PODKARPACKI SZLAK NAFTOWY - 3 DNI

Cena od 1199 zł
Wyszukiwarka 100% online
Rezerwujesz bezpośrednio u Organizatora
Opis krótki
PODKARPACKI SZLAK NAFTOWY (3 dni)
Odrzykoń - ruiny zamku z czasów kazimierzowskich.
Krosno - rynek z kamienicami z podcieniami, kościół franciszkanów ze słynną barokową kaplicą Oświęcimiów, kościół farny.
Bóbrka - skansen - Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza.
Dukla - dawny układ urbanistyczny, ratusz, kościół św. Marii Magdaleny, pałac Mniszchów.
Iwonicz-Zdrój - układ przestrzenny i drewniana zabudowa uzdrowiska.
Rymanów-Zdrój - zabytkowe pensjonaty i domy sanatoryjne.
Biecz - średniowieczna zabudowa ograniczona murami obronnymi z basztami, kolegiata Bożego Ciała.
Jasło - kościół Wniebowzięcia NMP, zabytkowe kamieniczki w rynku, pałac Sroczyńskich.
Program

PODKARPACKI SZLAK NAFTOWY - KROSNO, JASŁO, BÓBRKA, BIECZ, DUKLA, IWONICZ-ZDRÓJ
1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Odrzykonia. Na wzgórzu w pobliżu Odrzykonia już w połowie XIV wieku Kazimierz Wielki kazał wybudować zamek. Przemiana zamku w XVIII wieku w ruinę symbolicznie wiązana była z upadkiem Rzeczypospolitej. Znalezione na zamku dokumenty były inspiracją dla Aleksandra Fredro do napisania „Zemsty”. Odwiedzimy również Krosno, jedno z najpiękniejszych miast Galicji. Stare Miasto pełne jest fenomenalnych zabytków. Rynek otaczają kamienice z renesansowymi podcieniami. Najstarszą czynną świątynią w całym województwie jest kościół franciszkanów, ze słynną barokową kaplicą Oświęcimiów. Bogactwem wnętrza zachwyca też kościół farny, z unikatowymi skarbami pamiętającymi okres prosperity miasta. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Bóbrki. W lesie, gdzie od XIX wieku wydobywana jest ropa naftowa utworzony został skansen - Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Następnie odwiedzimy Duklę. W centrum miasta zachował się dawny układ urbanistyczny. Na uwagę zasługuje ratusz z zachowanymi herbami dawnych właścicieli. Barokowy kościół św. Marii Magdaleny to z zewnątrz skromna budowla, która zaskakuje przepychem wnętrz. Przepychem zachwycał również pałac Mniszchów, który w XVIII wieku należał do ważnych ośrodków życia kulturalnego i politycznego ówczesnej Polski. Następnie odwiedzimy dwa znane uzdrowiska. Iwonicz-Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk polskich, słynne z unikalnego leczniczego mikroklimatu. Zachował się tu układ przestrzenny i stylistycznie jednolita drewniana zabudowa uzdrowiska. Niespełna 150 letnią tradycją uzdrowiskową może się pochwalić Rymanów-Zdrój. Tu także zobaczymy zabytkowe pensjonaty i domy sanatoryjne. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzimy Biecz. Niepowtarzalny charakter nadają miastu liczne zabytki w obrębie średniowiecznej zabudowy ograniczonej murami obronnymi z basztami. Najbardziej reprezentacyjną budowlą miasta jest kolegiata pw Bożego Ciała, zaliczana do najcenniejszych zabytków architektury sakralnej w Polsce. Prezbiterium świątyni zdobi polichromia autorstwa Włodzimierza Tetmajera. Odwiedzimy także Jasło, którego patronem jest św. Antonii Padewski. Najstarszą świątynią Jasła jest kościół Wniebowzięcia NMP, uznawany za gotycki zabytek o wysokiej klasie artystycznej. Pośród zabytkowych kamieniczek w rynku odnajdziemy tę, w której mieściła się apteka prowadzona przez Ignacego Łukaszewicza. Wartym naszej uwagi jest neogotycki pałac Sroczyńskich, gdzie urodził się Henryk Dobrzański „Hubal”. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.


Cena zawiera

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP).


Cena nie zawiera

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 35 - 55 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.



Terminy

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
Zadzwoń: 22 622 62 43
Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 - 18:00
Logo legalnego biura podróży