Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

bPERU (11 dni) - Sylwester w Cuzco:/b

bDzień 1:/b
LIMA
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu.

bDzień 2:/b
LIMA - CUZCO
Transfer na lotnisko. Przelot do Cuzco, jednego z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Po południu zwiedzanie dawnej stolicy imperium Inków - Plaza de Armas, katedra, kompleks świątynny Coricancha. Przejazd na teren pozostałości olbrzymiej fortecy Sacsayhuaman; Qenqo, Puca-Pucara, Tambomachay. Kolacja połączona z występami zespołu folklorystycznego.

bDzień 3:/b
VALLE SAGRADO - URUBAMBA - OLLANTAYTAMBO - CHINCHERO
Wycieczka do malowniczo wijącej się wśród gór Valle Sagrado (Świętej Doliny), którą płynie rzeka Urubamba. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zwiedzanie urokliwych solanek w Maras, gdzie od wieków nieprzerwanie kontynuowana jest produkcja soli dzięki budowie setek tarasów na zboczach doliny. Postój w Pisac, niewielkiej wsi w Andach, zamieszkanej już w czasach Inków. Na gwarnym bazarze w dni targowe można spotkać Indian z lamami, kupić kolorowe czapki, szale, rękawiczki, poncha z wełny lamy i alpaki, suszone liście koki, zioła oraz ceramiczne naczynia. Zwiedzanie ruin twierdzy Inków w Ollantaytambo. Przejazd do Chinchero, miasteczka w stylu kolonialnym, które znane jest z licznych warsztatów tkackich, gdzie kultywuje się tradycje rzemieślnicze wykorzystując technikę tkacką stosowaną przez Inków. Tkaniny wykonuje się ręcznie, barwi się roślinami zachowując tradycyjne kolory i wzory. Podczas wycieczki obiad w restauracji położonej w uroczej scenerii rzeki Urubamba. Nocleg w Urubamba.

bDzień 4:/b
MACHU PICCHU - CUZCO - strongspan style=color: #ba372a;wieczór sylwestrowy/span/strong
Wczesny wyjazd z hotelu do stacji kolejowej w Ollataytambo i przejazd pociągiem do Aguas Calientes. Przejazd (minibusem lub autokarem) do ruin Machu Picchu. Zwiedzanie jednego z siedmiu nowych cudów świata, które zostało odkryte w 1911 r. przez amerykańskiego naukowca Hirama Binghama. Inkowie na własnych barkach wnosili żyzną glebę z urodzajnych dolin i budowali tarasy uprawne, a z materiału skalnego domy, świątynie i obserwatorium astronomiczne, wszystko poprzecinane systemem kanałów wodno-drenażowych. Obiad. Powrót do Cuzco. Czas wolny. Możliwość podziwiania korowodów tańczących zespołów lokalnych na Plaza de Armas. span style=color: #ba372a;Kolacja sylwestrowa/span. Powitanie Nowego Roku na głównym placu Plaza de Armas.

bDzień 5:/b
CUZCO - LIMA
O wyznaczonej godzinie transfer na lotnisko i przelot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiad. Czas wolny. Dla chętnych plażowanie i kąpiel w Pacyfiku na plaży Costa Verde (Zielone Wybrzeże). Nocleg.

bDzień 6:/b
LIMA - PARACAS - ISLAS BALLESTAS - NAZCA
Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na wyspy Ballestas (nazywane często Małe Galapagos), gdzie znajdują się kolonie egzotycznych ptaków (m.in. głuptaki, kormorany, pingwiny Humboldta, pelikany) oraz lwów morskich. Przy dobrej pogodzie krótka wizyta w oazie Huacachina. Przejazd na płaskowyż Nazca gdzie znajdują się słynne linie z Nazca - geoglify powstałe ponad 2000 lat temu. Postój przy wieży widokowej skąd można zobaczyć rysunki ręki i drzewa. Kolacja.

bDzień 7:/b
NAZCA - AREQUIPA
Dla chętnych fakultatywny przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (ok. 120 USD przy min. 10 osobach). Tajemnicze linie tworzące rysunki zwierząt i figury geometryczne najlepiej widać podczas przelotu awionetką. Są doskonale zachowane, więc trudno uwierzyć, że zaczęto je żłobić w kamienistej powierzchni pustyni około dwa tysiące lat temu. Przejazd do miasta Arequipa Drogą Panamerykańską, malowniczą trasą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Po drodze obiad.

bDzień 8:/b
AREQUIPA
Zwiedzanie Arequipy, drugiego co do wielkości miasta Peru zwanego Białym Miastem. Arequipa leży na wysokości ponad 2300 m n.p.m., u podnóża malowniczego stożka wulkanu El Misti (5822 m n.p.m.). Zwiedzanie centrum miasta - słynny klasztor św. Katarzyny, Plaza de Armas, jeden z najpiękniejszych placów w Peru, katedra, kościół La Compania w stylu kolonialnym. Wjazd na punkty widokowe Carmen Alto i Yanahuara, skąd rozpościera się widok na miasto i wulkany Misti, Chachani oraz Pichu Pichu. Obiad. Czas wolny. Spacer po mieście. Dla chętnych wizyta w muzeum Santuarios Andinos, gdzie można podziwiać doskonale zachowaną mumię inkaskiej księżniczki.

bDzień 9:/b
AREQUIPA - LIMA
Transfer na lotnisko i przelot do Limy. Zwiedzanie kolonialnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO - m.in. Plaza Mayor (w okazałym pałacu mieści się siedziba prezydenta), katedra (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro), klasztor św. Franciszka i katakumby. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, skąd ma swój początek kolej transandyjska, zaprojektowana i zbudowana w XIX w. pod kierownictwem inżyniera Ernesta Malinowskiego. Obiad w trakcie wycieczki.

bDzień 10:/b
LIMA
Czas wolny. Ostatnie zakupy, plażowanie i kąpiel w Pacyfiku. Pożegnalny obiad. O wyznaczonej godzinie wyjazd na lotnisko. Po drodze wizyta w Muzeum Larco Herrera. Wspaniała kolekcja ceramiki prekolumbijskiej, tkaniny, mumie, sala złota i unikalna kolekcja ceramiki erotycznej. Wylot do Europy.

bDzień 11:/b
Przylot do Warszawy.

brbI RATA:/b
2000 PLN płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 40 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
ul
liprzeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,/li
liprzeloty wewnętrzne,/li
liprzejazdy autokarem/mikrobusem, motorówką,/li
liprzejazd pociągiem na Machu Picchu z poczęstunkiem,/li
li9 noclegów; zakwaterowanie w dogodnie położonych hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1990 PLN,/li
li9 śniadań; 7 obiadów i 2 kolacje (3 dania + napój), w tym
ul
li1 kolacja z występem zespołu folklorystycznego na starym mieście w Cuzco, /li
/ul
/li
liopiekę polskiego pilota,/li
liusługi lokalnych przewodników,/li
liubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)./li
/ul

bUWAGA !:/b
ul
liZgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN./li
liNajpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych - imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne./li
liWieczór sylwestrowy z uroczystą kolacją - cena 250 PLN (płatne na 40 dni przed wyjazdem)./li
liNa bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 150 USD./li
liNa zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD./li
/ul
Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym:a style=color:#f04 href=https://logostour.pl/blog/turystyczny-fundusz-gwarancyjny-i-turystyczny-fundusz-pomocowyTurystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy/a

bTerminy:/bbr

Komentarze