Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot do Moskwy. Przelot z przesiadką w Moskwie do Pietropawłowska Kamczackiego.
2 dzień:
Przylot do Pietropawłowska Kamczackiego. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do hotelu położonego w górnym biegu rzeki Paratunka, w miejscowości o tej samej nazwie. Region ten słynie z leczniczych źródeł termalnych i daje mnóstwo możliwości odpoczynku. Postaramy się z nich skorzystać, przyzwyczajając się do nowego czasu – różnica między czasem polskim a miejscowym wynosi 9 godzin. Dlatego też cały dzień poświęcimy na aklimatyzację i kąpiele w basenach termalnych. Wieczorem kolacja i nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu ruszamy na wspinaczkę na szczyt Wulkanu Awaczyńskiego lub sąsiedniej góry Werblud. Decyzję odnośnie wyboru trasy podejmie przewodnik w zależności od pogody. Wariant 1 - wulkan Awaczyński. To jeden z najbardziej aktywnych wulkanów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Pietropawłowsk. Jego wysokość wynosi 2.741 metrów. Jest bardzo popularny i często odwiedzany przez turystów. Każdego lata u jego podnóża organizowane jest święto o nazwie „Dzień wulkanu”, który przyciąga setki miłośników turystyki górskiej. Wspinaczka nie jest technicznie trudna i nie wymaga specjalnego przygotowania fizycznego. Nie jest to jednak spacer po mieście i w niektórych miejscach trzeba będzie wykazać się odwagą i hartem ducha. Profesjonalny sprzęt do wspinaczki nie jest wymagany. Koniecznie należy jednak zadbać o dobre buty trekkingowe, a kij teleskopowy okaże się nieocenioną pomocą dla stawów podczas wędrówki, trwającej około 8-10 godzin. Przewodnicy towarzyszący grupie, dostosują tempo do każdego uczestnika, tak by każdy mógł się dostać na szczyt. Wspinaczkę rozpoczniemy w bazie położonej u podnóża wulkanu. Po krótkim, stopniowym wznoszeniu z oddali zobaczymy panoramę Pietropawłowska, na horyzoncie wody oceanu, a przez cały dzień będzie nam towarzyszyć widok na wspaniałego sąsiada Awacza – wulkan Koryak. Na wysokości ok. 2.000 m czeka nas przerwa na obiad i odpoczynek. Następnie ruszymy na zwiedzanie krateru, ogromnego leja, wypełnionego po brzegi lawą. Będziemy podziwiać liczne fumarole, wyrzucające opary siarki, a idąc wzdłuż krawędzi wulkanu poczujemy naszą małość wobec wielkości i wspaniałości natury.
Wariant 2 – Wspinaczka na położoną w sąsiedztwie Wulkanu Awaczyńskiego górę Werblud (Mount Camel). Jej wysokość wynosi 1200 m n.p.m., a względna wysokość samej góry to 200 m. Po przyjeździe, nasz przewodnik przeprowadzi szkolenie na temat zasad bezpieczeństwa, a następnie grupa przygotuje się do pokonania wyznaczonej trasy. Droga na Mount Camel prowadzić będzie przez niezwykle malownicze tereny, między wulkanami Korjak i Awacza. Przy dobrej pogodzie ze szczytu roztacza się panorama na wulkany Awaczyński (2741 m), Koracki (3456 m), Żupanowski (2300 m), Wiluczyński (2175 m), Dzenzur (2923 m). Na całej trasie można obserwować kwitnące kamczackie rośliny oraz zobaczyć żyjące tu susły. Będziemy mieli więc okazję zrobienia wielu niesamowitych zdjęć. Po przejściu wybranej trasy powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu udamy się na spotkanie z Wulkanem Wiljuczyńskim. Jest to wymarły stratowulkan o wysokości 2.175 m n.p.m. położony u zbiegu rzek Wiljucza i Wielka Sarannaja. Zachwycimy się pięknem jego majestatycznej sylwetki i zboczy, z wyrzeźbionymi głębokimi warkoczami promieniście spływającymi z góry, aż do podnóży. Podjedziemy do samego podnóża wulkanu, a następnie kamienistą, miejscami ośnieżoną ścieżką wejdziemy na jego północno-zachodnią ścianę. Po niezbyt trudnej wspinaczce, naszym oczom ukaże się wodospad o wysokości ok. 50 m. Na trasie czeka nas przerwa na obiad, a w drodze powrotnej zejdziemy do Paratunskich źródeł termalnych. Wieczorem powrót do hotelu i kolacja.
