Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Rumunia 9 dni: Maramuresz - Transylwania - Trasa Transfogaraska

Kraje Bałkańskie

  
3699.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

29.06 - 07.07.2024
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: PBPOLSZTYN2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

29.06 - 07.07.2024 9 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
3329 PLN
10.08 - 18.08.2024 9 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
3329 PLN
14.09 - 22.09.2024 9 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
3329 PLN

Opis

Program:

Trasa zagraniczna: Słowacja – Węgry – Rumunia: Maramuresz – Sapanta (1 nocleg) – Barsana – Ieud – ok. Campalung Moładawski/Gura Humor (1 nocleg) – Moldovita/Sucevita/Voronet – Targu Neamt – ok. Piatra Neamt (1 nocleg) – Wąwóz Bicaz – Czerwone Jezioro – Transylwania – Sighisoara – ok. Braszowa (2 noclegi) – Braszów – Prejmer – Peles – Bran – ok. Sibiu (1 nocleg) – Alba Julia – ok. Kluż (1 nocleg) – Oradea – Węgry: Tokaj – Słowacja: ok. Koszyc (1 nocleg) – Koszyce

DZIEŃ 1:
Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Wyjazd w kierunku Rumunii przez Słowację i Węgry. Przejazd do Sapanty słynnej z wełny, ale i „wesołego cmentarza”. Jego unikalność stanowią drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego leżących na cmentarzu osób. Zobaczymy więc pasterza z owcami na hali, urzędnika za biurkiem, aptekarza wśród fiolek. Przejazd do hotelu w okolicach Sapanty. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 1000 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Dalszy przejazd w kierunku miejscowości położonych w dolinie rzeki Izy. Zwiedzanie kompleksu klasztornego w Barsanie oraz najstarszej cerkwi w Ieud – zabytek UNESCO. Następnie przejazd przełęczą Prislop w okolice Campalungu Mołdawskiego/Gura Humor. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 250 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie unikalnych „malowanych klasztorów” wpisanych na listę UNESCO w wybranych miejscowościach Moldovita/Sucevita/Voronet. Przejazd do Targu Neamt, zwiedzanie zamku, który kiedyś Jan III Sobieski zdobył bez rozlewu krwi. Przejazd w okolice miejscowości Piatra Neamt. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd wąwozem Bicaz w Karpatach Zachodnich (prawdziwy cud natury, wyrzeźbiony przez rzekę kanion o głębokości 400 m). Następnie krótki postój nad Czerwonym Jeziorem (Lacu Rosu) – największe, naturalne jezioro górskie w Karpatach Rumuńskich. Dalszy przejazd do Sighisoary – UNESCO. Zobaczymy dom, w którym urodził się Drakula, Wieżę Zegarową, szkołę na wzgórzu, kościół na wzgórzu oraz Szkolne Schody. Przejazd w okolice Braszowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 350 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwiedzanie Braszowa – Stare Miasto m.in.: Plac Stafanui z Miejskim Ratuszem, gotycki Czarny kościół, brama Schei. Przejazd do Prejmer – wieś saskich osadników z imponującą XV w. twierdzą, w środku której wznosi się XIII w. gotycki kościół (UNESCO), twierdza nazywana „chłopskim zamkiem”. Wyjazd do Sinai – to popularna miejscowość wypoczynkowa, perełka Karpat. Zwiedzanie słynnej letniej rezydencji króla Rumunii Karola I – zamku Peles. Przejazd obok zamku w Bran – siedziby legendarnego Drakuli. Powrót do hotelu w okolicy Braszowa. Rumuńska regionalna obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Przejazd w okolice Sibiu Drogą Transfogaraską – jedną z dwóch kultowych dróg Rumunii (w razie dostępności przejazdu). Przecina ona Góry Fogaraskie z północy na południe pomiędzy ich dwoma najwyższymi szczytami – Moldoveanu i Negoiu, łącząc miasta Sibiu w Siedmiogrodzie i Pitesti na Wołoszczyźnie. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 300 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Piesze zwiedzanie Sibiu słynącego z budynków z „oczami” – Stare Miasto, ratusz z VI w., katedra, żelazny Most Kłamców – według tradycji, jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić. Wyjazd do Alby Julii – jednej ze stolic Siedmiogrodu. Zwiedzanie potężnej Cytadeli oraz katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę oraz Izabela Jagiellonka, córka Zygmunta Starego. W centrum miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Następnie przejazd do Klużu (Cluj Napoca) – zwiedzanie pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, kościoła Reformowanego, Rynku Węgierskiego z kościołem św. Michała, domu narodzin króla Macieja Korwina, Rynku Rumuńskiego z Operą i katedrą rumuńską. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wyjazd do Oradei, czyli Wielkiego Waradynu. Zwiedzanie starówki, m.in. cerkiew z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, największa katedra barokowa w Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława z 1390 roku. Dalsza podróż przez węgierski Tokaj – stolicę regionu słynącego z jedynych na świecie win tokajskich. Zwiedzanie piwniczki z winami oraz degustacja win tokajskich. Obiadokolacja. Czas wolny na zakupy okazów w butelkach jak również w formie rozlewnej jednego z najlepszych win świata Tokaj – „wina królów i króla win”. Wyjazd w kierunku Słowacji. Przyjazd w okolice Koszyc. Zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 500 km.
DZIEŃ 9:
Śniadanie. Zwiedzanie Koszyc – drugiego, największego miasta Słowacji, położonego nad rzeką Hornad, a jego długa historia sięga 1230 roku. Rynek główny Koszyc słusznie uważany jest za jeden z najpiękniejszych w całej Słowacji. Otaczają go liczne niesamowite, wiekowe budynki jak katedra św. Elżbiety, która jest największym kościołem w kraju, wieża św. Urbana czy budynek teatru z XIX w. W Koszycach znajduje się browar Hostiniec. Jest to najstarszy, słowacki browar i piąty, najstarszy browar w Europie. Czas wolny na skosztowanie słowackiego lokalnego piwa oraz lokalnej kuchni. Wyjazd do kraju. Trasa ok. 700 km.
Całość trasy: ok. 3900 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Sprawdź opcję podróży samolotem na www.pbpo.pl

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przejazd autokarem turystycznym (dvd, klimatyzacja, wc)
• 8 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 8 śniadań i 7 obiadokolacji
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP* 40.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) *CP - zaostrzenie choroby przewlekłej - w standardzie ubezpieczenia

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu: 215 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, tradycyjna rumuńska kolacja, taksa klimatyczna, opłaty administracyjne, graniczne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy: 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 880 zł

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 30 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana autokarem standardowym (dvd, klimatyzacja, wc).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
12. PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Sapanta, Rumunia
2. Barsana, Rumunia
3. Sucevita, Rumunia
4. Voronet, Rumunia
5. Sighisoara, Rumunia
6. Braszów, Rumunia
7. Prejmer, Rumunia
8. Sinaia, Rumunia
9. Sibiu, Rumunia
10. Alba Iulia, Rumunia
11. Kluż-Napoka, Rumunia
12. Oradea, Rumunia

Komentarze