SANDOMIERZ - 2 DNI

Cena od 759 zł
Wyszukiwarka 100% online
Rezerwujesz bezpośrednio u Organizatora
Opis krótki
SANDOMIERZ - KRÓLEWSKIE MIASTO (2 dni)
Sandomierz - brama Opatowska, furta dominikańska zwana Uchem Igielnym, ratusz oraz zabytkowe kamieniczki przy Rynku, kamienica Oleśnickich, Collegium Gostomianum, dom Długosza obecnie siedziba Muzeum Diecezjalnego, bazylika katedralna Narodzenia NMP, pałac biskupów, zamek sandomierski, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, spacer jednym z wąwozów. Fakultatywnie (dla chętnych) wizyta w winnicy i winiarni obejmująca zwiedzanie oraz prelekcję na temat uprawy i wyrobu wina połączoną z degustacją.
Baranów Sandomierski - zamek Leszczyńskich nazywany "Małym Wawelem".
Ujazd - ruiny zamku "Krzyżtopór".
Opatów - kolegiata św. Marcina ze słynnym lamentem opatowskim, brama Warszawska i pozostałości murów obronnych.
Program

SANDOMIERZ - KRÓLEWSKIE MIASTO
1 dzień:
wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Sandomierza. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni Starego Miasta znajduje się ponad 120 zabytków ze wszystkich stylów i epok. Gotycka brama opatowska, jedyna zachowana w sandomierskich murach obronnych, dziś jest świetnym punktem widokowym. Natomiast furta dominikańska zwana również Uchem Igielnym jest ostatnią istniejącą furtą w murach miejskich. Na rynku zobaczymy charakterystyczną bryłę renesansowego ratusza oraz zabytkowe kamieniczki wśród których wyróżnia się podcieniowa kamienica Oleśnickich. Zobaczymy też gmach Collegium Gostomianum jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół średnich w Polsce. Najlepiej zachowanym gotyckim budynkiem mieszkalnym jest dom Długosza zwany tak od nazwiska fundatora, obecnie siedziba Muzeum Diecezjalnego. Ufundowana przez Kazimierza Wielkiego bazylika katedralna Narodzenia NMP do dziś zachwyca wyposażeniem wnętrza i pięknymi freskami. W pobliżu świątyni znajduje się pałac biskupi będący rezydencją sandomierskich biskupów. Na wzgórzu w pobliżu Wisły zobaczymy ocalałe skrzydło zamku. Najstarszym i najcenniejszym zabytkiem miasta jest późnoromański, zbudowany z cegły kościół św. Jakuba. Niezapomniane wrażenie pozostawią spacery systemem gotyckich piwnic tworzących Podziemną Trasę Turystyczną oraz jednym z wąwozów. Polecamy też fakultatywną (dla chętnych) wizytę w winnicy i winiarni obejmującą zwiedzanie oraz prelekcję na temat uprawy i wyrobu wina połączoną z degustacją. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Baranowa Sandomierskiego. Otoczony parkiem renesansowy zamek Leszczyńskich nazywany jest często „Małym Wawelem”. We wnętrzach urządzono muzeum wnętrz i historii zamku, a na szczególną naszą uwagę zasługuje kaplica zamkowa z witrażami Józefa Mehoffera. Następnie udamy się do Ujazdu, gdzie znajdują się ruiny manierystycznego zamku „Krzyżtopór” – miejsce pełne magii i tajemniczości, zagubione wśród pól i wzgórz. Kolejnym naszym celem będzie Opatów. Nad miastem góruje wspaniała kolegiata św. Marcina ze słynnym lamentem opatowskim, a obok wzrok przyciąga potężna brama Warszawska i pozostałości murów obronnych. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.


Cena zawiera

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP).


Cena nie zawiera

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 69 - 105 zł/os, dodatkowo wizyta w winnicy i winiarni z degustacją ok. 40 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.



Terminy

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
Zadzwoń: 22 622 62 43
Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 - 18:00
Logo legalnego biura podróży