Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Wielka Rumunia

Rumunia

  

Rumunia

1399.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

09.08 - 16.08.2020
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: ABDAR

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

09.08 - 16.08.2020 8 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1399 PLN
13.09 - 20.09.2020 8 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1399 PLN

Opis

Program:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry.

DZIEŃ 2
Przekroczenie granicy Rumuńskiej w godzinach porannych. Przyjazd do TIMISOARY - miasta nazywanego Wiedniem Wschodu. Spacer po zabytkowym starym mieście - Piata Vitoriei, Sobór Trzech Świętych Hierarchów, Katedra Serbska, Katedra św. Jerzego, Pałac książąt Eugen. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przyjazd do HUNEDOARY gdzie zobaczymy jednen z najlepszych przykładów gotyckiej architektury obronnej na obszarze historycznych Węgier - zamek wybitnych węgierskich władców Jana Hunyadiego i jego syna Macieja Korwina. Przejazd do ALBA JULII gdzie zobaczymy potężną cytadele, katedrę św. Michała gdzie pochowany jest Jan Hunyady - siedmiogrodzki książę oraz wybudowaną obok Cerkiew Katedralną Świętej Trójcy. Przejazd do SYBINU zasiedlonego w średniowieczu niemieckimi kolonizatorami – Sasami, a obecnie jedna z transylwańskich pereł. Miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić i „spróbować”. Zwiedzanie pięknego, starego miasta ze sławnym Mostem Kłamców, z którego powiedział Ceausescu „Jeśli to co mówię, jest nieprawdą, niech ten most się zawali”. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, przejazd do Zamku Draculi w BRANIE, którego wznieśli w XV w. kupcy z Brasova, a potem należał do królowej Marii. Jego głównym przeznaczeniem była kontrola traktu z Siedmiogrodu na Wołoszczyznę. Zbudowany na wysokiej skale zamek zachwyca imponująca bryłą. Następnie spacer po rumuńskim targu, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek, np. bryndze w brzozowej korze czy wino sygnowane wampirem Drakulą. Przeniesiemy się w zupełnie inne czasy odwiedzając riuny zamku w Râşnov. Wybudowany został przez Krzyżakow, którzy zostali wygnani przez lokalnych chłopów. Zasiedlili oni zamek nadając mu charakter twierdzy obronnej przed najazdami Turków. Przejazd do BRASZOWA, gdzie zobaczymy m.in. rynek z okazałym ratuszem, pozostałości baszt, mury miejskie, za którymi osiedlali się Szeklerzy, „Czarny Kościół”. Z Braszowa pochodził wybitny polski malarz, profesor krakowskiej ASP – Teodor Axentowicz (m. in. współautor „Panoramy Racławickiej”). Przejazd do hotelu w okolicy Bukaresztu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, spacer po BUKARESZCIE - okolice Piata Unirii, najpiękniejsza synagoga w Bukareszcie, którą ufundowali polscy Żydzi, Katedra Patriarchy, zwiedzanie „Pałacu Ludu” – największego obiektu architektonicznego w Europie figurujego w księdze rekordów Guinnessa w kilkunastu kategoriach, dziś mieszczącego rumuński parlament. Kontynuacja spaceru - ormiański Karawanseraj Manuka (niegdyś najbogatszego człowieka na całych Bałkanach), klasztor grecki Stavropoleos, ruiny dawnego hospodarskiego dworu i cerkwi Curtea Veche, spacer krętymi uliczkami starego miasta, deptak Lipscani. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie, przejazd do SINAI - "Perły Karpat", słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Spacer do zamku PELES, rezydencji królewskiej wybudowanej w XIXw. w stylu renesansu niemieckiego. Siedziby pierwszego rumuńskiego króla Karola I Hohenzollern-Sigmaringen. Zwiedzanie wnętrza zamku z przewodnikiem (brak polsko – języcznych przewodników, pilot nie może tłumaczyć wewnątrz). Chętnych w czasie wolnym zapraszamy do odwiedzenia położonego w okolicy zameczku myśliwskiego Pelişor. Przyjazd do SIGHISOARY. Spacer po zabytkowym średniowiecznym Starym Mieście wpisanym na listę UNESCO, dom w którym urodził się Wlad Palownik legendarny Drakula (obecnie znajduje się tam restauracja), plątanina uroczych średniowiecznych uliczek pozwala poczuć wyjątkowy klimat i magię tego siedmiogrodzkiego miasteczka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie, Przejazd do CLUJ-NAPOKA, kulturalnej stolicy Rumunii. Spacer po rynkach węgierskim i rumuńskim: katedra prawosławna, katedra katolicka, pomnik i dom Macieja Korwina, uniwersytet. Wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 8
Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach nocnych / porannych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:
26.04-03.05.2020, 07-14.06.2020, 09-16.08.2020, 13-20.09.2020

WAŻNE INFORMACJE:
1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.
2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 20 dni przed terminem wyjazdu.
4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.
5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

Zakwaterowanie:

Hotele lub pensjonaty **/*** standartu turystycznego.
Cena podstawowa zawiera zakwaterowanie w pokoju 2-3 osobowym. Przy rezerwacji dla dwóch osób automatycznie zostaje przydzielony pokój 2-osobowy. W przypadku rezerwacji dla 3 osób zostaje przydzielony pokój 2-osobowy z dostawką (łóżko małżeńskie + łóżko dodatkowe - brak mozliwości 3 osobnych łózek).
Osoby podróżujące samotnie mają do wyboru 2 opcję - w cenie podstawowej dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego z uczestnikami tej samej płci lub dopłatę do pokoju 1-osobowego - taka opcję należy zaznaczyć w formularzu rezerwayjnym.

Świadczenia

Cena zawiera: W ramach ceny zawarte są:
- Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
- Program turystyczny;
- 5 noclegi (na trasie przejazdu) ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/*** wg. standaryzacji krajów pobytu;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie Signal Iduna Bezpieczne podróże Wariant podstawowy Koszty leczenia 10 000 EUR, Następstwa nieszczęśliwych wypadków 15 000 PLN, Ubezpieczenie bagażu 1 000 PLN;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny (10zł);
- VAT;
- Gwarancję niezmienności ceny;
Cena nie zawiera: Dodatkowe opłaty związane z realizacją programu /ceny za jedną osobę/:
- Koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu, przewodnicy miejscy, opłaty miejscowe/ - 55 EUR
- Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 40 zł

Dodatkowe opcje i ubezpieczenia możliwe do dokupienia /ceny za jedną osobę/:
- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 zł
- Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
- Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
- Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94zł/osoba/dzień

Więcej szczegółów na temat dodatkowych ubezpieczeń

Przy wybraniu powyższych opcji pojawią się one na umowie w tabelce ze świadczeniami.

Pozostałe wydatki:
Wszystkie dodatkowe świadczenia, niewymienione w ofercie i dodatkowe opłaty są płatne indywidualnie (np. minibar hotelowy, basen hotelowy i inne dodatkowe usługi świadczone przez hotel, dodatkowe wstępy realizowane indywidualnie w trakcie czasu wolnego).
1. Hunedoara, Rumunia
2. Alba Iulia, Rumunia
3. Sybin, Rumunia
4. Bran, Rumunia
5. Braszów, Rumunia
6. Bukareszt, Rumunia
7. Sinaia, Rumunia
8. Peles Castle, Rumunia
9. Sighișoara, Rumunia
10. Cluj-Napoca, Rumunia

Komentarze