5 dzień:
Po śniadaniu przejedziemy do obozowiska, gdzie rozpoczniemy spływ na pontonach po rzece Bystra, jednej z największych rzek półwyspu. Przez cały czas towarzyszyć nam będą doświadczeni przewodnicy, którzy odpowiedzą na każde pytanie i pomogą w każdej sytuacji. To nie będzie rafting, ale zachwycające wędkowanie, a w przerwach – kontemplacja otaczającej nas przyrody. W rzece łowi się liczne gatunki łososi oraz lokalnych pstrągów. Ryb jest tutaj bardzo dużo, a większość ludzi przestrzega zasad rybołówstwa sportowego „złów i wypuść”. Podczas przerwy na obiad będziemy mogli spróbować złowionych ryb, upiec je na ogniu lub zapiec w liściach pokrzywy. Być może podczas wędkowanie spotkamy niedźwiedzie, które są miłośnikami ryb i często się tam pojawiają. W takich przypadkach będziemy musieli zachować szczególną ostrożność. Po zakończeniu spływu pojedziemy do malkińskich źródeł termalnych i tam odpoczniemy po pełnym wrażeń dniu. Następnie powrót do bazy, przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Morska wyprawa na wyspę Stariczkow. Wspaniała łódź morska zabierze nas na pokład, z którego będziemy mogli podziwiać przepiękną zatokę Awaczyńską, drugą co do wielkości zatokę na świecie, niezamarzającą zimą. W pobliżu zatoki znajduje się baza podwodnych okrętów wojskowych. Wąski wylot zatoki zwany przez mieszkańców „bramą” otwiera drogę wprost do Oceanu Spokojnego. Po wypłynięciu z portu w oddali zobaczymy jedną z najbardziej romantycznych grup skalistych wysepek - Trzech Braci. Są one miejscową wizytówką, a na ich temat krąży wiele legend. Podziwiać będzie można także inną ciekawą stożkowatą skałę, nazywaną „Palcem diabła”. Wyjątkowe kontury wybrzeża, z wznoszącymi się wprost z wody stromymi ścianami, sprawią, że nie będziemy mogli oderwać od nich oczu. Być może uda nam się zobaczyć wieloryba lub delfiny, które często goszczą w wodach zatoki. Dopłyniemy na wyspę Stariczkow, która jest rezerwatem przyrody chronionej, a jej nazwa pochodzi od ptaka „Starik”, który jest wymieniony w Czerwonej Księdze. Na niewielkim obszarze wyspy mieszka ponad 50 tysięcy tych osobników. Ptasi bazar zaskakuje i zachwyca turystów. Nasz statek zatrzyma się w najciekawszych miejscach, aby umożliwić nam podziwianie i fotografowanie otaczającego nas piękna. Dla chętnych będzie też możliwość wędkowania. Podczas odpływu będziemy mogli zobaczyć wiele raf i skał wokół wyspy, a w czasie przerwy na obiad spróbujemy wspaniałej zupy i kawioru z jeżowców. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie położonego na wzgórzach Pietropawłowska, który liczy około 180 tysięcy mieszkańców i jednym z najstarszych miast na Dalekim Wschodzie. Z jednej strony ta stolica Kraju Kamczackiego otoczona jest piękną Zatoką Awaczyńską, z drugiej rozpościera się piękny widok na wulkany - Korjak, Awaczyński i Kozelskij. Czeka nas też spacer brzegiem Oceanu Spokojnego w kierunku plaży chalaktyrskiej. Jej długość wynosi około 30 km, a cechą charakterystyczną jest czarny wulkaniczny piasek. Leżeć na nim to czysta przyjemność. Ponadto, zawarte w nim minerały i pierwiastki pomagają leczyć wiele chorób. Po zakończeniu zwiedzania powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Moskwy. Po przylocie czeka nas autokarowa wycieczka po stolicy Rosji. Zobaczymy m.in.: Plac Czerwony, Park Aleksandrowski, Stary Arbat, Wzgórza Worobiowe, Klasztor i Cmentarz Nowodziewiczy, Katedrę Chrystusa Zbawiciela, Sobór Wasyla Błogosławionego, Dom na nabrzeżu, „Siedem Sióstr Stalina”, wytwórnię filmowa „Mosfilm”, stadion Łużniki, Pokłonią Górę, Łuk Triumfalny, Wieżę Federacji oraz Plac Europy. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.
9 dzień:
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy w godzinach południowych.

