Wyszukiwarka 100% online
Rezerwujesz bezpośrednio u Organizatora
Opis
1 dzień: Wylot z Warszawy
Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Delhi z przesiadką.
2 dzień: Delhi (1 posiłek)
Przylot do Delhi. Zwiedzanie stolicy Indii. Wizyta w Starym Delhi, spacer i zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejażdżka rikszami obok Czerwonego Fortu (Lal Qila), wizyta w muzeum Gandhi Smriti, poświęconym Mahatmie Gandhiemu - wielkiemu myślicielowi i jednemu z najsłynniejszych Indusów. W programie Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Jeśli czas pozwoli wizyta w dzielnicy handlowej Hauz Khas. Nocleg w Delhi.
3 dzień: Delhi / Amritsar (2 posiłki)
Przejazd na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem (ok. 6 godz.) do duchowej stolicy Sikhów – Amritsaru. Odwiedziny pobliskiego indyjsko-pakistańskiego punktu granicznego, który co dzień jest miejscem niezwykłej ceremonii opuszczenia flag. Paradna musztra po obu stronach granicy każdorazowo przyciąga setki obserwatorów. Nocleg w Amritsarze.
4 dzień: Amritsar / Dharamśala (2 posiłki)
Wizyta w najważniejszym sanktuarium Sikhów – pięknej Złotej Świątyni, w której złożona została święta księga sikhizmu – Granth Sahib – czczona przez Sikhów jako „Jedenasty Guru". W dalszej kolejności wizyta w ogrodzie Jallianwala Bagh, miejscu dramatycznych wydarzeń, które w 1942 r. stały się katalizatorem walki o niepodległość Indii. Przejazd do Dharamśali, miejscu gdzie swój dom znalazł na uchodźctwie XIV Dalajlama Tybetu i laureat pokojowej nagrody Nobla – Tenzin Gjaco oraz tysiące jego rodaków (200 km, ok. 4-5 godz.). Nocleg w Dharamśali.
5 dzień: Dharamśala / Mcleod Ganj (2 posiłki)
Wizyta w McLeod Ganj, zwanej małą Lhasą lub Górną Dharamśalą. McLeod Ganj jest centrum diaspory tybetańskiej i równocześnie tu ma swoją siedzibę rząd tybetański na uchodźctwie. Wszystko tu ma przywodzić na myśl Tybet, kolorowe flagi modlitewne, tybetańskie czorteny, wszechobecny język tybetański. Wizyta w Tsuglaghakang, centralnym sanktuarium przypominającym lhaski Dżokhang oraz w klasztorze Namgyal, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy debatujących w tradycyjny, niezwykle widowiskowy sposób mnichów. Odwiedzimy również Tybetański Instytut Sztuki, zrzeszający rękodzielników i artystów. Nocleg w Dharamśali.
6 dzień: Dharamśala / Amritsar / Śrinagar (2 posiłki)
Przejazd na lotnisko w Amristar (ok. 4 godz.) i przelot do Śrinagar, starego miasta Garhwalów. Przy dobrej pogodzie z okien samolotu roztaczają się spektakularne widoki na indyjskie Himalaje. Śrinagar, położony w Kotlinie Kaszmirskiej okalają pola ryżowe, topole i drzewa owocowe. Miasto otaczają także góry a sam Śrinagar leży u brzegów jeziora Dal. Po wodach jeziora pływają barki mieszkalne i jedna z nich będzie naszym pływającym hotelem na kolejne dwie noce. Popołudniem przesiądziemy się na mniejsze łodzie, tradycyjne sikary, aby z ich pokładów zwiedzać pływające ogrody, pola i zamieszkane wyspy. W jednej z lokalnych chat zjemy kolację. Nocleg na łodzi w Śrinagar.
7 dzień: Śrinagar (2 posiłki)
Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wcześnie, aby obserwować najbardziej spektakularny pływający bazar w Kaszmirze. Powrót na łódź na śniadanie. Zwiedzanie starej części Śrinagaru, gdzie odwiedzimy m.in. meczet szacha Hamdana, który słynie z dekoracji z papieru mache oraz konstrukcji, wzniesionej bez użycia gwoździ i śrub, meczet piątkowy Jama Masjid, mauzoleum sułtana Zain-Ul-Abidina. Jeśli czas powoli zatrzymamy się również na bazarze z przyprawami. Nocleg na łodzi w Śrinagar.
8 dzień: Śrinagar / Naranag / Sonamarg (2 posiłki)
Przejazd do doliny Naranag, która słynie z pięknych krajobrazów i służy jako baza wypadowa dla trekkerów udających się w góry Haramukh. Naranag to również jedno z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w kraju. Dwa zespoły świątynne zwrócone do siebie, poświęcone bogowi Śiwie i Nagom. Zwiedzanie i krótka wycieczka po okolicy przed dalszą podróżą, w trakcie której zatrzymamy się jeszcze we wsi Kullan (łączny przejazd ok. 4-5 godz.). Nocleg w Sonamarg.
