Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

WYCIECZKA DO GRUZJI SAMOLOTEM - WYLOT Z KATOWIC:

Gruzja - choć jest krajem niewielkim, zadziwia swoją różnorodnością. Imponujące krajobrazy ze szczytami Kaukazu i zieloną doliną Trusco na czele. Starochrześcijańskie świątynie i skalne miasteczko w Wardzi. Tętniące życiem kurorty nad Morzem Czarnym. Nowoczesne elementy architektoniczne w Tbilisi i Batumi. Do tego najstarsze tereny winiarskie na świecie. A to wszystko na powierzchni ponad 4 razy mniejszej od Polski.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem. Przylot na lotnisko w Kutaisi. Przejazd na nocleg w Kutaisi. Kolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Tbilisi - cerkiew Metechi (XIII w.) (stąd rozciąga się piękny widok na Tbiliskie starówki). Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala (IV w.), z której roztacza się fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej strony otwiera się widok na ogród botaniczny. Pieszo kontynuujemy drogę do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe). Spacer wąskimi uliczkami tzw. Szardeni (najbardziej popularna dzielnica w Tbilisi) do Bazyliki Anczyschati - najstarszej cerkwi miasta (VI w.). Kolacja, nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Wizyta w Bodbe. Dojazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - położona na wzgórzu w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Przejazd do Welistsikhe - obiad z degustacją dwóch rodzajów wina i wódki. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do Mccheta - pierwszej stolicy i głównego centrum religijnego Gruzji. Zwiedzanie Monastyru Dżwari (VI w.) i Katedry Sweticchoweli (XI w.), gdzie według legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na liście UNESCO. Przejazd do miasta Kazbegi - głównego miasta w regionie Khewi. Dalszy przejazd do Cerkwi Gergeti (XIV w.) lokalnymi samochodami 4x4. Sama góra Kazbeg (5047 m) jest trzecim co do wielkości szczytem Gruzji. Kolacja i nocleg w Gudauri.

Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie twierdzy Ananuri (XVII w.) z przepięknym widokiem na Jezioro Żinwali. Wyjazd do Gori - miejsca urodzenia J. Stalina. Postój przy jego domu-muzeum. Zwiedzanie Uplistsikhe (II tys. p.n.e.) - najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd nad Morze Czarnego do Batumi - czarnomorskiej perły Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Zwiedzanie miasta - Piazza, nadmorska promenada. Czas wolny w mieście. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie Kutaisi. Dalej zwiedzanie Gelati - z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii, a fundatorem był król Dawid Budowniczy. Dalej zwiedzanie Bagrati z 1003 r. oraz Jaskinii Prometeusza – bogatej w stalaktyty, stalagmity ze skamieniałymi wodospadami, perłami jaskiniowymi, podziemnymi rzekami i jeziorami. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 8
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Powrót do Katowic. Zakończenie imprezy.

WYLOT/PRZYLOT:

Port lotniczy Katowice - Pyrzowice
Przelot tanimi liniami lotniczymi
W cenie bagaż podręczny
Godziny lotów - do potwierdzenia przed wyjazdem

OFERTA DLA SINGLI:

Istnieje możliwość zakwaterowania
- w pokoju z możliwością dokwaterowania (pokój 2 lub 3 os., zakwaterowanie z osobą/osobami tej samej płci) (DOK) lub
- w pokoju na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL).

CENA ZAWIERA:

7 noclegów w pensjonatach i hotelach (3 w Tbilisi, 1 w Gudauri, 3 w Kutaisi)
7 śniadań
1 obiad
5 kolacji
degustację wina i czaczy
przelot tanimi liniami lotniczymi Katowice-Kutaisi-Katowice
bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm mieszczący się pod fotelem
transfer lotnisko–hotel-lotnisko
transport autokarem lub busem na terenie Gruzji
przejazd samochodami 4x4 w Kazbegi
ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)
opiekę pilota
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DOPŁATA OBOWIĄZKOWA:

70 EUR/os. płatne u pilota (wstępy, zwiedzanie, przewodnicy lokalni, napiwki)

DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE:

napoje alkoholowe

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia
- dopłata do bagażu głównego (10 kg) + 450 zł/os.

UWAGI:

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

- Mały bagaż podręczny w cenie o wymiarach 40 × 30 × 20 cm. Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które mogą być użyte jako broń.

- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub na lotnisku po przylocie.

- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.

- Pierwszy i ostatni dzień w zależności od godzin przelotu może być dniem zwiedzania.

- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- W związku z ryzykiem zachorowania na COVID-19 w trakcie trwania imprezy odbywającej się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (co wiąże się z wysokimi kosztami leczenia, które mogą znacznie przewyższyć sumę ubezpieczenia podstawowego KL 10 000 EUR) zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zwiększającego sumę ubezpieczenia KL do wysokości 30 000 EUR (OWU Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA TU S.A.). Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy. Ubezpieczenie wynosi 2,60 zł/os./dzień.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych

Świadczenia

Cena zawiera: 7 noclegów w pensjonatach i hotelach (3 w Tbilisi, 1 w Gudauri, 3 w Kutaisi), 7 śniadań, 1 obiad, 5 kolacji, degustację wina i czaczy, przelot tanimi liniami lotniczymi Katowice-Kutaisi-Katowice, bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm mieszczący się pod fotelem, transfer lotnisko–hotel-lotnisko, transport autokarem lub busem na terenie Gruzji, przejazd samochodami 4x4 w Kazbegi, ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, bagaż 800 zł (TU Signal Iduna), opiekę pilota, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera: DOPŁATA OBOWIĄZKOWA: 70 EUR/os. płatne u pilota (wstępy, zwiedzanie, przewodnicy lokalni, napiwki); DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE: napoje alkoholowe

Komentarze