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
Według programu w hotelach o standardzie***, pokoje 2 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
Zgodnie z programem: 7 śniadań, 4 obiady, 6 kolacji.
Transport:
Przeloty wg programu: Warszawa – Moskwa - Pietropawłowsk Kamczacki – Moskwa – Warszawa. Transfery zgodnie z programem busami.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do atrakcji wymienionych w programie, przewodnicy lokalni, sprzęt wędkarski, opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie. Wiza i pośrednictwo wizowe.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Uwagi praktyczne:

Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna: 15
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w piśmie około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.

Płatności: I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji, II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) – na 45 dni przed wyprawą, III rata: 870 EUR - część walutowa ceny, uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).

Informacje wizowo-paszportowe:
Przy wjeździe do Federacji Rosyjskiej wymagane są wizy.
W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 30 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do Działu Organizacji Almatur-Katowice (40-096 Katowice, ul. 3 Maja 19/3):
• paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, z 4 wolnymi stronami, z czego dwie muszą być obok siebie,
• prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy do Federacji Rosyjskiej (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetową https://visa.kdmid.ru),
• 2 aktualne zdjęcie biometryczne (zgodnie z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost),
Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem).
Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.
Pogoda i klimat:
Rosja pomimo swojej ogromnej powierzchni leży na obszarze dwóch stref klimatycznych. Warunki pogodowe są zróżnicowane ze względu na ogromną powierzchnię kraju. Odwiedzane tereny Kamczatki znajdują się w bliskiej odległości Oceanu Spokojnego, gdzie klimat kształtuje umiarkowany morski monsun. Pogoda zależy od specyfiki lokalnej, a generalnie cechują ją suche i chłodne lata oraz łagodne, długie zimy. Region ten charakteryzuje się dużą ilością opadów – około 1200 mm na rok. Najbardziej wilgotne miesiące to październik i listopad, najmniej opadów występuje w czerwcu. Lato w Pietropawłowsku Kamczackim zaczyna się w czerwcu i trwa do końca sierpnia. Pomimo faktu, że region leży na tej samej szerokości geograficznej co Moskwa, temperatura tutaj latem rzadko przekracza 20 stopni. Zima zaczyna się w listopadzie, a kończy w kwietniu. Średnia temperatura w styczniu wynosi minus 7 stopni. Najlepiej zwiedzać Kamczatkę w lipcu albo w sierpniu, ale nawet w tych miesiącach pogoda bywa zmienna. Najlepszym momentem na podróżowanie w rejon Moskwy jest końcówka lata, gdyż nie ma już upałów i zmniejsza się ilość opadów, a średnia temperatura wynosi ok. 25°C.
O wyprawie:
Wyprawa jest dość intensywna ze względu na duże przestrzenie do pokonania oraz aktywny program. Kamczatka jest jednym z najaktywniejszych wulkanicznie regionów na Ziemi. Łączna liczba występujących tam wulkanów przekracza 150, w tym 28 uznawane jest za czynne. Liczne są ponadto gorące źródła (w tym gejzery). Na Kamczatce czekają na nas imponujące krajobrazy, nietknięta przyroda, niedźwiedzie i duża dawka adrenaliny. Nagrodą za trudy podróży i pot wylany podczas zdobywania kolejnych wulkanów będą zapierające dech w piersiach widoki, poczucie uczestnictwa we wspaniałej przygodzie i cudowny smak kamczackich przysmaków. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i odkrywaniu nowych miejsc. Nie planujemy wspinaczki z noclegami pod gołym niebem i z wielkim bagażem na plecach, ale mimo to trzeba się jednak zaopatrzyć w wodoodporne buty trekkingowe (za kostkę), odpowiednią odzież turystyczną i ciepłe ubrania na wypadek złej pogody. Zakwaterowanie przewidujemy w hotelu 3 gwiazdkowych z łazienkami. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacja o cenie:

Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Cena nie obejmuje:
- pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 15 EUR/posiłek),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności nieprzewidzianych w programie,
- zwyczajowych napiwków – ok. 30 EUR.
1. Moskwa, Rosja
2. Pietropawłowsk Kamczacki, Rosja

Komentarze