Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

Trasa zagraniczna: Słowacja – Węgry – Cluj-Napoca (1 nocleg) – Sighisoara – Brasov (2 noclegi) – Bran – Prejmer – Sinaia – Bukareszt – ok. Konstacy/Mamaii (2 noclegi) – Tulcza i Delta Dunaju – Bałczik – Warna (1 nocleg) – Nesebyr – Sozopol (2 noclegi) – Park Narodowy Ropotamo – rezerwat górski „Błękitne skały” – Wielkie Tyrnowo – ok. Bukaresztu (1 nocleg) – Sibiu – Alba Iulia – Cluj-Napoca (1 nocleg) – Oradea – Węgry – Słowacja

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd w kierunku Rumunii przez Słowację i Węgry. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Klużu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 850 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Klużu, m.in. pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, kościoła Reformowanego, Rynku Węgierskiego z kościołem św. Michała, domu narodzin króla Macieja Korwina, Rynku Rumuńskiego z Operą Narodową i katedrą rumuńską. Przejazd do Sighisoary – średniowiecznego miasta. Zwiedzanie, w tym Wieża Zegarowa z ciekawym muzeum, kamienica, w której w 1431 r. urodził się Wład Palownik, czyli legendarny Drakula. Przejazd do hotelu w okolicy Braszowa, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 300 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wycieczka do zamku Bran – siedziby legendarnego Drakuli. Odwiedziny w twierdzy Rasznów na wzgórzu, będącej „chłopskim grodem”. Przejazd do Prejmer – wieś saskich osadników z imponującą XV w. twierdzą, w środku której wznosi się XIII w. gotycki kościół (UNESCO). Zwiedzanie Braszowa – w tym Stare Miasto, Plac Stafanui z Miejskim Ratuszem, gotycki Czarny Kościół, piękna cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny przy rynku, dwie baszty – „czarna” i „biała", mury obronne z bastionami, cerkiew św. Mikołaja, kapliczka, bramy do miasta oraz ul. Sforii – najwęższa uliczka Europy (1,3 m szerokości). Ważną atrakcją turystyczną Braszowa jest linowa kolejka gondolowa na Wzgórze Tampa. Na górę można także wejść spacerkiem, co zajmie około godziny. Z górnej stacji kolejki można przejść do podświetlanego w nocy napisu BRASOV, który widnieje nad miastem. Stamtąd turyści mają okazję podziwiać przepiękną panoramę na cały Braszów i okolicę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Dalsza podróż do Sinaii – popularnej miejscowości wypoczynkowej – perełki Karpat. Zwiedzanie słynnej letniej rezydencji króla Rumunii Karola I – Castelul Peleş – Pałacu Pele?. Przejazd do stolicy Rumunii. Zwiedzanie Bukaresztu, m.in. Cerkiew Patriarchy, siedziba Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej, Pałac Parlamentu, który jest drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie. Przejazd na wybrzeże Morza Czarnego. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Konstancy lub Mamaii. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 450 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub dla chętnych przejazd na wycieczkę do Tulczy, nazywanej „bramą Delty Dunaju” (płatne dodatkowo). Można stąd rozpocząć zwiedzanie unikatowego przyrodniczego „raju”, jakim jest Delta Dunaju. Udajemy się na wycieczkę statkiem przez główny kanał Sulina. Płyniemy do Mili 23 i jeziora Nebun – jednego z obszarów objętych ochroną. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km)
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Podróż w kierunku Bułgarii. Przyjazd do Bałczika. Wizyta w letniej posiadłości pałacowo-ogrodowej rumuńskiej królowej Marii Koburg. Przejazd do Warny, która jest jednym z najstarszych miast Europy. Przez wieki rządzili tu Grecy, Rzymianie, Słowianie i Turcy. Każda z tych kultur pozostawiła po sobie liczne ślady. Wizyta w Parku Nadmorskim – największym Parku Krajobrazowym na Bałkanach. Czas wolny na zwiedzanie wybranych obiektów we własnym zakresie., t.j. Muzeum Marynarki Wojennej lub ogromne Akwarium, w którym mieści się również Muzeum Morza Czarnego (El-dorado dla miłośników wszelkiego rodzaju ryb, ślimaków, ukwiałów i innych żyjątek morskich) oraz Delfinarium, które Bułgarzy reklamują jako jedyne takie na Bałkanach albo można wybrać się do Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz na pokaz wahadła Foucaulta. Następnie zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i ruin największego na Półwyspie Bałkańskim kompleksu łaźni rzymskich, zbudowanych przez cesarza Antoninusa Piusa w II w.n.e. W Warnie znajduje się druga co do wielkości bułgarska cerkiew, którą charakteryzuje styl neobizantyjski i neoromański. Można tu też zobaczyć wiele pozostałości po budowlach rzymskich, fundamenty bazylik z V w. i VII w., resztki fortyfikacji bizantyjskich z VI w. oraz zabytki architektury tureckiej, które są niewątpliwie wabikiem dla chcących zobaczyć fragment starożytnej kultury i sztuki. Przejazd do Skalnego Monastyru Aladża – to wykuty w piaskowcu monastyr pod wezwaniem św. Trójcy. Część pomieszczeń jest naturalnymi pieczarami, część wykuli mnisi, połączywszy je systemem korytarzy. Dalsza podróż do rezerwatu Pobiti Kamani. Spacer pomiędzy kamiennymi kolumnami, z których większość ma 5-6 metrów wysokości. Naukowcy do dziś spierają się na temat sposobu powstania tych kolumn. W niektórych można jeszcze zobaczyć uwięzione tam przed wiekami muszelki. Przejazd do hotelu w okolicy Warny. