnętrza świątyni. Po południu spacer po mieście, wizyta na lokalnym markecie. Nocleg w hotelu.

Dni 6-7
Rano wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Jaipuru – największego miasta i jednocześnie stolicy Radżastanu. Zobaczymy ukrytą między górami Surya Mandir, czyli Świątynię Słońca, znaną także jako Świątynia Małp. Podczas pobytu w Jaipurze zwiedzimy także ogromny Fort Amber, Jantar Mantar – XVIII-wieczne obserwatorium astronomiczne z największym na świecie zegarem słonecznym, czerwony Pałac Wiatrów Hawa Mahal oraz okazały kompleks ogrodów, dziedzińców i budynków Pałacu Miejskiego. Po dwudniowym zwiedzaniu Jaipuru przejazd nocnym pociągiem do Varanasi.

Dzień 8
W godzinach popołudniowych przyjazd do Varanasi. Jest to jedno z najstarszych i najświętszych miast Indii. Przyjmuje się, że pierwsza osada w tym miejscu powstała ok. 3000 lat temu! Każdy Hindus marzy o tym, by umrzeć i być skremowanym właśnie tutaj, oraz aby jego prochy wrzucono do Gangesu, co ma gwarantować oświecenie (mokszę). Miasto przyciąga tysiące pielgrzymów, którzy przybywają tu, by dokonać rytualnej kąpieli w świętej rzece. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wyjście nad rzekę Ganges – zobaczymy codzienną wieczorną ceremonię Aarti – hinduistyczny rytuał nad brzegiem rzeki, w trakcie którego uczestnicy proszą Bóstwo Matki Gangesu o spełnienie próśb zawartych w modlitwie, w zamian składając ofiarę ze światła rozpalonych świec i kaganków. Nocleg w hotelu.

Dzień 9
O świcie rejs łodziami po świętej rzece Ganges. Zobaczymy budzące się do życia miasto – ludzi zbierających się na kamiennych ghatach na poranne modlitwy, obmywających ciała w porannym rytuale oczyszczającej kąpieli, kobiety niosące kosze z kolorowym praniem, ale także już płonące stosy ze zmarłymi. Po rejsie czas wolny, następnie spacer uliczkami Starego Miasta. Po południu wracamy nad rzekę Ganges, gdzie zobaczymy ghaty kremacyjne – Harishchandra oraz Manikarnika. Nocleg w hotelu.

Dzień 10
Rano wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i powrót do Polski z dodatkowym międzylądowaniem w New Delhi.

Opcjonalnie
- DOPŁATA do pokoju 1-osobowego – 520 PLN

Świadczenia

Cena zawiera: - przelot samolotem Warszawa – New Delhi oraz Varanasi – Warszawa,
- wizę indyjską,
- transport lokalnymi środkami transportu w Indiach,
- zakwaterowanie 6 noclegów w hotelach, 1 nocleg w pociągu (wagon sypialny z kuszetkami),
- wyżywienie śniadania,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
- opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
- opiekę przewodników lokalnych,
- ubezpieczenie KL, CP, NNW, bagaż podróżny firmy Signal Iduna S.A.,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera: - wyżywienia poza śniadaniami – ok. 15 USD dziennie. Pilot wskaże Państwu polecane restauracje i pomoże wyborze menu,
- wydatków własnych,
- kosztów realizacji programu - 330 USD (płatne przewodnikowi po przylocie).

Komentarze