Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PAŁACE I ZAMKI PODKARPACIA - 3 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni

  

Łańcut, Jarosław, Rzeszów, Krasiczyn

1149.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

21.06 - 23.06.2024
autokar
2 posiłki
1 osoba
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

21.06 - 23.06.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1149 PLN
23.07 - 25.07.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1149 PLN
23.08 - 25.08.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1149 PLN
18.10 - 20.10.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1129 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

PAŁACE I ZAMKI PODKARPACIA - ŁAŃCUT, JAROSŁAW, PRZEMYŚL, KRASICZYN, RZESZÓW

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Łańcuta. To założone przez Kazimierza Wielkiego miasto dziś słynie ze wspaniałego zamku zbudowanego w XVII w. przez Lubomirskich. Po gruntownej modernizacji i przebudowie na przełomie XIX i XX wieku zespół pałacowo – parkowy stał się jedną z najbardziej luksusowych rezydencji na kontynencie europejskim. Słynna jest również tutejsza powozownia z bezcenną kolekcją pojazdów konnych po rodzinie Potockich. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Jarosławia. W centrum miasta zachował się XIV - wieczny układ urbanistyczny. Pośrodku rynku stoi neorenesansowy ratusz, a otaczają go piękne renesansowe kamienice. Na szczególną uwagę zasługuje kamienica Orsettich z podcieniami i misterną attyką. Na wzgórzu stoi okazała XVI - wieczna kolegiata pw. Bożego Ciała, która jest najstarszym kościołem pojezuickim w Polsce. Również z jezuitami związany był kościół Panny Marii, dziś bardziej znany jako bazylika Matki Bożej Bolesnej ze średniowieczną Pietą, okrzykniętą cudowną. Głównym ośrodkiem pielgrzymkowym polskich unitów jest cerkiew Przemienienia Pańskiego ze słynącą z łask ikoną Matki Boskiej Jarosławskiej, zwaną Bramą Miłosierdzia. Odwiedzimy również Rzeszów. Centralnym placem rzeszowskiej Starówki jest rynek z ratuszem i studnią z XVII w. Pod płytą rynku i otaczającymi go kamienicami przebiega podziemna trasa turystyczna. Można tu obejrzeć relikty średniowiecznych murów, ślady pożarów, pozostałości żelaznych krat i zawiasów, tajemne przejścia. Rozbudowany pod koniec XVII w. i otoczony kamiennym murem obronnym z bastionami zamek Lubomirskich jest dziś siedzibą sądu. W pobliżu zamku znajduje się letni pałac Lubomirskich, który obecnie jest własnością Okręgowej Izby Lekarskiej. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu odwiedzimy Przemyśl. Górujący nad Starym Miastem zamek został wybudowany przez Kazimierza Wielkiego. Jest jedną z najstarszych budowli Przemyśla, ale także siedzibą najstarszego amatorskiego teatru w Europie - „Fredreum”. Wybudowana przez władze austriackie Twierdza Przemyśl, największa po Verdun i Antwerpii, to 45-kilometrowe pasmo kilkudziesięciu fortów wokół Przemyśla oraz w granicach samego miasta. Przemyska archikatedra Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela łączy w sobie style różnych epok, a stojąca obok dzwonnica katedralna jest charakterystycznym elementem panoramy miasta. Obowiązkowo należy odwiedzić rynek, pospacerować urokliwymi ulicami oraz podziwiać architekturę licznych zabytkowych kamienic. Następnie pojedziemy do Krasiczyna. Ta niewielka miejscowość słynie z pięknego, renesansowego zamku z końca XVI wieku zbudowanego dla Stanisława Krasickiego. Jego syn Marcin przekształcił surowy zamek we wspaniałą rezydencję magnacką, w której chętnie gościli polscy królowie. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 40 - 65 zł/os, dodatkowo: Zamek w Łańcucie  ok. 30 -  65 zł/os, Podziemia "Piwnice Rzeszowskie" ok. 25 - 30 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Łańcut, Polska
2. Jarosław, Polska
3. Rzeszów, Polska
4. Przemyśl, Polska
5. Krasiczyn, Polska

Komentarze