Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Rosja Wczoraj i Dziś 8 dni

Rosja

  
6099.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

28.04 - 05.05.2019
samolot, Warszawa, Okęcie
2 posiłki
2 osoby
Organizator: PBPOLSZTYN2
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

Trasa zagraniczna:
Sankt Petersburg (3) – Carskie Sioło – Peterhof – Nowogród Wielki (1) – Moskwa (3)

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Petersburga. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Wyjazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła. Zwiedzanie Pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Powrót do Sankt Petersburga. Objazdowa wycieczka po mieście, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec. Obiadokolacja. Dla chętnych program – przedstawienie folklorystyczne: rosyjskie pieśni i tańce ludowe oraz „poczęstunek rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką. Nocleg. Trasa: ok. 120 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałac Zimowy z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Po południu rejs stateczkiem po rzekach i kanałach Sankt Petersburga. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 50 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nowogrodu Wielkiego, gdzie zaczęła się historia państwa rosyjskiego. Miasto-muzeum bogate w architekturę z XI-XVII wieku, m.in.: stary Kreml (na liście dziedzictwa światowego UNESCO) i sobór św. Sofii. Zwiedzanie skansenu, gdzie zachowały się drewniane budowle, izby mieszkalne, cerkwie i kaplice z XVII-XIX stulecia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 300 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Wyjazd do Moskwy. Przejazd autokarem przez biznesowe dzielnice Moskwy oraz nowoczesne centrum wielkiej rosyjskiej metropolii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Trasa: ok. 550 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Przejazd na Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz: soboru Kazańskiego, soboru Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Dla chętnych wieczorna wycieczka metrem – Moskwa by night oraz rejs statkiem po rzece Moskwa – zwiedzanie najokazalszych stacji metra oraz podziwianie miasta po zmroku z przepiękną iluminacją zabytków i mostów (płatna dodatkowo). Trasa: ok. 40 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Dalsze zwiedzania miasta: Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armata Car–Działo i największy na świecie dzwon Car–Dzwon. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, spacer słynnym Arbatem. Plac Teatralny i Teatr Wielki – najbardziej znana i ceniona placówka kulturalna Rosji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 60 km.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.
Całość trasy: ok. 1120 km

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przelot samolotami rejsowymi
• opłaty lotniskowe i paliwowe
• 7 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
• 7 śniadań i 7 obiadokolacji
• opiekę polskojęzycznego rezydenta/pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
• TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu: 280 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, transfery i transport podczas zwiedzania, rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• przedstawienie folklorystyczne w Sankt Petersburgu: 50 EUR (fakultatywnie)
• wieczorna wycieczka metrem oraz statkiem po Moskwie: 25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 10 osób)

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 770 zł
• dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł

WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy;
2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy);
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Godziny przelotów mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
4. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 20 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy.
5. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
6. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
7. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
1. Petersburg, Rosja
2. Moskwa, Rosja
3. Nowogród Wielki, Obwód nowogrodzki, Rosja

Komentarze