Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

bAlaska (USA) - KANADA span style=color: #ff0000;dla Koneserów/span 2017:/b

bDzień 1:/b
Zbioacute;rka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Anchorage (Alaska). Transfer do hotelu. Spacer po centrum. Kolacja ndash; potrawy lokalnej kuchni.

bDzień 2:/b
ANCHORAGE - PN DENALI
Podroacute;ż luksusowym, oszklonym pociągiem ndash; jedna z 10 najpiękniejszych tras kolejowych na świecie. Po drodze malownicze widoki tundry, ośnieżonych szczytoacute;w, wśroacute;d nich McKinley (przemianowany w 2015 r. na Denali), najwyższa goacute;ra Ameryki Płn. (6194 m n.p.m.). Kolacja z 2-godzinnym barwnym spektaklem muzyczno-tanecznym, opowiadającym o czasach gorączki złota na Alasce. Nocleg w lodge położonym blisko Parku Narodowego Denali.

bDzień 3:/b
PN DENALI - FAIRBANKS
Wycieczka do Parku Narodowego Denali (6 mln ha dzikich, niezamieszkanych terenoacute;w). Podroacute;ż odbywa się autobusem parkowym. Trasa prowadzi przez doliny i wysokie przełęcze goacute;rskie. Liczne postoje w malowniczych miejscach, przy dziko żyjących zwierzętach. Park porasta ponad 650 gatunkoacute;w roślin przystosowanych do bardzo mroźnych zim i kroacute;tkich okresoacute;w wegetacji latem. Na tych terenach występuje ok. 40 gatunkoacute;w ssakoacute;w i 167 gatunkoacute;w ptakoacute;w. Turyści dążą do zobaczenia Wielkiej Piątki ndash; łosia, karibu, owcy Dalla, wilka i niedźwiedzia grizzly. Po zakończeniu wycieczki dalsza podroacute;ż autokarem na poacute;łnoc, do Fairbanks. Jest to jedyne większe miasto w centrum Alaski, leżące nad rzeką Chena, założone przez poszukiwaczy złota w 1902 roku. Na kolację świeży łosoś wyłowiony z lodowatych woacute;d Alaski, przyrządzony na grillu.

bDzień 4:/b
FAIRBANKS
Zwiedzanie Fairbanks ndash; Muzeum Poacute;łnocy (Museum of the North), pokazującego geografię, cuda natury i sztukę mniejszości (ludy Yuprsquo;ik i Inupiaq) zamieszkujących Alaskę. Spacer po malowniczym centrum miasta ndash; pomnik pionieroacute;w, katedra. Przejazd do amerykańskiej wioski Świętego Mikołaja, gdzie nawet latem można kupić pamiątki nawiązujące tematycznie do świąt Bożego Narodzenia, wysłać kartkę świąteczną, spotkać Świętego Mikołaja i jego pomocnikoacute;w. Powroacute;t do Fairbanks. Czas wolny na indywidualny spacer. Kolacja we własnym zakresie.

bDzień 5:/b
FAIRBANKS - PN WRANGELL-ST. ELIAS - PALMER - ANCHORAGE
Wyjazd z Fairbanks. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell-St.Elias (największego parku narodowego USA, ponad 53 tys. kmsup2;). Jedną czwartą parku pokrywają lodowce, stanowiące prawie niemożliwą do zbadania przestrzeń. Wizyta w Centrum Informacyjnym Parku ndash; projekcja filmu na temat tutejszej fauny i flory. Postoje w malowniczych punktach widokowych. Przerwa w Palmer, mieście handlowym, zasiedlonym w latach wielkiego kryzysu przez imigrantoacute;w z innych stanoacute;w USA, ktoacute;rzy otrzymali tu darmową ziemię. Dojazd do Anchorage. Wieczoacute;r w lokalnej restauracji. Na kolację m.in. owoce morza, kiełbasa z karibu.

bDzień 6:/b
ANCHORAGE - BARROW - ANCHORAGE
Przelot do Barrow, wioski Eskimosoacute;w Inupiat. Jest to najbardziej na poacute;łnoc wysunięta miejscowość w USA, do ktoacute;rej nie prowadzą żadne drogi, a morze zamarznięte jest przez 8 miesięcy w roku. Spacer brzegiem Morza Beauforta do monumentu określającego poacute;łnocny koniec kontynentu amerykańskiego. Wizyta w Muzeum Eskimosoacute;w, spotkanie z młodzieżą Inupiat, pokaz ich tradycyjnych tańcoacute;w. Wieczorem powroacute;t samolotem do Anchorage.

bDzień 7:/b
ANCHORAGE - SEWARD
Pobyt w Anchorage, gdzie żyje 40% mieszkańcoacute;w Alaski. Zwiedzanie Muzeum Anchorage przedstawiające historię i kulturę ludoacute;w eskimoskich. Spacer po 4. Alei, głoacute;wnej ulicy miasta. Pomnik kapitana Cooka, historyczny ratusz, cerkiew prawosławna z czasoacute;w panowania rosyjskiego. Czas wolny na zakup pamiątek. Wizyta na fermie udomowionych wołoacute;w piżmowych, ssakoacute;w z epoki lodowcowej, ktoacute;re dają najlepszą wełnę. Przejazd wzdłuż malowniczej, wąskiej zatoki Turnagain. Przybycie do portu w Seward. Wejście na statek. Kolacja.

