Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Wisły – perły Beskidu Śląskiego i spacer po centrum kurortu. Zobaczymy rynek, czekoladowy pomnik Adama Małysza, amfiteatr, park z miniaturami budowli znad Wisły i galerię trofeów A. Małysza. Następnie przejedziemy do Wisły-Malinki. Tu podejdziemy pod skocznię narciarską im. Adama Małysza i wjedziemy kolejką linową na górę, aby znad rozbiegu dla zawodników podziwiać malowniczą, górską panoramę. Dalej czeka nas przejazd do Wisły – Czarne i poznanie kolejnych atrakcji turystycznych zlokalizowanych w tym rejonie. Zobaczymy Jezioro Czerniawskie - zbiornik zaporowy utworzony w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki i pospacerujemy szerokim deptakiem biegnącym koroną zapory. Później wyruszymy w kierunku Zameczku – Rezydencji Prezydenta RP - poznamy długą i burzliwą historię tego obiektu oraz zwiedzimy jego piękne i nastrojowe wnętrza. Następnie czeka nas przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek, a później „Zielony kulig” – przejażdżka konnymi zaprzęgami w głąb doliny Białej Wisełki, uznawanej za najpiękniejszą w Beskidzie Śląskim i góralska biesiada w kolibie przy akompaniamencie „żywej muzyki”. Powrót do hotelu, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Istebnej i Koniakowa. To dwie beskidzkie wioski, gdzie wciąż żywe są tradycje związane z folklorem, rękodziełem i sztuką ludową, a dawne zwyczaje przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W Istebnej zobaczymy kościół p.w. Dobrego Pasterza, wystawę w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie wyeksponowana jest największa na świecie, wpisana na listę Guinnesa, koronka koniakowska o średnicy 5 m. Odwiedzimy również Kurną Chatę, w której posłuchamy dawnych instrumentów pasterskich i barwnej opowieści o tym „ jak to hańdowni na Istebnym bywało”. W Koniakowie zobaczymy muzeum koronki pełne misternie „heklowanych” koronkowych arcydzieł, centrum pasterskie, w którym znajduje się zagroda edukacyjna z żywymi zwierzętami i sklep góralski - tu oprócz pamiątek zakupić można pyszne góralskie sery wprost od producenta. Podejdziemy także na szczyt Ochodzitej – bezleśnej góry, z której roztacza się jedna z najpiękniejszych panoram górskich w całych Beskidach Zachodnich. Następnie przejedziemy do słynnego z wyśmienitego piwa urokliwego Żywca. Tu czeka nas zwiedzanie multimedialnego muzeum browaru, połączone z degustacją miejscowego trunku i spacer po centrum miasta. Zobaczymy rynek, kościół konkatedralny p.w. Narodzenia NMP, stary zamek, pałac Habsburgów i park. Wrócimy malowniczą trasą przez Szczyrk, która wchodzi w skład tzw. Beskidzkiej Piątki i przełęcz Salmopolską – jedną z najwyżej położonych przejezdnych przełęczy w Polsce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Ustronia położonego na północnych stokach Beskidu Śląskiego. Przejazd przez Zawodzie - uzdrowiskową dzielnicę miasteczka, z charakterystycznymi sanatoriami w kształcie piramid. Wizyta w Parku Zdrojowym, w którym znajduje się pijalnia wód leczniczych, czas na ich degustację i wypoczynek w rozległym parku. Następnie udamy się na Czantorię – jedną z kultowych gór Beskidu Śląskiego. Kolejką linową wyjedziemy na podszczytową polanę Stokłosicy i spacerem, który trwa ok. 20 min. dotrzemy na jej szczyt. Tu znajduje się wieża widokowa, z której podziwiać będziemy roztaczającą się, doskonałą, górską panoramę. Powrót kolejką na dolną stację i przejazd do przygranicznego Cieszyna - miasta o niepowtarzalnym klimacie, na który złożyły się skomplikowana historia, piękna architektura, wielokulturowość i wielowyznaniowość. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy Wzgórze Zamkowe z romańską rotundą św. Mikołaja, klasycystycznym pałacem Habsburgów i pozostałościami starego gotyckiego zamku. Będzie także możliwość wejścia na Wieżę Piastowską, która jest najlepszym punktem widokowym na Cieszyn i okolice. Pospacerujemy po rynku – poznamy jego zabytki, urokliwe kamieniczki, „Cieszyńską Wenecję”- uliczkę dawnych rzemieślników – garbarzy, tkaczy, sukienników i kowali. Zobaczymy także Studnię Trzech Braci - miejsce legendarnego założenia miasta. Następnie – granicą biegnącą wzdłuż rzeki Olzy przejdziemy do Czeskiego Cieszyna. Tu będziemy chwila czasu wolnego na spacer po tej części Cieszyna i zakupy. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do wybranego miasta. Zakończenie imprezy.

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w okolicy Wisły. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
2 śniadania, możliwość wykupienia 2 obiadokolacji w cenie 80 zł.
Transport:
Autokar turystyczny lub mikrobus.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne:

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
W zwiedzaniu Browarium w Żywcu mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Informacja o cenie:

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 200 zł.
1. Wisła, Polska
2. Istebna, Polska
3. Koniaków, Polska
4. Żywiec, Polska
5. Ustroń, Polska
6. Cieszyn, Polska

Komentarze