Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

KOREA PO£UDNIOWA (+ wyspa Jeju) dla koneserów

KOREA POŁUDNIOWA

  
17826
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

27.04 - 08.05.2022
samolot, Warszawa, Okęcie
Wg programu
2 osoby
Organizator: LOGOSTOUR

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

27.04 - 08.05.2022 12 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
17826 PLN
14.09 - 25.09.2022 12 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
17826 PLN

Opis

bKOREA Południowa (+ wyspa Jeju) dla Koneserów:/b

bDzień 1:/b
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Bezpośredni przelot do Korei Południowej.

bDzień 2:/b
SEUL
Przylot na lotnisko Incheon w okolicy Seulu. Przejazd na wyspę, położoną niedaleko lotniska w Seulu, żeby zobaczyć Ganghwa Dolmen Sites - kamienne konstrukcje neolityczne tzw. dolmeny - ślady pierwszych kultur na Półwyspie Koreańskim. Po drodze widok na umocnienia na granicy z Koreą Północną. Transfer do hotelu w Seulu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

bDzień 3:/b
SEUL
Zwiedzanie stolicy Korei. Na trasie pałac królewski Gyeongbokgung zbudowany w XIV w., gdzie wśród bujnej i egzotycznej roślinności stoją zabytkowe pawilony. Podziwianie zabytkowej świątyni Jogyesa. Po południu spacer ulicą Insadong z galeriami sztuki, sklepami z pamiątkami, antykami. Wieczór folklorystyczny oraz kolacja powitalna w Korea House. Okazja do spróbowania tradycyjnych potraw - Royal Nogeum menu.

bDzień 4:/b
SEUL - P.N. SEORAKSAN - SEORAK
Rano przejazd na wschód, do Parku Narodowego Seoraksan. To rejon pełen zapierających dech krajobrazów, granitowych szczytów, ciekawych formacji skalnych, wodospadów, zabytkowych świątyń buddyjskich; widoki te były wzorem dla dawnych malarzy orientalnych obrazów. Zakwaterowanie w hotelu w górskiej miejscowości Seorak. Kolacja. Możliwość podziwiania zachodu i wschodu słońca w tym niezwykłym miejscu.

bDzień 5:/b
SEORAK - SEUL - BUSAN
Powrót do Seulu. Następnie podróż pociągiem do największego miasta na południu Korei - Busanu (Pusan). Zwiedzanie miasta. Spacer po targu rybnym Jagalchi, z którego owoce morza trafiają na stoły połowy mieszkańców Korei. Przejazd przez Haeundae, atrakcyjną, nadmorską dzielnicę z najbardziej popularną w okolicy plażą. Nad samą zatoką stoi nowoczesny, okrągły budynek Nurimaru APEC House. Na trasie przejazdu - Cmentarz Narodów Zjednoczonych, gdzie pochowano ponad 2 tysiące ofiar wojny koreańskiej (1950-53) z 22 krajów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja złożona z owoców morza.

bDzień 6:/b
BUSAN - BOSEONG
Wcześnie rano wyjazd do Boseong. Po przyjeździe podziwianie zielonych, tarasowo położonych, plantacji herbaty często pojawiających się w filmach i reklamach telewizyjnych. Piękny krajobraz okalają malownicze rzędy cedrów. Na obiad tradycyjna potrawa tteok-galbi (żeberka wołowe), degustacja herbaty, a na deser lody o smaku herbacianym. Po posiłku wejście na punkt widokowy pawilonu Dahyanggak. Następnie przejazd na plażę Yulpo Beach. Wieczorem typowa koreańska kolacja. Powrót do Busanu.

bDzień 7:/b
BUSAN - GYEONGJU
Przejazd do Gyeongju. Po drodze zwiedzanie Tongdosa, zbudowanego w VII wieku, jednego z najstarszych klasztorów buddyjskich na Półwyspie Koreańskim. Obecnie pełni on także funkcję muzeum. Spacer po zabytkowej wiosce Yangdong, w której pochodzące sprzed wieków chaty, część kryta strzechą, są udostępnione turystom. Prowadzone przez mieszkańców warsztaty rękodzieła przybliżają turystom ciekawe aspekty tradycyjnej kultury koreańskiej. Następnie przyjazd do Gyeongju - miasta będącego w przeszłości stolicą królestwa Silla. Zwiedzanie Muzeum Narodowego. Przejazd do drewnianego kompleksu świątynnego Bulguksa, leżącego na zboczach góry Toham-san. Do jego największych atrakcji należą kamienne pagody, Most Błękitnej Chmury oraz posągi Buddy z brązu. Wejście do zachwycającej groty Seokguram z posągiem Buddy. Następnie przejazd do parku Tumuli, gdzie zachowało się ok. 20 kurhanów królów. Zakwaterowanie w Gyeongju w hotelu leżącym nad jeziorem. Kolacja w lokalnej restauracji.

