Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Kuba

Kuba

  

Havana - Varadero

7000
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

03.10 - 13.10.2019
samolot, Warszawa, Okęcie
X
2 osoby
Organizator: VERO

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

03.10 - 13.10.2019 11 dni Samolot, Warszawa, Okęcie 7000 PLN

Opis

Cygara, rum i duch El Commandante… z wypoczynkiem w Varadero

CENA: 6.900 zł + 600 $

Dzień 1: Wylot z Warszawy. Przelot do Havany przez jeden z portów europejskich. Przylot na Kubę w godzinach wieczornych. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu w Havanie.
Dzień 2: Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby. Spacer po głównych placach i ulicach dawnej i współczesnej Havany. W programie m. in. strzegący portu fort Morro, Kapitol, Bodeguita del Medio (słynny bar związany z Ernestem Hemingwayem), Plac Rewolucji, nadmorski deptak Malecon. W trakcie zwiedzania obiad w restauracji. Następnie przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 3: Przejazd do Valle de Vinales – Parku Narodowego z ogromnymi wapiennymi formacjami skalnymi Mogotes. Po drodze podziwianie pasma górskiego Rosario. Zwiedzanie Doliny Viñales – historycznej krainy uprawy tytoniu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy jedną z plantacji tytoniu – Casa de Benito lub La Casa del Veguero. Następnie przejazd do Dos Hermanas, słynnego gigantycznego malowidła wykonanego w latach 60-tych na zlecenie Fidela Castro. To okazja do zrobienia zdjęć na punkcie widokowym Los Jasminez. Następnie wizyta w indiańskiej jaskini, gdzie przepłyniemy statkiem podziemną rzeką. Ostatnim punktem dnia będzie autokarowe zwiedzanie miasta Vinales. W trakcie zwiedzania obiad w restauracji. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 4: Poranny wyjazd z Havany w stronę miejscowości Trinidad de Cuba. W drodze zwiedzanie farmy krokodyli Guama oraz wioski indiańskiej. Obiad w restauracji. Następnie przejazd do Cienfugeos, nazywanego Perłą Południa. Dzięki świetnie zachowanej kolonialnej architekturze jest jedną z największych atrakcji turystycznych Kuby. Zwiedzimy najciekawsze miejsca w miasteczku, m. in. Park Jose Marti i Teatr Tomasa Terry. Przejazd do Trynidadu i na plażę Ancon, jedną z najpiękniejszych w okolicy. Zakwaterowanie w hotelu **** z formułą All Inclusive.
Dzień 5: Zwiedzanie Trynidadu. Miasto było jedną z pierwszych siedmiu osad, założonych przez Diego Velázqueza na początku XVI wieku. Trynidad jest jednym z najlepiej zachowanych na świecie miasteczek kolonialnych i znajduje się na liście
UNESCO. Przewidziany jest spacer po miasteczku wśród brukowanych uliczek do Plaza Mayor i kościoła Świętej Trójcy, a na końcu wizyta w słynnym barze La Canchanchara, gdzie będzie można dokonać degustacji słynnego drinka z rumu, miodu i limonki.
Dzień 6: Wycieczka do Topes de Collantes – Parku Narodowego Guanayara. Spacer do wodospadu El Rocio. Lunch. Czas wolny na pływanie. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 7: Wyjazd z Trynidadu w kierunku Santa Clara, miasta w którym rozpoczęła się kubańska rewolucja. Zwiedzimy m.in. Muzeum Che Guevary. Następnie przejazd na plaże Varadero. Zakwaterowanie w hotelu **** (opcja All Inclusive).
Dzień 8-9: Pobyt w Varadero.
Dzień 10
Po śniadaniu transfer z hotelu na lotnisko w Havanie. Odprawa do Europy (konieczne opłacenie podatku wylotowego w wysokości 25 CUC – równowartość ok. 20 USD).
Dzień 11: Przylot do Warszawy.

Fakultatywnie:
- TROPICANA SHOW w trakcie pobytu w Hacanie – 90 USD,
- SUN CRUISE w trakcie pobytu w Varadero – 110 USD.

Uwaga:
Turyści udający się na Kubę w celach turystycznych muszą posiadać tzw. Kartę Turysty. Możliwe jest uzyskanie jej w Ambasadzie Kuby w Warszawie w cenie 25 €.
W przypadku pośrednictwa Biura Podróży Vero Travel w uzyskaniu Karty Turysty, opłata za pośrednictwo wynosi 100 zł.
Na minimum 10 dni przed planowanym wylotem należy wysłać do biura paszport, który musi być ważny minimum 3 miesiące od planowanej daty powrotu z Kuby.

Świadczenia

Cena zawiera: - PRZELOT samolotem Warszawa – Havana – Warszawa
- TRANSPORT komfortowym autokarem z klimatyzacją na Kubie
- ZAKWATEROWANIE 9 noclegów w hotelach **** (nad morzem hotele z bezpośrednim dostępem do plaży)
- WYŻYWIENIE według programu – śniadania i obiadokolacje podczas części objazdowej, All Inclusive podczas pobytu
w Trynidadzie i Varadero
- BILETY WSTĘPU do zwiedzanych obiektów
- OPIEKĘ PILOTA na całej trasie wycieczki
- OPIEKĘ PRZEWODNIKA
- UBEZPIECZENIE KL, CP, NNW, bagaż podróżny firmy Signal Iduna S.A.
Cena nie zawiera: - PODATKU WYLOTOWEGO – 25 CUC (równowartość ok. 20 USD)
- ZWYCZAJOWYCH NAPIWKÓW – ok. 30 USD
- NAPOJÓW do obiadokolacji (nie dotyczy hoteli z formułą All Inclusive)
- KOSZTÓW REALIZACJI PROGRAMU - 300 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Havany)

Komentarze