Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

USA (Alaska) - KANADA dla koneserĂłw

USA - KANADA

  
29863
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

07.06 - 23.06.2019
samolot, Warszawa, Okęcie
Wg programu
2 osoby
Organizator: LOGOSTOUR

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

07.06 - 23.06.2019 17 dni Samolot, Warszawa, Okęcie 29863 PLN 05.07 - 21.07.2019 17 dni Samolot, Warszawa, Okęcie 30763 PLN 19.07 - 04.08.2019 17 dni Samolot, Warszawa, Okęcie 30463 PLN

Opis

bAlaska (USA) - KANADA span style=color: red; dla Koneserów/span 2019:/b

bDzień 1:/b
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Anchorage (Alaska). Transfer do hotelu.

bDzień 2:/b
ANCHORAGE - P.N. DENALI
Podróż luksusowym, oszklonym pociągiem - jedna z 10 najpiękniejszych tras kolejowych na świecie. Obiad w pociągu. Po drodze malownicze widoki tundry, ośnieżonych szczytów, wśród nich McKinley (przemianowany w 2015 r. na Denali), najwyższa góra Ameryki Płn. (6194 m n.p.m.). Kolacja z 2-godzinnym barwnym spektaklem muzyczno-tanecznym, opowiadającym o czasach gorączki złota na Alasce. Nocleg w lodge położonym blisko Parku Narodowego Denali.

bDzień 3:/b
P.N. DENALI - FAIRBANKS
Wycieczka do Parku Narodowego Denali (6 mln ha dzikich, niezamieszkanych terenów). Podróż odbywa się autobusem parkowym. Trasa prowadzi przez doliny i wysokie przełęcze górskie. Liczne postoje w malowniczych miejscach, przy dziko żyjących zwierzętach. Park porasta ponad 650 gatunków roślin przystosowanych do bardzo mroźnych zim i krótkich okresów wegetacji latem. Na tych terenach występuje ok. 40 gatunków ssaków i 167 gatunków ptaków. Turyści dążą do zobaczenia Wielkiej Piątki - łosia, karibu, owcy Dalla, wilka i niedźwiedzia grizzly. Po zakończeniu wycieczki dalsza podróż autokarem na północ, do Fairbanks. Jest to jedyne większe miasto w centrum Alaski, leżące nad rzeką Chena, założone przez poszukiwaczy złota w 1902 roku. Na kolację świeży łosoś wyłowiony z lodowatych wód Alaski, przyrządzony na grillu.

bDzień 4:/b
FAIRBANKS
Zwiedzanie Fairbanks - Muzeum Północy (Museum of the North), pokazującego geografię, cuda natury i sztukę mniejszości (ludy Yupik i Inupiaq) zamieszkujących Alaskę. Spacer po malowniczym centrum miasta - pomnik pionierów, katedra. Przejazd do amerykańskiej wioski Świętego Mikołaja, gdzie nawet latem można kupić pamiątki nawiązujące tematycznie do świąt Bożego Narodzenia, wysłać kartkę świąteczną, spotkać Świętego Mikołaja i jego pomocników. Powrót do Fairbanks. Czas wolny na indywidualny spacer. Kolacja we własnym zakresie.

bDzień 5:/b
FAIRBANKS - PN WRANGELL-ST. ELIAS - PALMER - ANCHORAGE
Wyjazd z Fairbanks. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell-St.Elias (największego parku narodowego USA, ponad 53 tys. km2). Jedną czwartą parku pokrywają lodowce, stanowiące prawie niemożliwą do zbadania przestrzeń. Wizyta w Centrum Informacyjnym Parku - projekcja filmu na temat tutejszej fauny i flory. Postoje w malowniczych punktach widokowych. Przerwa w Palmer, mieście handlowym, zasiedlonym w latach wielkiego kryzysu przez imigrantów z innych stanów USA, którzy otrzymali tu darmową ziemię. Dojazd do Anchorage. Wieczór w lokalnej restauracji. Na kolację m.in. owoce morza, kiełbasa z karibu.

bDzień 6:/b
ANCHORAGE - BARROW - ANCHORAGE
Przelot do Barrow, wioski Eskimosów Inupiat. Jest to najbardziej na północ wysunięta miejscowość w USA, do której nie prowadzą żadne drogi, a morze zamarznięte jest przez 8 miesięcy w roku. Spacer brzegiem Morza Beauforta do monumentu określającego północny koniec kontynentu amerykańskiego. Wizyta w Muzeum Eskimosów, w miarę możliwości spotkanie z młodzieżą Inupiat oraz pokaz ich tradycyjnych tańców. Wieczorem powrót samolotem do Anchorage.

bDzień 7:/b
ANCHORAGE - PALMER
Rano czas wolny. Zwiedzanie Muzeum Anchorage przedstawiającego historię i kulturę ludów eskimoskich. Spacer po 4. Alei, głównej ulicy miasta. Pomnik kapitana Cooka, historyczny ratusz, cerkiew prawosławna. Przejazd do Palmer i wizyta na fermie udomowionych wołów piżmowych, ssaków z epoki lodowcowej, które dają najlepszą wełnę. Powrót. Kolacja w restauracji - wyśmienity stek.