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 250 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Przejazd wdłuż wybrzeża bułgarskiego do Nesebyru nazywanego „Perłą Morza Czarnego”, starożytnym miasteczku wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, pełnym zabytkowych kamiennych rezydencji, średniowiecznych obwarowań i cerkwi – ma ich aż 40 (choć wcześniej było ich 80). Miasto jest położone pięknie na wysepce, połączone z wybrzeżem groblą. Dalsza podróż wybrzeżem do Sozopolu. W starożytności miasto zwane było Apollina, na cześć boga greckiego Apolla (tutaj osiedlili się greccy koloniści z Miletu). Spacerując wzdłuż pięknych zabudowań starego miasta odnosi się wrażenie jakby się przeniosło w czasie. Malownicze domki, wybudowane w stylu czarnomorskim przez kupców i rzemieślników są naprawdę urokliwe. Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego, gdzie zobaczyć można znaleziska z wykopalisk prowadzonych na terenie miasta. Popołudniowy spacer nastrojowymi uliczkami, oglądanie cerkwi św. Cyryla i Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Dla chętnych wieczorek folklorystyczny z regionalną kuchnią bułgarską oraz winem (płatne dodatkowo). Przejazd do hotelu, nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek. Dla chętnych rejs w Parku Narodowym Ropotamo (płatne dodatkowo). Po ostatnim, dolnym odcinku meandrującej rzeki Ropotamo płyną turystyczne łodzie, z pokładu których można obserwować wylegujące się na brzegach żółwie, kormorany czy żurawie. Do tego lasy namorzynowe, lilie wodne, różne gatunki ryb i ptactwa wodnego. Tuż przy ujściu znajduje się mały, dziki port rybacki i teren sporych wydm, podobnych do naszych w Słowińskim Parku Narodowym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km)
DZIEŃ 9:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Rumunii. Po drodze przystanek w rezerwacie górskim „Błękitne skały”, położonym nad miastem Sliven. Wjazd na szczyt kolejką krzesełkową, pokonując kilkaset metrów wysokości i wyjeżdżając na ponad 1100 metrów. Tutaj formacje skalne, uległy pięknej, kreatywnej erozji, mieniąc się barwami szarości, turkusów i… błękitów. Dalsza podróż i zwiedzanie malowniczo położonej na wzgórzach dawnej stolicy Bułgarii, miasta Wielkie Tyrnowo, m.in. twierdza Carewec z Wieżą Baldwina, rezydencja patriarchy, Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Przekroczenie granicy bułgarsko-rumuńskiej. Przejazd do hotelu w okolicy Bukaresztu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 450 km.
DZIEŃ 10:
Śniadanie. Podróż przez Rumunię środkową do zabytkowego miasta Transylwanii – Sybinu słynącego z budynków z „oczami”. Spacer po Starym Mieście - Mały i Duży Rynek, ratusz z VI w., katedra, żelazny Most Kłamców – według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić. To tylko wybrane zabytki, które tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta. Wyjazd do Alby Julii (Karlsburg) – dawnej stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie potężnej Cytadeli, będącej okazałą fortyfikacją z siedmioma bastionami i sześcioma bramami zaprojektowanej przez Giovaniego Viscontiego, tutaj znajduje się katedra, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę oraz Izabela Jagiellonka, córka Zygmunta Starego. W centrum miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do hotelu w okolicy Klużu. Zakwaterowanie, nocleg. Dla chętnych tradycyjna rumuńska kolacja (płatne dodatkowo). Trasa ok. 500 km.
DZIEŃ 11:
Śniadanie. Wyjazd do Oradei, czyli Wielkiego Waradynu. To zapomniana perła austro-węgierskiej secesji. Nieznana turystom waradyńska starówka, gdzie został wspaniale zakonserwowany XIX wieczny szyk i atmosfera belle Epoque – to z jej powodu o mieście zwykło mówić się „Mały Paryż nad rzeką Keresz”. Zwiedzanie starówki, m.in. cerkiew z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, największa katedra barokowa w Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława z 1390 roku, forteca Nagyvarad (z zewnątrz). Dalsza podróż przez węgierski Tokay – stolicę regionu słynącego z jedynych na świecie win tokajskich. Dla chętnych zwiedzanie piwniczki z winami oraz degustacja win tokajskich (płatne dodatkowo). Czas wolny na zakupy okazów w butelkach jak również w formie rozlewnej jednego z najlepszych win świata Tokaj – „wina królów i króla win”. Powrót do Polski w godzinach nocnych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 1050 km.
Całość trasy ok. 4300 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek)
• 10 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 10 śniadań i 8 obiadokolacji
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu 200 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, opłaty administracyjne, graniczne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• pokój 1-osobowy 800 zł
• tradycyjna rumuńska kolacja 25 EUR (wymagane minimum 15 osób)
• tradycyjna bułgarska kolacja 30 EUR (wymagane minimum 15 osób)
• zwiedzanie tokajskiej piwniczki z winami 15 EUR (wymagane minimum 15 osób)
• wycieczka do „bram Delty Dunaju“ 55 EUR (wymagane minimum 15 osób)
• rejs w Parku Narodowym Ropotamo 45 EUR (wymagane minimum 15 osób)

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub mniejszym turystycznym autokarem (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Cluj-Napoca, Rumunia
2. Sighisoara, Rumunia
3. Braszów, Rumunia
4. Bukareszt, Rumunia
5. Konstaca, Rumunia
6. Bałczik, Bułgaria
7. Warna, Bułgaria
8. Nesebyr, Bułgaria
9. Sozopol, Bułgaria
10. Wielkie Tyrnowo, Bułgaria
11. Sibiu, Rumunia
12. Alba Iulia, Rumunia
13. Oradea, Rumunia

Komentarze