Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
1 osoba
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

ŁÓDŹ - MIASTO WIELU KULTUR

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Łodzi. Miasto szczyci się swoją wielokulturową historią. Najczęściej jako przykłady pokazywane są świątynie i cmentarze różnych wyznań, czy okazałe pałace łódzkich fabrykantów. Spacer ulicą Piotrkowską pozwoli nam odkryć ślady pozostałe po społecznościach żydowskiej, niemieckiej czy rosyjskiej. Na początku XIX wieku na Nowym Rynku (obecnie placu Wolności) symboliczną reprezentacyjną bramę na ulicę Piotrkowską tworzyły podobne architektonicznie gmachy ratusza i przebudowanego kilkadziesiąt lat później ewangelickiego kościoła Świętej Trójcy (obecnie katolicki kościół Zesłania Ducha Świętego). Najstarszą i najładniejszą łódzką świątynią prawosławną jest cerkiew katedralna św. Aleksandra Newskiego z uwidocznionym w kopułach i detalach wystroju neobizantyńskim charakterem. Natomiast synagoga Reicherów jest jedyną ocalałą przedwojenną bożnicą czynną do dziś. Stary Cmentarz to jedna z najważniejszych łódzkich nekropolii. Cmentarz jest trójwyznaniowy, ze wspaniałymi mauzoleami łódzkich rodów fabrykanckich m.in. kaplica Scheiblera, kaplica Heinzlów, mauzoleum Gojżewskich, podzielony stosownie do wyznań na części katolicką, ewangelicką i prawosławną. Z trzech łódzkich „królów bawełny” tylko Izaak Poznański był pochodzenia żydowskiego. W jego pałacu ma swoją siedzibę Muzeum Miasta Łodzi, natomiast tereny fabryczne zostały zaadaptowane na centrum handlowo-usługowe „Manufaktura” a nawiązaniem do dawnych funkcji tego terenu jest Muzeum Fabryki. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera:
przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 33 - 46 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.
1. Łódź, Polska
2. Piotrkowska, Łódź, Polska
3. Pałac Izraela Poznanskiego, Łódź, Polska
4. Cerkiew św. Aleksandra Newskiego
5. Synagoga Reicherów
6. Stary Cmentarz

Komentarze