Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

LUDOWYM SZLAKIEM SĄDECCZYZNY - ZALIPIE, TARNÓW, NOWY SĄCZ, STARY SĄCZ, BRZESKO, NOWY WIŚNICZ

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przejazd do Zalipia. Wieś od dawna słynie z malowanych chat, a zwyczaj ozdabiania wiejskich izb kwiecistymi malunkami wywodzi się z końca XIX wieku, kiedy to mieszkanki wsi zaczęły dekorować wnętrza chałup kwiatami wykonanymi z bibułki, wycinankami i pająkami ze słomy wiszącymi u powały oraz malowanymi na ścianach kwiatami. Prace zalipiańskich artystek można podziwiać m.in. w Zagrodzie Felicji Curyłowej i w "Domu Malarek" oraz podczas spaceru przez tą malowaną wieś. Następnie udamy się do Tarnowa. Miejscowość może pochwalić się wyjątkowej urody Starym Miastem, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. Tarnowska bazylika katedralna urzeka wyjątkową atmosferą i bogatym wyposażeniem. Centralnie ulokowany na rynku ratusz, pierwotnie gotycki, wielokrotnie przebudowywano, nadając mu ostatecznie cechy stylu renesansowego. Na ul. Żydowskiej znajduje się furtka prowadzącą do miejsca, w którym do czasów II Wojny Światowej stała synagoga. Na skalistym cyplu Góry św. Marcina zachowały się ruiny wspaniałego niegdyś zamku Tarnowskich, a samo wzgórze słynie z pięknego widoku na miasto. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się do Brzeska. Najstarszym zachowanym zabytkiem miasta jest XV-wieczny kościół św. Jakuba odbudowany po pożarach w stylu neogotyckim. Również większość kamieniczek na Starym Mieście otrzymała elewacje eklektyczne z elementami secesyjnymi. Następnie odwiedzimy Nowy Sącz. Już za panowania Kazimierza Wielkiego wybudowany został zamek i mury obronne, z których zachowały się jedynie niewielkie fragmenty. Środek rynku zajmuje eklektyczny ratusz, a okoliczne kamieniczki mimo XIX-wiecznych fasad mają gotyckie piwnice. Liczne przebudowy bazyliki kolegiackiej św. Małgorzaty doprowadziły do zatarcia dawnych cech stylowych tego kościoła. W Sądeckim Parku Etnograficznym zapoznamy się z architekturą drewnianą i tradycyjną kulturą ludową historycznej Sądecczyzny. Natomiast galicyjska, małomiasteczkowa zabudowa z przełomu XIX i XX wieku prezentowana jest w Miasteczku Galicyjskim. Następnie zwiedzimy Stary Sącz, który jest jednym z najstarszych polskich miast. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest zespół klasztorny Sióstr Klarysek nazywany „podhalańskim Wawelem”. Złote zwieńczenia wież kościelnych, wielkie budynki klasztorne obwiedzione białym obronnym murem kryjącym wielki ogród i sady klasztorne, sprawiają wrażenie potężnej warowni. Na dziedziniec klasztoru wchodzimy przez wysklepione przejście w XVII-wiecznym, czteropiętrowym budynku bramnym, mijając dom kapelana. Na wieży wieńczącej budynek bramny umieszczono zegar, a w południe rozlega się hejnał. W kościele św. Trójcy na szczególną uwagę zasługuje barokowa ambona oraz kaplica św. Kingi ze srebrną trumną zawierającą relikwie świętej. Szczególnie cenny i piękny jest obraz św. Trójcy, w całości wyrzeźbiony i wytłoczony w srebrnej blasze. W mieście wszystkie drogi prowadzą do wytyczonego w średniowieczu rynku, wokół którego zachowała się dziewiętnastowieczna małomiasteczkowa zabudowa. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Lipnicy Murowanej. Miejscowość stanowi przykład średniowiecznej zabudowy miejskiej o charakterze targowym. Parterowe domy podcieniowe w pierzejach rynku nadają miastu unikalny wygląd, a drewniany kościół św. Leonarda zachwyca bogatymi polichromiami. Od 1958 roku w Lipnicy Murowanej organizowany jest w Palmową Niedzielę konkurs na palmę Wielkanocną. Dodatkowo w terminie Niedzieli Palmowej po uroczystej mszy, w kościele św. Andrzeja Apostoła i procesji z palmami, czas uprzyjemniają liczne imprezy folklorystyczne. Odwiedzimy też Nowy Wiśnicz, gdzie od XIV wieku wznoszono zamek, który dziś jest jednym z najcenniejszych dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej w Polsce. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 34 - 55 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2020 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Zalipie, Polska
2. Nowy Sącz, Polska
3. Stary Sącz, Polska
4. Tarnów, Polska
5. Brzesko, Polska
6. Nowy Wiśnicz, Polska

Komentarze