SZLAK ORAŃSKIEJ - 3 DNI

Cena od 1149 zł
Wyszukiwarka 100% online
Rezerwujesz bezpośrednio u Organizatora
Opis krótki
SZLAK KSIĘŻNEJ MARIANNY ORAŃSKIEJ (3 dni)
Ząbkowice Śląskie - rynek z ratuszem, krzywa wieża, kościół św. Anny, zamek Podiebradów, dom Frankensteina.
Złoty Stok - zabytkowa kopalnia złota, zabytkowe kamienice, ratusz, mennica.
Lądek Zdrój - rynek z ratuszem i zabytkowym pręgierzem, zabytkowe kamienice, pozostałości kościoła ewangelickiego, obelisk księżnej Marianny Orańskiej, część uzdrowiskowa z parkiem zdrojowym i pijalnią wód mineralnych.
Trzebieszowice - zamek na skale.
Kamieniec Ząbkowicki - romantyczne założenie pałacowo-ogrodowe Marianny Orańskiej, kościół zwany zamkowym, pocysterski zespół kościelno-klasztorny.
Program

SZLAK KSIĘŻNEJ MARIANNY ORAŃSKIEJ - KAMIENIEC ZĄBKOWICKI, ZŁOTY STOK, LĄDEK ZDRÓJ, ZAMEK NA SKALE, ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE
1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Ząbkowic Śląskich. W XVI wieku, gdy miasto było pod rządami księcia Karola I Podiebrada, specjalnymi względami otoczono budownictwo miejskie. Z powstałych wówczas kamienic niektóre, po parokrotnych przebudowach, przetrwały do chwili obecnej. Natomiast ząbkowicki ratusz jest już szóstą budowlą powstałą w tym samym miejscu od założenia miasta. Jednym z bardziej tajemniczych obiektów w mieście jest krzywa wieża, o której krążą liczne opowieści. Jedna z nich mówi, że wieża służyła jako dzwonnica kościoła św. Anny, w którym pochowany został Karol I z żoną. Dobrze zachowany herb księcia znajduje się na wieży bramnej prowadzącej do ruin renesansowego zamku. Na zamku w Ząbkowicach ponoć mieszkał potwór Frankenstein, który swoimi niecnymi praktykami pozbawił życia ponad 2000 istnień ludzkich, póki nie tknęła go ręka sprawiedliwości bożej. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg
2 dzień: po śniadaniu udamy się do Złotego Stoku. Największą atrakcją turystyczną miasta jest kopalnia złota, która eksploatowana była jeszcze pół wieku temu. O dawnej świetności miasta świadczą zachowane do dziś kamienice, ratusz czy mennica. Następnie odwiedzimy Lądek Zdrój miejsce wyjątkowe ze względu na wypływające tu gorące uzdrowiskowe źródła, specyficzny górski mikroklimat oraz przebogatą historię tego miejsca sięgającą XIII wieku. Uzdrowisko wiele zawdzięcza księżnej Mariannie Orańskiej. Z jej funduszy zbudowano nieopodal rynku kościół ewangelicki, który dziś jest w ruinie. Obok kościoła ustawiono obelisk upamiętniający ufundowanie przez księżnę drogi z Ząbkowic Śl. na Przełęcz Płoszczyznę. W zdrojowym parku spotkamy pawilon Albrechtshalle nazwany imieniem męża Marianny oraz źródło jej imienia. Centralną część rynku zajmuje neorenesansowy ratusz, przy którym zachował się zabytkowy pręgierz. O świetności miasta zaświadczają zachowane do dziś wokół rynku renesansowe i barokowe kamienice. W XVIII i XIX wieku zamek na skale w Trzebieszowicach należał do największych atrakcji ziemi kłodzkiej. Zwiedzali go chętnie nie tylko kuracjusze z Lądka, ale i podążający do tego zdroju turyści. Swoje urodziny obchodził na zamku król pruski Wilhelm III. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Kamieńca Ząbkowickiego. W połowie XIII wieku właścicielami klasztoru augustianów w Kamieńcu zostali cystersi, którzy zaczęli wznosić tu według własnych reguł kościół oraz obiekty klasztorne. Sto lat później klasztor kamieniecki był liczącą się siłą gospodarczą, kulturalną i polityczną. Po sekularyzacji zakonu w XIX w. duża część majątku klasztornego trafiła w ręce Marianny Orańskiej. Z jej inicjatywy powstało przyciągające uwagę okazałą formą, wielkością oraz bogactwem rozwiązanie architektoniczne - romantyczne założenie pałacowo-ogrodowe. W pobliżu pałacu powstał też nowy kościół zwany zamkowym. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.


Cena zawiera

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP).


Cena nie zawiera

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 59 - 95 zł/os, dodatkowo Kopalnia Złota w Złotym Stoku ok. 38 - 46 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.



Terminy

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
Zadzwoń: 22 622 62 43
Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 - 18:00
Logo legalnego biura podróży