Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
1 osoba
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

Trasa wycieczki: Działdowo – Nidzica – Grunwald – Malbork – Sztum – Gniew – Kwidzyn – Nowe – Grudziądz – Świecie – Chełmno – Zamek Bierzgłowski – Toruń

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Działdowa, miasta położonego na dawnym pograniczu Prus i polskiego Mazowsza. Zwiedzanie pozostałości po krzyżackim zamku - średniowieczny wielki dom mieszkalny, fragmenty murów i dwóch wież. Zwiedzanie unikalnej, interaktywnej wystawy poświęconej historii państwa Zakonu Krzyżackiego. Przejazd do Nidzicy, zwiedzanie jednego z najważniejszych punktów strategicznych w krzyżackim systemie obronnym – gotyckiej twierdzy, położonej na wysokim wzgórzu. Do dziś zachował się główny zamek i szyja bramna. Przejazd na Pola Grunwaldzkie, gdzie w dniu 15 lipca 1410 roku miała miejsce jedna z największych bitew między Krzyżakami (ok. 21 tys.) pod dowództwem Ulricha von Jungingena a połączonymi siłami polskimi, litewsko-ruskimi i oddziałami czeskimi (ok. 29 tys.) pod wodzą Władysława Jagiełły i Witolda. Przejazd do obiektu hotelarskiego w okolicach Malborka, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 350 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Malborka, dawnej stolicy państwa zakonnego. Zwiedzanie zamku, który był siedzibą władz zakonu. Pod względem kubatury jest największym w Europie zamkiem z cegły. W 1999 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Zamek składa się z trzech części - Zamek Wysoki – najstarsza budowla, łącząca funkcje klasztorne z obronnymi, tutaj znajduje się kościół Najświętszej Maryi Panny i kaplica św. Anny – miejsce pochówku wielkich mistrzów. Zamek Średni z Pałacem Wielkich Mistrzów i unikalny w skali światowej, Wielki Refektarz oraz Zamek Niski, który pełnił funkcje gospodarcze. Spacer po Starym Mieście zabytkowa brama miejska "Brama Garncarska", kościół św. Jana. Przejazd do Sztumu, gdzie na przesmyku między jeziorami stoi obronny zamek z pierwszej połowy XIV w. fragmenty wieży więziennej, bramy wjazdowej oraz mury obronne otoczone fosą. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 50 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do Kwidzyna, zwiedzanie unikalnego gotyckiego zespołu zamkowo – katedralnego z końca XIII w. m.in. wysoka wieża – dzwonnica katedry, gdanisko z arkadowym gankiem i wieża studzienna z gankiem. Dalsza podróż do miejscowości Gniew, malowniczo położonej na wzgórzu. Zwiedzanie najlepiej zachowanego na Pomorzu zamku, który zbudowany jest na planie kwadratu z wysokimi wieżami. Zwiedzanie między innymi sali tortur i kaplicy zamkowej. Przy zamku działa Bractwo Rycerskie, które cyklicznie organizuje turnieje i imprezy plenerowe. Przejazd do miejscowości Nowe, gdzie znajdują się pozostałości po jednym z najmniejszych zamków krzyżackich na Pomorzu. Następnie wizyta w Grudziądzu, gdzie na skarpie, na prawym brzegu Wisły w XIV w. Krzyżacy zbudowali jedną z większych i okazalszych warowni w Państwie Krzyżackim. Spacer na Górę Zamkową, gdzie znajdują się pozostałości zamku oraz wejście na Wieżę Klimek, z pięknym widokiem na miasto i Wisłę. Przejazd do obiektu hotelarskiego w okolicach Torunia, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wizyta w Świeciu, gdzie w widłach rzeki Wdy i Wisły Krzyżacy zbudowali na początku XIII w. zamek, który jest jedną z nielicznych wodnych fortec średniowiecznej Europy. Zwiedzanie izby tortur, zbrojowni, wejście na wieżę odchyloną od pionu o 106 metrów ze wspaniałym widokiem na zakole Wisły i pobliskie Chełmno. Przejazd do Chełmna, pierwszej stolicy zakonu na ziemiach polskich. To jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, zwiedzanie, mury miejskie z XIII w., zespół klasztorny oraz kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z XIII w. Ratusz z XVI w., kościół Wniebowzięcia NMP z relikwią św. Walentego. Wizyta w miejscowości Zamek Bierzgłowski, gdzie wznoszą się ruiny krzyżackiej warowni zbudowanej w drugiej połowie XIII w. Do dziś pozostał zamek główny z dwoma prostopadle ustawionymi budynkami oraz przedzamcze z wieżą bramną. Z XIII w. pochodzi portal z płaskorzeźbą jeźdźca uznawany za wybitne dzieło europejskiej średniowiecznej sztuki ceramicznej. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Wizyta w Toruniu, najbardziej na południe wysuniętym mieście państwa zakonnego. Tutaj najprawdopodobniej powstał pierwszy krzyżacki murowany zamek na ziemiach polskich. Do dzisiaj zachowały się odcinki murów przedzamcza, mury fos, Brama Mennicza, część krużganków, piwnic oraz przebudowany w XIX w. Dwór Mieszczański i Baszta Wartownicza. Zwiedzanie wspaniale zachowanej gotyckiej Starówki (wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO) m.in. Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, kościół św. Ducha, Kamienica Pod Gwiazdą, gospoda flisacza, Dom Kopernika, Krzywa Wieża. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Trasa ok. 250 km.
Całość trasy ok. 1000 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, barek, wc) lub busem (dvd, klimatyzacja)
• 4 noclegi w obiektach hotelarskich w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 4 śniadania i 4 obiadokolacje
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu 320 zł (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 2 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 2 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 360 zł

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Zakwaterowanie zostanie zrealizowane w obiektach hotelarskich, do których zaliczyć można m.in. hotele, motele, pensjonaty, domy wycieczkowe, ośrodki wczasowe, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe itd.
4. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub busem turystycznym (klimatyzacja, dvd).
5. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie głównym.
6. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
7. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
8. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
9. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
10. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
11. Pakiet do realizacji programu (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, opłaty parkingowe i wjazdowe do mniast, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
12. Zestaw słuchawkowy Tour Guide jest w wliczony w cenę pakietu dla grup powyżej 20 uczestników.
13. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
14. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
15. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
16. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Malbork, Polska
2. Sztum, Polska
3. Kwidzyn, Polska
4. Grudziądz, Polska
5. Toruń, Polska

Komentarze