bDzień 8:/b
ANCHORAGE - ALYESKA - SEWARD
Podróż wzdłuż wąskiej, malowniczej zatoki Turnagain do Seward na Półwyspie Kenai. Po drodze postój w znanym ośrodku sportów zimowych Alyeska, położonym w paśmie Chugas Mountains. Okazja do podziwiania zachwycającego, górskiego krajobrazu. Następnie przejazd do portu w Seward. Zaokrętowanie na luksusowy statek. Czas na odpoczynek. Kolacja.

bDzień 9 - 14:/b
SEWARD - Rejs statkiem (Juneau, Skagway, Ketchikan) - VANCOUVER
Ekskluzywny rejs wycieczkowy. Statek jest pływającym hotelem ze wszystkimi wygodami i atrakcjami. Każdego dnia postój w innym miejscu i możliwość udziału w licznych wycieczkach fakultatywnych (koszt każdej z nich - od ok. 150 USD do 500 USD).br /- Juneau - stolica stanu Alaska, miasto odcięte od świata, pionierski duch przeplata się z kosmopolityczną elegancją; możliwość udziału w emocjonującym locie hydroplanem z widokiem na 5 lodowców.br /- Skagway - miasteczko, gdzie do dzisiaj trwa gorączka złota; okazja do przejazdu koleją przez przełęcz White Pass i wizyta w legendarnym obozie poszukiwaczy złota.br /- Ketchikan - największa na świecie kolekcja totemów (drewnianych posągów) oraz m.in. wycieczka wodnym samolotem, lądowanie na lodowcu.br /- Inside Passage - podróż wąskim przesmykiem, jeden z najbardziej malowniczych zakątków świata. Zapierające dech w piersiach widoki; tundra, lodowce, fiordy, ośnieżone szczyty, wieloryby, lwy morskie.br /- Hubbard Glacier - największy lodowiec w Ameryce Północnej (można go podziwiać podczas rejsu), co kilka minut odrywają się od niego bloki lodu wielkości 10-piętrowego budynku.br /- Icy Strait Point - Indianie Tlingit nazywają to miejsce swoim domem; turyści mogą zobaczyć niezwykłe okazy fauny - wieloryby, orły i niedźwiedzie.

bDzień 15:/b
VANCOUVER
Przybycie statkiem do Vancouver. Zwiedzanie miasta. Na trasie - park Stanleya, gdzie stoją indiańskie słupy totemowe i skąd widać panoramę centrum Vancouver; postój w Prospect Point - najwyżej położonym punkcie parku (64 m n.p.m.)Przejazd przez turystyczną Robson Street. Spacer po starym mieście - Gastown, z oryginalnym zegarem parowym oraz pomnikiem stojącego na beczce whiskey Gassy Jacka, założyciela Gastown. Następnie wycieczka na wyspę Granville. Spacer po wyspie znanej z wielu galerii, teatrów, restauracji, lokalnego targowiska tętniącego życiem, minibrowaru oraz występów ulicznych. Transfer do hotelu na nocleg. Kolacja w lokalnej restauracji.

bDzień 16:/b
VANCOUVER
Rano czas wolny na indywidualny spacer i zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

bDzień 17:/b
Przylot do Warszawy.

brbI RATA:/b
5000 PLN - płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 92 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przelot do Barrow rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy komfortowym/ klimatyzowanym autokarem,
* rejs luksusowym statkiem, 2-osob. kabiny zewnętrzne Ocean View z łazienką i oknem,
* dzienny przejazd pociągiem Alaska Railroad - I klasa.
* 15 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4* (7 noclegów), 1 nocleg w lodge oraz 7 noclegów na statku; pokoje oraz kabiny 2-os. z łazienką, dopłata do pok. 1-os. i kabiny 1-os. 11100 PLN,
* 7 śniadań w hotelach, 1 obiad w pociągu, 5 kolacji w lokalnych restauracjach,
* podczas rejsu oferta pełnego wyżywienia + przekąski, napoje bezalkoholowe bez limitu (dopłata do pakietu alkoholowego bez limitu na statku - ok. 1000 PLN),
* wycieczki wg programu wraz z biletami wstępu (oprócz wycieczek fakultatywnych organizowanych przez statek),
* opiekę polskiego pilota-przewodnika,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

bUWAGA !:/b
* Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet). Orientacyjna cena wizy wynosi ok. 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe 200 PLN. Szczegóły w biurze. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu - potrącenie wg Warunków Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.
* Obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do Kanady, ale od 15 marca 2016 r. jest wymagane elektroniczne zezwolenie na wjazd (electronic travel authorization), które uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem LogosTour (opłata za zezwolenie i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. Więcej informacji w biurze.
* Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Kanadzie osoby podróżujące z nieletnimi powinny mieć ze sobą odpis aktu urodzenia dziecka oraz notarialną zgodę drugiego rodzica na wyjazd dziecka za granicę (w sytuacji, gdy jedno z rodziców nie wybiera się w podróż). Dokumenty te muszą być przetłumaczone na język angielski lub francuski.
* Na opłaty lotniskowe i napiwki należy zabrać ze sobą ok. 200 USD.br /Napoje do 1 obiadu i 5 kolacji w lokalnych restauracjach dodatkowo płatne.
* Dopłata do pakietu alkoholowego bez limitu podczas rejsu - ok. 1000 PLN, wymagane wcześniejsze zgłoszenie i opłata w biurze.

bTerminy:/bbr07.06 - 23.06.2019, 29800.00 PLNbr19.07 - 04.08.2019, 30400.00 PLNbr

Komentarze