9 dzień: Sonamarg / Lamayuru (2 posiłki)
Przejazd do Lamayuru (170 km, ok. 6 godz.), położonego na wysokości 3510 m n.p.m. Trasa prowadzi przez urokliwa wieś Nilgrad, zamieszkaną przez ludność Shia oraz przełęcz Zoji La (3505 m n.p.m.), po przekroczeniu której znajdziemy się w Ladakhu. Zwiedzanie jednego z najstarszych i największych klasztorów w Ladakhu. Przed dotarciem buddyzmu była to świątynia rdzennej tybetańskiej religii bon. Obecnie klasztor należy do mnichów szkoły Kagju. Lamayuru położone jest w wyjątkowo malowniczej scenerii Doliny Indusu. Nocleg w guesthousie.
10 dzień: Lamayuru / Alchi / Phyang (2 posiłki)
Przejazd do Leh (110 km, 5-6 godz.), położonej na wysokości 3500 m n.p.m. stolicy Ladakhu. Po drodze zwiedzanie klasztorów położonych w dół biegu Indusu. Pierwszym punktem będzie Alchi i położony tam kompleks świątynny słynący m.in. z zabytkowych fresków. Tego dnia zobaczymy również należący do szkoły Kagju klasztor Phyang powstały w XVI w. i skrywający wiele posągów bodhisattwy Awalokiteśwary oraz Amitabhy. Zwiedzanie górującego nad miastem Pałacu oraz stupy Shanti. Nocleg w Leh.
11 dzień: Leh / Dolina Nubry / Hunder (3 posiłki)
Zwiedzanie Shey, starożytnej stolicy Ladakhu. W XVII-wiecznym pałacu królewskim znajduje się olbrzymi pozłacany posąg Buddy. Przejazd do doliny Nubry przez jedną z najwyżej położonych na świecie przejezdnych przełęczy Khardung La – 5359 m n.p.m. (Wg wcześniejszych pomiarów Khardung La liczyła 5602 m n.p.m. i była najwyższą przejezdną przełęczą świata). Niezliczone serpentyny i przepaściste skalne ściany mogą przyprawić o zawrót głowy. Po niemal 5 godzinach jazdy przed naszymi oczyma pojawi się baśniowa kraina. Bujna zieleń drzew i złote rzepakowe pola kontrastują z surowym obliczem otaczających gór. Dolina Nubry, leżąca na niegdyś aktywnym szlaku handlowym łączącym Tybet z Turkiestanem Wschodnim, ze względu na łagodny klimat jest nazywana Doliną Kwiatów. Zwiedzanie klasztoru Diskit, należącego do szkoły Gelugpa, w pobliżu którego znajdują się również cele dla mnichów, szkoła oraz rezydencja głównego lamy Nubry. Tego dnia odwiedzimy również wieś Hunder, gdzie chętni będą mogli dosiąść grzbietu baktriana. Nocleg w namiotach w dolinie Nubry (ok. 3100 m n.p.m).
12 dzień: Dolina Nubry / Turtuk (3 posiłki)
Dalsza eksploracja doliny Nubry. Tego dnia wybierzemy się jeszcze dalej na północ do wsi Turtuk, położonej w dolinie o tej samej nazwie. Podróż zajmie ok. 2 godz. i jest sporą dawką adrenaliny, ale widoki wynagradzają wszystko. Leżąca przy granicy z Pakistanem wieś, położona jest u brzegu rzeki Shyok. Jest jedną z czterech wsi regionu zwanego Baltistanem a zamieszkiwana jest głównie przez muzułmanów. Ze wzgórz otaczających wieś dostrzec można ośnieżone szczyty Karakorum a w samej wsi obejrzymy zabytkowy pałac potomków władców Baltistanu, historyczne zabudowania a z zewnątrz meczet szyicki. Powrót do obozowiska. Nocleg w namiotach w dolinie Nubry.
13 dzień: Dolina Nubry / Wari La / Hemis / Thiksey / Shey / Leh (2 posiłki)
Powrót do Leh przez przełęcz Wari La (5312 m n.p.m.). Przejazd do Hemis, gdzie znajduje się jeden z największych i najsłynniejszych zespołów klasztornych Ladakhu. Klasztor należy do szkoły Druk i istniał już przed XI w. Aktualne budynki pochodzą z lat 30-tych XVII w. W miarę możliwości zwiedzanie bratniego klasztoru Hemis, malowniczo położonej gompy Chemre. Przed przejazdem do Leh, zwiedzanie gompy Thiksey – jednego z najpiękniejszych klasztorów Ladakhu. Z zewnątrz klasztor przypomina pałac Potala z Tybetu, należy do szkoły Gelug (Żółtych Czapek) i kryje monumentalny posąg Buddy Przyszłości – Majtrei. Powrót do Leh. Zwiedzanie Shey, starożytnej stolicy Ladakhu. W XVII-wiecznym pałacu królewskim znajduje się olbrzymi pozłacany posąg Buddy. Nocleg w Leh.
