Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

WYCIECZKA BEZ WIZY!!! WYCIECZKA BEZ WIZY!!! WYCIECZKA BEZ WIZY!!! WYCIECZKA BEZ WIZY!!!

Trasa zagraniczna: ok. Grodna (1 nocleg) – Grodno – Szczuczyn – Murowanka – Wasiliszki – Lida (1 nocleg) – Nowogródek – jezioro Świteź – Zaosie – Mir (1 nocleg) – Kosów Poleski – Motol – Pińsk (1 nocleg) – Janów Poleski – Kobryń – Brześć (1 nocleg)

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej. Przejazd do Grodna. Zwiedzanie królewskiego zielonego miasta na nadniemeńskiej skarpie zaczyna się od podziwiania unikatowej makiety historycznej części Grodna z widokiem zaginionych zabytków królewskiego miasta. Dzięki oryginalnemu światło-dźwiękowemu przedstawieniu można zapoznać się z historią miasta i jego architekturą z różnych epok. Dalsze zwiedzanie Grodna, m.in. Zamki Stary i Nowy, cerkiew św. Borysa i Gleba na Kołoży – piękny widok na rzekę Niemen, katedra, pałac Batorego, kościół bernardyński, dom-muzeum Elizy Orzeszkowej, gmach Teatru Dramatycznego. Spacer wąskimi uliczkami starówki. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Wyjazd do Szczuczyna, zwiedzanie zespołu pałacowego Druckich–Lubeckich. Postój w Murowance z gotycką cerkwią obronną XVI w. (jeden z najcenniejszych zabytków Białorusi). Krótka wizyta w Starych Wasiliszkach – dom rodzinny Czesława Niemena, kościół św. Piotra i Pawła. Przejazd do Lidy. Zwiedzanie dawnej stolicy Księstwa Lidzkiego, m.in. zamek obronny księcia Gedymina z XIV w., klasztor Pijarów i kościół farny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do Nowogródka – jednego z najstarszych miast Białorusi (1044 r.). Był miastem stołecznym i ważnym centrum rzemieślniczo-handlowym. Zwiedzanie, m.in. dworek Mickiewicza – muzeum, ruiny zamku Mendoga I, kościół Farny – miejsce zaślubin króla Władysława Jagiełły oraz chrztu Adama Mickiewicza. Podziwianie przepięknych krajobrazów podczas postoju nad jeziorem Świteź. Przejazd do Zaosia – miejsca narodzin Adama Mickiewicza. Zwiedzanie dworku i folwarku rodziny Mickiewiczów. Następnie przejazd w okolice Miru. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 100 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Zwiedzanie Miru (lista UNESCO) z przepięknym zamkiem – rezydencją książęcego rodu Radziwiłłów – jednym z pierwowzorów zamku w „Panu Tadeuszu”. Zamek został ostatnio starannie odrestaurowany, położony jest nad malowniczym jeziorem i otoczony parkiem. Przejazd do Kosowa Poleskiego. W stronach rodzinnych Tadeusza Kościuszki zwiedzanie dworku, w którym obecnie znajduje się muzeum poświęcone inżynierowi wojskowemu, polsko-amerykańskiemu generałowi, Bohaterowi Narodowemu Polski, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Białorusi, Litwy i Ukrainy. Następnie zwiedzanie neogotyckiego pałacu Pusłowskich. Dalsza podróż do Motolu – wieś (dawniej miasteczko) na Białorusi, na Polesiu. Motol prawdopodobnie jest jedynym miasteczkiem na Białorusi, w którym przy wyjeździe stoi znak z nazwą w języku hebrajskim. Tutaj urodzili się znane osoby, m.in. Chaim Weizmann (1874 r.) – pierwszy prezydent państwa Izrael, Siergiej Pałto (1960 r.) – rosyjski fizyk i matematyk, Leonard Chess (1917 r.) – założyciel Chess Records – amerykańskiej wytwórni płytowej. Zwiedzanie Muzeum Twórczości Ludowej w Motolu. Ekspozycja muzeum poświęcona jest kulturze materialnej oraz duchowej Polesia. Prawdziwą „perłą” muzeum jest zbiór unikatowych fotografii (ponad 4 tysiące negatywów), zrobionych przez pierwszego miejscowego fotografa Aleksego Miniuka. Obejmują okres od lat 20-tych do 70-tych XX w. Przejazd do hotelu w okolicy Pińska. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 300 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwiedzanie Pińska – miasta dziewięciu wieków. W programie m.in. kolegium jezuitów – najstarszy budynek Pińska, teraz mieści się tu Muzeum Polesia Białoruskiego, katedra p.w. Wniebowzięcia NMP i klasztor franciszkanów z 1712 r., pałac Butrymowiczów z lat 1784-90, dom Kapuścińskich, zabytki architektoniczne XVII–XVIII w. i budynki historyczne XIX-XX w., budynek najstarszego gimnazjum, którego absolwentami są m.in. architekt Jan Żółtowski, znany naukowiec chemik oraz pierwszy prezydent Izraela – Chaim Weizmann. Dalsza podróż przez Janów Poleski – miejsce męczeńskiej śmierci bł. Andrzeja Boboli – w kierunku Kobrynia, gdzie znajduje się rodzinny grób Mickiewiczów. Przejazd do hotelu w okolice Brześcia. Obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po głównym deptaku w Brześciu oraz uczestnictwo w widowisku zapalania latarni przez Latarnika, ubranego w mundur z XIX w. Co wieczór, tuż przed zachodem słońca pojawia się on na małym, końcowym fragmencie Sowieckiej i w tradycyjny sposób zapala kilka pozostawionych latarni gazowych. Trasa ok. 250 km
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta, m.in. Twierdza Brzeska wybudowana w latach 1833-1842, brama Brzeska i Terespolska, ruiny Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra (kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore). Przejazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga! Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 300 km.
Całość trasy: ok. 1500 km.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przejazd komfortowym autokarem (dvd, klimatyzacja, barek, wc) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja)
• 5 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
• 5 śniadań i 5 obiadokolacji
• opiekę pilota
• ubezpieczenie (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu wycieczki 150 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, występ zespołu folklorystycznego, przepustka na wjazd na teren Białorusi, zestaw słuchawkowy Tour Guide)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 10 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 500 zł

UWAGA:
Do uzyskania przepustki na wjazd na teren Białorusi niezbędny jest skan paszportu strony ze zdjęciem (paszport ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu z Białorusi).

WAŻNE INFORMACJE:
1. Podróżni obowiązkowo muszą posiadać ważny paszport! Dotyczy również osób niepełnoletnich!
2. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
3. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
4. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem standardowym (dvd, klimatyzacja, barek, wc), mniejszym autokarem (dvd, klimatyzacja) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja).
5. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
6. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
7. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
8. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
9. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
10. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
11. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
12. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
13. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
14. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
15. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Grodno, Białoruś
2. Lida, Białoruś
3. Wasiliszki, Białoruś
4. Nowogródek, Białoruś
5. Mir, Białoruś
6. Pińsk, Białoruś
7. Brześć, Białoruś

Komentarze