Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
1 osoba
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

29.08.2019 - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 06.00. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu we Włoszech (ok.1100 km). Nocleg.
30.08.2019 – śniadanie. Przejazd do Arezzo (ok. 350 km). Zwiedzanie: kościół San Francesco z cyklem fresków „Prawdziwa historia Krzyża Świętego”, których autorem jest Pierro Della Francesco, Piazza Grande z kościołem Santa Maria delle Pieve oraz Palazzo delle Logge, katedra. Przejazd do Cortony (ok. 30 km), niezwykłego miasta, którego początki sięgają czasów Etrusków. Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami miasta, katedra, Piazza della Republica z najważniejszymi pałacami w mieście. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme (ok. 60 km). Obiadokolacja. Nocleg

31.08.2019 – śniadanie. Przejazd do Sieny (ok. 90 km). Zwiedzanie: Plac Il Campo, który jest sercem miasta, Palazzo Publico, Wieża Obżarstwa (z zewnątrz), najpiękniejsza średniowieczna katedra we Włoszech, baptysterium. Przejazd do San Gimignano (ok. 30 km) tzw. średniowiecznego Manhattanu, z imponującymi kamiennymi wieżami. Panorama z tarasu na piękne toskańskie wzgórza. Przejazd przez winnice, gaje oliwkowe, miasteczka i zadrzewione wzgórza regionu Chianti. Wizyta w jednej z winnic, możliwość degustacji najbardziej znanego włoskiego wina. Przejazd do hotelu w okolicy Montecatini Terme (ok. 90 km). Obiadokolacja. Nocleg

01.09.2019 - śniadanie. Przejazd do Florencji. Zwiedzanie: Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Palazzo Vecchio, Katedra NMP Kwietnej, baptysterium, dzwonnica. Możliwość fakultatywnego zwiedzenia Galerii Uffizi (przy minimum 20 osobach chętnych). Czas wolny. Powrót do hotelu w Montecatini Terme (ok. 90 km). Obiadokolacja. Nocleg

02.09.2019 – wczesne śniadanie. Przejazd autokarem do Piombino (ok. 105 km). Przepłynięcie promem na Elbę. Zwiedzanie stolicy wyspy Portoferraio: Piazza della Repubblica, siedziba Napoleona - Palazzino dei Mulini, Teatr Miejski. Czas wolny na plażowanie – cudownie przejrzysta woda z kamienistą plażą. W razie pogody niesprzyjającej plażowaniu – program alternatywny, zaproponowany przez pilota. Przepłynięcie promem do Piombino. Przejazd do hotelu na wybrzeżu toskańskim. Obiadokolacja. Nocleg.

03.09.2019 – śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

04.09.2019 – śniadanie. Całodzienna wycieczka statkiem lub autokarem i pociągiem do miejsca, uznawanego przez wielu za najpiękniejszy park narodowy we Włoszech, które przyciąga tysiące turystów swoją sławą i magią - Cinque Terre – 5 miejscowości położonych wśród skał, niezwykle urokliwych, wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO: Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia i Manarola. Spacer po miasteczkach z charakterystyczną zabudową o niepowtarzalnym klimacie i i uroku, jakby przyklejonych do stromych gór, które malowniczo opadają do turkusowego morza. Czarujące miejsce, które pozostawia niezapomniane wrażenia. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

05.09.2019 – śniadanie. Przejazd do Lukki. Spacer: katedra, kościół San Michele in Foro, Casa di Puccini, kościół San Martino, mury obronne, Piazza dell'Amfiteatro, kościół San Frediano. Przejazd do Carrary. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka fakultatywna (min. 30 os.) do Carrary. Carrara jest szczególnie znana w świecie z pobliskich kamieniołomów, w których od czasów etruskich wydobywa się marmur. Tzw. marmur kararyjski. Stąd pochodzą białe marmury, których używał m.in. Michał Anioł, Filippo Brunelleschii i Giovanni Lorenzo Bernini, do swych rzeźb. Przejazd na nocleg w okolicy Wenecji. Obiadokolacja. Nocleg.
06.09.2019 – śniadanie. Wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Włoch, Austrii i Czech. Powrót do Krakowa (ok. 1350 km) ok. godz. 24.00.Program fakultatywny:

Dla chętnych wycieczka fakultatywna (min. 30 os.) do Carrary. Carrara jest szczególnie znana w świecie z pobliskich kamieniołomów, w których od czasów etruskich wydobywa się marmur. Tzw. marmur kararyjski. Stąd pochodzą białe marmury, których używał m.in. Michał Anioł, Filippo Brunelleschii i Giovanni Lorenzo Bernini, do swych rzeźb.

Świadczenia

Cena zawiera: 8 noclegów w hotelach *** (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami): 2 w okolicy Wenecji, 1 w Chianciano Terme, 2 w okolicy Florencji w Montecatini, 3 na wybrzeżu toskańskim, 8 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji poza pierwszą (kuchnia włoska, napoje dodatkowo płatne), przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.
Cena nie zawiera: Dopłata do pokoju 1 os.: 600 zł.

Przewidywany koszt realizacji programu : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, komunikacja miejska, degustacja wina, prom na Elbę oraz inne obligatoryjne opłaty – ok. 155 euro. Udział w wycieczkach fakultatywnych: do Galerii Uffizi – ok. 30 €, do Carrary: 18 euro.
1. Toskania, Włochy
2. Cinque Terre, Prowincja La Spezia, Włochy

Komentarze