Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Stolice Nadbałtyckie

Łotwa

  
1269.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

27.04 - 03.05.2020
autokar
Bez wyżywienia
2 osoby
Organizator: ABDAR

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

27.04 - 03.05.2020 7 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1143 PLN
08.06 - 14.06.2020 7 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1143 PLN
10.08 - 16.08.2020 7 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1143 PLN
14.09 - 20.09.2020 7 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1143 PLN

Opis

Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Polskę i Litwę.

DZIEŃ 2:
Przyjazd w godzinach popołudniowych do RYGI, zwiedzanie wraz z przewodnikiem miejskim - Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd do TALLINA, gdzie zobaczymy wzgórze Toompea z zamkiem, Soborem św. Aleksandra Newskiego, katedrą NMP, Przejście na solne stare miasto - kościół św. Mikołaja, plac ratuszowy z średniowiecznym ratuszem, kościołem św. Ducha oraz siedziba Wielkiej Gildi, ulice Długa i Krótka Noga, Trzy siostry (trzy widowiskowe kamienice, uznawane za jedne z najstarszych budynków w Tallinie), mury miejskie z licznyni basztami i bramami m.in basztą Gruba Małgorzata i bramą Viru. Przejazd na zwiedzanie wnętrz pałacu Kadriorg - jednego z najpiękniejszych kompleksów pałacowych w krajach bałtyckich zbudowanego na polecenie rosyjskiego cara Piotra I. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, przeprawa promem do HELSINEK, zwiedzanie stolicy Finlandii - Vanha Kauppahalli (hala targowa gdzie mozna zakupić lokalne produkty takie jak wyroby z mięsa renifera czy frykasy z lukrecją), Plac targowy z ratuszem i pałacem prezydenckim, Plac Senacki z neoklasycystycznymi gmachami z XIX wieku, luterańska Katedrą oraz pomnikiem cara Aleksandra II, Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, kościół Temppeliaukkion wykuty w skale, pomnik Sibeliusa. Przepłynięcie promem do wpisanej na listę UNESCO twierdzy Soumenlinna położonej na grupie sześciu wysp - spacer po wyspie, dla chętnych czas wolny na odwiedzenie muzeów (wstępy we własnym zakresie). Powrot promem do Tallina, powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie, wyjazd w kierunku Litwy. Przyjazd do WILNA w godzinach popołudniowych. Spacer rozpoczniemy od Kościoła św. Piotra i Pawła - „perły baroku” – gdzie wewnątrz znajduje się ponad 2000 niepowtarzających się figur, rzeźb i płaskorzeźb, spacer po cmentarzu Rossa, gdzie spoczywa serce Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wielu wybitnych Polaków (ojciec Juliusza Słowackiego, poeta doby romantyzmu Władysław Syrokomla, historyk Joachim Lelewel). Góra Trzech Krzyży – miejsce, skąd rozpościera się panorama Starego Miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie, spacer po Wilnie, w trakcie którego zobaczymy Pałac Prezydencki i były plac Napoleona, gdzie odbył się sąd filomatów, Katedra wileńska św. Stanisława z najpiękniejszą kaplicą św. Kazimierza-patrona, gdzie są przechowywane relikwie św. Kazimierza, Klasztor OO. Bazylianów, Kaplica Ostrobramska z obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej, „Cela Konrada” - gdzie był więziony A. Mickiewicz wraz z innymi filomatami, Uniwersytet Wileński, gdzie studiował A. Mickiewicz, kościół św. Jana, Muzeum A. Mickiewicza, gdzie powstała słynna „Grażyna”, spacer po artystycznej dzielnicy Wilna „Zarzecze”. Wyjazd w drogę powrotną, nocny powrót przez Polskę.

DZIEŃ 7:
Przyjazd do poszczególnych miast w godzinach porannych / południowych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
27.04-03.05.2020, 08-14.06.2020, 10-16.08.2020, 14-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 3-osobowy lub pokój 2-osobowy z dostawką (w zależności od dostępności pokoji w danym obiekcie).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Świadczenia

Cena zawiera: W ramach ceny zawarte są:
-
Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 4 noclegi (okolice Rygi + okolice Tallina + okolice Wilna) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy - Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny (10zł);
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny
Cena nie zawiera: Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedną osobę/:
- Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscowi, przeprawy promoce, opłaty rezerwacyjne i lokalne) - 105 EUR
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 35 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedną osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 440 zł
- Dopłata do 4 obiadokolacji /menu regionalne lub wegetariańskie/ - 220-240 zł /uwaga!!! - napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne/
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).

Komentarze