bDzień 8:/b
GYEONGJU - DAEGU - WYSPA JEJU
Przejazd do Daegu, ważnego miasta w historii Korei. Przejście słynną ulicą, gdzie w licznych sklepach sprzedaje się zioła stosowane w tradycyjnej medycynie. Możliwość zakupu unikalnych roślin leczniczych; wśród nich uważana za najlepszą herbata z dodatkiem korzenia żeń-szenia. Wyjazd na zwiedzanie kompleksu buddyjskiego Haeinsa z VIII wieku, na którego terenie można podziwiać prawie 90 zabytkowych świątyń i kaplic. W osobnym archiwum mieści się kolekcja ponad 80 tysięcy oryginalnych, drewnianych tabliczek z wyrytymi tekstami buddyjskimi, tzw. Tripitaka Koreana. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Jeju, nazywaną koreańskimi Hawajami. Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.

bDzień 9:/b
WYSPA JEJU - P.N. GEOMUNOREUM
Największa wyspa Korei Południowej Jeju słynie z pięknych krajobrazów i łagodnego klimatu. Oryginalna kultura, architektura, a nawet tradycje językowe świadczą o jej unikatowości. Całodniowy objazd północnej i centralnej części wyspy. Zwiedzanie niezwykłego Parku Narodowego Geomunoreum z licznymi jaskiniami i pozostałościami aktywnej działalności wulkanicznej. Na terenie rezerwatu znajduje się prawie czterysta stożków lawowych, co jest fenomenem na skalę światową. Następnie trekking na szczyt Seongsan Ilchulbong, stożka tufowego powstałego 5 tysięcy lat temu. Podczas tej wycieczki można podziwiać spektakularne widoki. Niekiedy pojawia się również okazja do ujrzenia kobiet zwanych Haenyeo, zawodowo nurkujących bez sprzętu na głębokość 20 metrów i zbierających małże, uchowce oraz wodorosty (pokaz i widok jest zależny od warunków pogodowych). Kolacja w lokalnej restauracji.

bDzień 10:/b
WYSPA JEJU - SEUL
Po śniadaniu czas wolny. Okazja do wypoczynku i korzystania z udogodnień hotelu. W ciągu dnia transfer na lotnisko. Wylot do Seulu. Przylot. Przejazd do hotelu. Czas do własnej dyspozycji.

bDzień 11:/b
SEUL - SUWON
Przejazd do miasta Suwon. Po drodze zwiedzanie grobowców królewskich. Postój przy twierdzy Hwaseong, która jest przykładem tradycyjnej architektury obronnej dawnej Korei. Spacer wzdłuż fortyfikacji i zwiedzanie kilku baszt obronnych. Przejazd na punkt widokowy, z którego można zobaczyć południowe dzielnice Seulu. W drodze powrotnej przejazd przez nowe części miasta. Czas na zakupy. Fakultatywna możliwość wjazdu na taras widokowy Seul Sky jednego z najwyższych wieżowców na świecie (555 m - 123 piętra) - Lotte World Tower (cena ok. 30 USD). Zachwycająca panorama miasta. Wykwintna kolacja pożegnalna w zabytkowym pawilonie. W menu królewski zestaw potraw.

bDzień 12:/b
SEUL
Transfer na lotnisko Incheon. Bezpośredni przelot do Polski. Przylot do Warszawy.

brbI RATA:/b
4000 PLN płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 65 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
ul
liprzeloty międzynarodowe liniami rejsowymi w klasie ekonomicznej,/li
liprzeloty wewnętrzne,/li
liprzejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, dzienny przejazd pociągiem,/li
lidzienny przejazd pociągiem, /li
li10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*/5* pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3800 PLN,/li
li10 śniadań, 1 obiad, 9 kolacji - w tym
ul
likolację z tradycyjnym koreańskim przedstawieniem,/li
liwykwintną kolację pożegnalną w zabytkowym pawilonie,/li
/ul
/li
liwszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych), /li
libilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,/li
liopiekę polskiego pilota,/li
liusługi lokalnych przewodników,/li
liubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)./li
/ul

bUWAGA !:/b
ul
liZgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN./li
liPaszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki./li
liNajpóźniej na 45 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura kolorowy skan paszportu (strona ze zdjęciem)./li
liCena nie zawiera napojów do posiłków./li
liNa napiwki dla lokalnej obsługi (kierowcy, przewodnicy) należy przeznaczyć ok. 100 USD./li
/ul
Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym:a style=color: #f04; href=https://logostour.pl/blog/turystyczny-fundusz-gwarancyjny-i-turystyczny-fundusz-pomocowyTurystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy/a

bTerminy:/bbr27.04 - 08.05.2022, 17800.00 PLNbr14.09 - 25.09.2022, 17800.00 PLNbr

Komentarze