Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

SZLAK PIASTOWSKI - 3 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni

  

Gniezno, Poznań, Biskupin, Kruszwica

1099.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

01.05 - 03.05.2024
autokar
2 posiłki
1 osoba
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

01.05 - 03.05.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
999 PLN
31.05 - 02.06.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN
02.07 - 04.07.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN
16.08 - 18.08.2024
3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1149 PLN
13.09 - 15.09.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1179 PLN
18.10 - 20.10.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

SZLAK PIASTOWSKI - KRUSZWICA, GNIEZNO, POZNAŃ, KÓRNIK, ROGALIN, BISKUPIN

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Kruszwicy. Najcenniejszym zabytkiem i niepisanym symbolem miasta jest ceglana, gotycka wieża zwana „Mysią” samotnie stojąca na Wzgórzu Zamkowym u nasady Półwyspu Rzępowskiego, nad jeziorem Gopło. Odwiedzimy też Strzelno, które swoją pozycję na mapie europejskich miast zawdzięcza wyjątkowemu zespołowi sakralnemu. Rotunda św. Prokopa jest największą romańską świątynią w Polsce zbudowaną na planie koła. Następnie odwiedzimy Gniezno – miasto, w którym na każdym kroku tchnie najdawniejsza historia naszego państwa. Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha nazywana jest Matką Polskich Katedr. Najstarszą częścią budowli jest prezbiterium z relikwiami św. Wojciecha i zrekonstruowanym jego dawnym grobowcem. Przy południowej wieży znajduje się dawne główne wejście do katedry, gdzie możemy zobaczyć słynne drzwi gnieźnieńskie zwane Klejnotem Królestwa. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Kórnika. Wprawdzie początki kórnickiego zamku sięgają XV wieku, ale obecny wygląd w stylu neogotyku angielskiego zawdzięcza przebudowie z XIX w. Ponoć do dziś po zamku i parku przechadza się nocami „Biała dama”. Kolejnym naszym celem będzie Rogalin. Zbudowany w XVIII w. pałac Raczyńskich należy do czołowych przykładów architektury rezydencjonalnej. Do spacerów zachęca znajdujący się za pałacem ogród francuski z XVIII wieku i park krajobrazowy ze skupiskiem starych dębów. Odwiedzimy też Poznań, który zachwyca wspaniałą zabytkową Starówką i wieloma cennymi zabytkami. Na Ostrowiu Tumskim zobaczymy najstarszą w kraju katedrę będącą miejscem pochówku pierwszych władców Polski. Ozdobą Starego Rynku jest renesansowy ratusz z trykającymi się na jego wieży koziołkami, ale uwagę przyciągają również okoliczne kamienice. Tuż obok ratusza ostał się późnogotycki pręgierz. Pobliska fara, zaliczana do najbardziej okazałych barokowych budowli w kraju, zachwyca swoim wystrojem. Posłuchamy też opowieści o zamku królewskim i kościele franciszkanów. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Lednicy, gdzie o początkach państwa polskiego dowiemy się podczas zwiedzania parku etnograficznego Muzeum Pierwszych Piastów. Promem przeprawimy się na wyspę Ostrów Lednicki, na której znajduje się najstarszy w Polsce zespół preromańskiej architektury pałacowo-sakralnej. Następnie pojedziemy do Biskupina, gdzie znajduje się słynne na całym świecie stanowisko archeologiczne osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej zwanego polskimi Pompejami. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 87 - 149 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Gniezno, Polska
2. Poznań, Polska
3. Kórnik, Polska
4. Rogalin, Polska
5. Strzelno, Polska
6. Jezioro Lednica, Polska
7. Biskupin, Polska

Komentarze