Hiszpania - Z Madrytu do Barcelony

Cena od 4380 zł
Wyszukiwarka 100% online
Rezerwujesz bezpośrednio u Organizatora
Opis krótki
Dwa najważniejsze miasta Hiszpanii - Królewski Madryt: Pałac, Prado, Plaza Mayor - Arcydzieła Antoniego Gaudiego - Spacer po La Rambla i Dzielnicy Gotyckiej - Wjazd na Montjuic z panoramą Barcelony
Program

1 dzień:
Spotkanie na lotnisku Chopina 3 h przed wylotem. Przelot. Po przylocie do Madrytu transfer i zostawienie bagaży w hotelu. Rozpoczęcie poznawania hiszpańskiej stolicy od spaceru po jej sercu. Zaczniemy od Puerta del Sol, centralnego punktu miasta, skąd prowadzą ulice pełne sklepów, kawiarni i tętniących życiem placów. Następnie udamy się na Plaza Mayor – reprezentacyjny, arkadowy plac, dawniej miejsce koronacji i widowisk. Nieopodal znajduje się Mercado de San Miguel, znany targ z lokalnymi produktami, tapas i winami – idealne miejsce na pierwsze spotkanie z hiszpańską kuchnią. Wieczorem spacer Gran Vía, główną aleją Madrytu, pełną eleganckich kamienic, teatrów i restauracji. Obiadokolacja*. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Wizyta w monumentalnym Pałacu Królewskim, jednej z najpiękniejszych rezydencji w Europie, nadal używanej przy uroczystościach państwowych. Tuż obok znajduje się imponująca Katedra Almudena, której wnętrze zaskakuje nowoczesnym wystrojem. Następnie spacer po królewskich ogrodach Sabatini i Campo del Moro. Po południu zwiedzanie jednego z najsłynniejszych muzeów świata – muzeum Prado z dziełami Velázqueza, Goi, Rubensa i El Greca. Czas wolny. Dla chętnych wizyta w muzeum Reina Sofía, gdzie znajduje się słynna „Guernica” Picassa. Obiadokolacja*. Nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu przejazd pociągiem do Barcelony. Podczas podróży można podziwiać zmieniający się krajobraz Hiszpanii – od suchych płaskowyżów Kastylii po śródziemnomorskie wybrzeże Katalonii. Po przyjeździe i zostawieniu bagaży w hotelu rozpoczniemy zwiedzanie Barcelony spacerem po jej historycznym centrum: Dzielnicę Gotycką (Barri Gòtic) z wąskimi uliczkami, dziedzińcami i imponującą Katedrą św. Eulalii. Następnie przejście słynną La Ramblą – deptakiem pełnym artystów ulicznych i kawiarenek – aż do targu La Boquería, gdzie można spróbować świeżych owoców, soków i tapas. Wieczorem spacer po nabrzeżu i relaks. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Katalonii. Rozpoczniemy od spaceru wokół monumentalnej Sagrada Família, wciąż budowanej bazyliki, która stała się symbolem miasta. Dla chętnych zwiedzanie wewnątrz (deklaracja przy zapisie do miesiąca przed wyjazdem min. 10 os.). Następnie udamy się do kolorowego Parku Güell, z bajkowymi mozaikami i panoramicznym widokiem na Barcelonę. Dla chętnych wizyta w muzeum FC Barcelona. Spacer eleganckim Passeig de Gràcia, przy którym znajdują się słynne modernistyczne kamienice – Casa Batlló i La Pedrera (Casa Milà). Czas wolny na zakupy lub kawę w jednej z modnych kawiarni. Przejazd na wzgórze Montjuïc, skąd roztacza się piękny widok na miasto i port. Obiadokolacja*. Nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Czas na ostatnie zakupy. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot w drogę powrotną.


Program Fakultatywny

- wstęp do Sagrada Familia – ok. 30 EUR/os.(zgłoszenie udziału do miesiąca przed imprezą)
- wstęp do Muzeum FC Barcelona – ok. 30 EUR/os.


Zakwaterowanie

4 noclegi w hotelach o standardzie lokalnych **/***: 2 w Madrycie, 2 w Barcelonie lub okolicy, pokoje 2-osobowe z łazienkami.


Uwagi praktyczne

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Dane dokumentu podróży (ważny paszport lub dowód osobisty) należy podać poprzez formularz w celu wystawienia biletu lotniczego. 
Program jest częściowo realizowany komunikacją miejską (metro, autobusy) oraz pieszo. Ze względu na specyfikę położenia Barcelony na wzgórzach należy liczyć się z koniecznością intensywnych podejść. 
W cenie przelotu zawarty jest przewóz bagażu podręcznego o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm oraz bagaż rejestrowany do 23 kg, którego wymiary nie mogą przekroczyć 158 cm (wysokość + szerokość + głębokość).
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia pakietu obiadokolacji i/lub udziału w wycieczkach fakultatywnych podczas dokywania rezerwacji.
Podczas rezerwacji bliżej wyjazdu nie gwarantujemy wejścia do atrakcji opcjonalnych. 
Pokoje 3 os. na zapytanie, do potwierdzenia - najczęściej łóżko małżeńskie z dostawką. 


Rozkład lotów:
Warszawa-Madryt 10:40-14:35 nr lotu LO 433
Barcelona-Warszawa 12:35-15:35 nr lotu LO 438


Podane godziny lotów mogą ulec zmianie, ostateczne potwierdzenie zostanie wysłane e-mailem na ok. 3 dni przed wylotem. 


Cena zawiera

Zakwaterowanie: 4 noclegi.
Wyżywienie: 4 śniadania. *Możliwość dokupienia pakietu 4 obiadokolacji w cenie 120 EUR/os.
Transport: przelot samolotami na trasie Warszawa-Madryt oraz Barcelona-Warszawa, pociąg na trasie Madryt-Barcelona.
Transfery: busem lotnisko-hotel-lotnisko oraz częściowo podczas realizacji programu.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 zł.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota/rezydenta.


Cena nie zawiera

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy, opłaty i transport lokalny, parkingi, Tour Guide. Koszt – ok. 200 EUR/os.
- programu fakultatywnego,
- posiłków i napojów podczas przelotu,
- dopłat do nadbagażu,
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej - Bezpieczne Podróże (od 4,8% ceny imprezy), które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty. Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf




Terminy

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
Zadzwoń: 42 637 11 22
Godziny otwarcia:
pon - pt: 9:00 - 18:00
sob: 10:00 - 14:00
Logo legalnego biura podróży