14 dzień: Leh / Delhi / Agra (2 posiłki)
Transfer na lotnisko i przelot do Delhi. Przejazd do Agry w stanie Uttar Pradesh – dawnej stolicy imperium mogolskiego (ok. 4 godz.). Zwiedzanie Fortu w Agrze, masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mogolski. Nocleg w Agrze.
15 dzień: Agra / Delhi (2 posiłki)
Zwiedzanie Taj Mahal – symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazywanego świątynią miłości. Na teren pałacu wejdziemy przez Wielką Bramę, która prowadzić będzie przez mauzoleum ogrodowe do podnóża samego pałacu i towarzyszących mu po obu stronach meczetu i mehmanchana – domu dla gości. W środku podziwiać można doskonałe inkrustacje i marmurowe zdobienia, które rozsławiły to miejsce na cały świat. Powrót do Delhi. Kolacja pożegnalna. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.*
* W przypadku przelotu porannego, dodatkowy nocleg w Delhi.
16 dzień: Powrót do Warszawy
UWAGA:
W terminie 03.07-19.07.2025 program 17-dniowy z dodatkowym dniem nad jeziorem Pangong.
Cena zawiera
1. Przelot na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa z przesiadką oraz przeloty na trasie Amritsar – Śrinagar, Leh - Delhi w klasie ekonomicznej. Podczas przelotów wewnątrz Indii limit bagażu głównego 15 kg. Możliwość dopłaty na miejscu.
2. Transfery i przejazdy wg programu mikrobusami, poza Delhi i Agrą samochodami osobowymi z napędem na 4 koła, pociągiem na trasie Delhi-Amritsar.
3. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** i lokalnych guesthousach w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju). W Śrinagar nocleg na łodzi, w dolinie Nubry w namiotach (2 os.). Namioty 1 lub 2-os. z łazienkami (swiss tent, semi cottage).
4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
8. Wizę indyjską dla posiadaczy paszportu RP.
9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
12. Podatek VAT.
Cena nie zawiera
1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (75 USD/os. płatne w Azji).
3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
5. Usług tragarzy na lotniskach, w hotelach, na granicy.
Wymagania dot. paszportu:
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 strony na wizy i stemple.
Priv listprzew
Szanowni Państwo,
Serdecznie witamy w gronie Klientów CT Poland. Dziękujemy za wybór naszej oferty. Cieszymy się, że możemy zabrać Państwa do jednego z najpiękniejszych zakątków świata. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby wyjazd do XXX okazał się niezapomnianą przygodą. Państwa satysfakcja jest naszym głównym celem, dlatego dokładamy wszelkich starań, by podróżując komfortowo zobaczyli Państwo jak najwięcej i byli zadowoleni z naszych usług.
Poniżej podajemy godzinę spotkania grupy przed wylotem oraz inne istotne informacje dotyczące wyjazdu.
${INFORMACJAOPRZELOCIE}
Podczas spotkania na lotnisku otrzymają Państwo dokumenty podróży: paszport (o ile nie został wcześniej odebrany), bilet lotniczy (na podstawie którego otrzymają Państwo karty pokładowe na poszczególne przeloty), ubezpieczenie oraz broszurkę o XXX. W załączeniu przesyłamy informacje praktyczne, które mogą okazać się przydatne podczas przygotowań, a także w trakcie wyjazdu. Bardzo prosimy o przejrzenie załączonych informacji, zwłaszcza dotyczących ograniczeń przewozu płynów w bagażu podręcznym. Na lotach międzykontynentalnych bagaż podręczny może ważyć do ${BAGAZPODRECZNY} kg, bagaż główny do ${BAGAZGLOWNY} kg. Można mieć jedną sztukę bagażu głównego.
Jednocześnie przypominamy, że pierwszego dnia po przylocie do XXX pilot zbierze od Państwa wymienione w Umowie o Świadczenie Usług Turystycznych kwoty płatne w kraju docelowym. Są to:
- opłata za imprezę płatna w miejscu pobytu ${KWOTA1}
- kwota przeznaczona na zwyczajowe napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców ${KWOTA2}
(Napiwki dla kierowców i przewodników będzie w imieniu Państwa rozdzielał pilot.)
Ze względów bezpieczeństwa, prosimy o zabranie na lotnisko potwierdzenia przyjęcia paszportu (jeśli takie zostało wydane podczas składania w biurze dokumentacji wizowej) lub kopii umowy uczestnictwa w wycieczce. Paszporty będą wydawane na podstawie okazania jednego z tych dokumentów.
Mamy nadzieję, że niniejszy wyjazd spełni wszystkie Państwa oczekiwania i dostarczy Państwu wielu pozytywnych wrażeń.
Z poważaniem,
Zarząd i pracownicy CT Poland