bDzień 8 - 13:/b
SEWARD - Rejs statkiem (Juneau, Skagway, Ketchikan) - VANCOUVER
Ekskluzywny rejs wycieczkowy. Statek jest pływającym hotelem ze wszystkimi wygodami i atrakcjami. Każdego dnia postoacute;j w innym miejscu i możliwość udziału w licznych wycieczkach fakultatywnych (koszt każdej z nich ndash; od ok. 100 USD do 400 USD).br /- Juneau ndash; stolica stanu Alaska, miasto odcięte od świata, pionierski duch przeplata się z kosmopolityczną elegancją; możliwość udziału w emocjonującym locie hydroplanem z widokiem na 5 lodowcoacute;w.br /- Skagway ndash; miasteczko, gdzie do dzisiaj trwa gorączka złota; okazja do przejazdu koleją przez przełęcz White Pass i wizyta w legendarnym obozie poszukiwaczy złota.br /- Ketchikan ndash; największa na świecie kolekcja totemoacute;w (drewnianych posągoacute;w) oraz m.in. wycieczka wodnym samolotem, lądowanie na lodowcu.br /- Inside Passage ndash; podroacute;ż wąskim przesmykiem, jeden z najbardziej malowniczych zakątkoacute;w świata. Zapierające dech w piersiach widoki; tundra, lodowce, fiordy, ośnieżone szczyty, wieloryby, lwy morskie.br /- Hubbard Glacier ndash; największy lodowiec w Ameryce Poacute;łnocnej (można go podziwiać podczas rejsu), co kilka minut odrywają się od niego bloki lodu wielkości 10-piętrowego budynku.br /- Icy Strait Point ndash; Indianie Tlingit nazywają to miejsce swoim domem; turyści mogą zobaczyć niezwykłe okazy fauny ndash; wieloryby, orły i niedźwiedzie.

bDzień 14:/b
VANCOUVER
Przybycie statkiem do Vancouver. Zwiedzanie miasta. Na trasie ndash; park Stanleya, gdzie stoją indiańskie słupy totemowe i skąd widać panoramę centrum Vancouver; postoacute;j w Prospect Point ndash; najwyżej położonym punkcie parku (64 m n.p.m.)Przejazd przez turystyczną Robson Street. Spacer po starym mieście ndash; Gastown, z oryginalnym zegarem parowym oraz pomnikiem stojącego na beczce whiskey bdquo;Gassyrdquo; Jacka, założyciela Gastown. Następnie wycieczka na wyspę Granville. Spacer po wyspie znanej z wielu galerii, teatroacute;w, restauracji, lokalnego targowiska tętniącego życiem, minibrowaru oraz występoacute;w ulicznych. Transfer do hotelu na nocleg.

bDzień 15:/b
VANCOUVER
Czas wolny na indywidualny spacer inbsp; zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

bDzień 16:/b
Przylot do Warszawy.

brbI RATA:/b
5000 PLN płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 65 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
* przeloty międzynarodowe,
* przelot do Barrow + wioska Eskimosów,
* przejazdy autokarem,
* rejs luksusowym statkiem, 2-osobowe kabiny zewnętrzne Ocean View z łazienką i oknem,
* przejazd pociągiem,
* zakwaterowanie w hotelach 4* i lodge, pokoje 2-osobowe z łazienką, dopłata do pok. 1-osobowego i kabiny 1-osobowej 9800 PLN,
* śniadania; oraz kolacje wymienione w programie; podczas rejsu oferta pełnego wyżywienia + przekąski, napoje bezalkoholowe bez limitu (dopłata do pakietu alkoholowego bez limitu na statku - 1000 PLN),
* wycieczki wg programu wraz z biletami wstępu (oprócz wycieczek fakultatywnych organizowanych przez statek),
* spektakl muzyczno-taneczny,
* napiwki za obsługę na statku,
* opiekę pilota-przewodnika,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

bUWAGA !:/b
* - Uczestnicy wycieczki mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpoacute;źniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z ktoacute;rych dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez Internet). Orientacyjna cena wizy wynosi ok. 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe 200 PLN. Szczegoacute;ły w biurze. W przypadku otrzymania wizy i rezygnacji z wyjazdu ndash; potrącenie wg Warunkoacute;w Uczestnictwa. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.br /- Obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do Kanady, ale od 15 marca 2016 r. jest wymagane elektroniczne zezwolenie na wjazd (electronic travel authorization), ktoacute;re uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem LogosTour (opłata za zezwolenie i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. Więcej informacji w biurze.
* Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Kanadzie osoby podroacute;żujące z nieletnimi powinny mieć ze sobą odpis aktu urodzenia dziecka oraz notarialną zgodę drugiego rodzica na wyjazd dziecka za granicę (w sytuacji, gdy jedno z rodzicoacute;w nie wybiera się w podroacute;ż). Dokumenty te muszą być przetłumaczone na język angielski lub francuski.
* Na opłaty lotniskowe i napiwki należy zabrać ze sobą ok. 190 USD.

bTerminy:/bbr

Komentarze