AZERBEJDŻAN

Cena od 7776 zł
Wyszukiwarka 100% online
Rezerwujesz bezpośrednio u Organizatora
Program
AZERBEJDŻAN:
Baku – najważniejsze i najszybciej rozwijające się miasto Kaukazu. Górskie wioski z kamiennymi domami i okazałe pałace chanów. Widoki na ośnieżony Kaukaz, kaniony i oryginalne formacje skalne. Jedwabne chusty, tradycyjne hafty i kaukaskie czapki. Spacery po bazarach. Gandża – drugie co do wielkości miasto w Azerbejdżanie o bardzo bogatej historii.
Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azerbejdżanu.
Dzień 2:
BAKU
Przylot do Baku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie Baku, największego i najbogatszego miasta Kaukazu. Najstarsza część miasta Icri Shr (Iczeri-Szeher) do tej pory zachowała koloryt dawnego Baku – charakterystyczne wąskie, małe uliczki, podwórka, zaułki, stare domy z oszklonymi balkonami. Wizyta w pałacu szirwanszachów. Spacer po centrum miasta z architekturą z okresu słynnej gorączki naftowej z przełomu XIX i XX w. Zwiedzanie Muzeum Historycznego z bogatą kolekcją eksponatów. Kolacja.
Dzień 3:
BAKU – SAMAXI – LAHIC – OGUZ
Śniadanie. Przejazd na zachód kraju wzdłuż południowych zboczy Wielkiego Kaukazu. Dojazd do położonego w wąwozie mauzoleum Diri Baba z XV w., które sprawia wrażenie, jakby było przymocowane do skały. Dalej po drodze miasto Samaxi (Szemacha), które największy rozkwit i świetność osiągnęło pod rządami szirwanszachów, kiedy stało się stolicą Szirwanu. Wizyta w wielkim meczecie Cum z VIII w., okazale prezentującym się po zakończonym w 2013 r. gruntownym odrestaurowaniu. Przejazd do osady Lahic (Lachydż), do której droga wiedzie wzdłuż rzeki Girdimancay (Gyrdymanczaj), płynącej przez głęboki kanion z niezwykłymi formacjami skalnymi. Otoczona ze wszystkich stron wysokimi górami wioska Lahic od wielu wieków słynie z produkcji ręcznie kutych wyrobów miedzianych. Przejazd do miasteczka Oguz leżącego u podnóża pokrytych lasami gór. Biesiada u miejscowych mieszkańców i degustacja miejscowego samogonu w starym, liczącym ponad 100 lat, domu udińskiej rodziny.
Dzień 4:
SZEKI – KISZ – QAX
Śniadanie. Przejazd do miasta Szeki, jednego z najstarszych i najbardziej malowniczo położonych miast Azerbejdżanu. Od lat przyciąga turystów ciekawymi zabytkami, wyrobami rzemiosła, a także lokalną kuchnią. Zwiedzanie Szeki xan sarayi (pałac chanów szekińskich) z XVIII w., gdzie oprócz pięknej fasady uwagę przyciągają dwa imponujące platany posadzone w 1530 r. Atmosferę pałacu tworzą znajdujące się wewnątrz malowidła o intensywnej kolorystyce i barwne okna. Wizyta w centrum tradycyjnych rzemiosł, gdzie można obejrzeć i kupić m.in. piękne jedwabne chusty, hafty, kaukaskie czapki. Zwiedzanie zabytkowego karawanseraju z XVIII w. przekształconego w hotel, a następnie pięknych wnętrz Skixanovların evi z XVIII w., domu należącego ongiś do rodziny szekińskich chanów. Możliwość zakupów w sklepach ze słodyczami oraz w sklepie firmowym przy kombinacie jedwabniczym w Szeki. Od wieków Szeki słynie z produkcji jedwabiu. Kupcy z różnych krajów przyjeżdżali tu, by kupić miejscowe tkaniny jedwabne. Przejazd do miejscowości Kisz, gdzie można zwiedzić najstarszą chrześcijańską świątynię na Kaukazie, malowniczo położoną wśród strzelistych gór. Kolacja.
Dzień 5:
QAX – NIC – BAKU
Śniadanie. Przejazd do Baku. Wizyta w cerkwi Cotari (Dżotari) w miejscowości Nic (Nidż). To jedyna wieś w Azerbejdżanie w większości zamieszkiwana przez Udinów, potomków kaukaskich Albanów. Fakultatywnie – możliwość organizacji degustacji win i koniaków w firmie winiarskiej Agro–Azerinvest (cena uzależniona od ilości osób, min. 10 osób). Przejazd do malowniczo położonego ośrodka turystycznego będącego bazą sportów zimowych Tufan Dag. Wjazd kolejką linową na wysokość 1920 m. Postój nieopodal wioski Vndam na przydrożnym bazarze, gdzie sprzedawane są owoce, kompoty, przyprawy, zioła lecznicze oraz słynne w całym regionie konfitury. Po przyjeździe do Baku kolacja.
Dzień 6:
PÓŁWYSEP ABSZEROŃSKI
Śniadanie. Zwiedzanie Półwyspu Abszerońskiego (Abszeron), na którym leży Baku. Wizyta w meczecie w Mircan, uznawanym za jeden z piękniejszych meczetów Abszeronu. Zwiedzanie Świątyni Ognia Atsgah w Suraxani (Surachany). Następnie przejazd do Mrdkan i zwiedzanie pochodzącego z 1187 r. zamku będącego jednym z najbardziej okazałych na półwyspie. Przejazd do Suvlan (Szuwelan) i wizyta w Mauzoleum Mir Movsum Aga Ziyartgahi, które stało się miejscem kultu i pielgrzymek okolicznych mieszkańców. Kolejnym punktem na trasie zwiedzania jest Yanar Dag (Płonąca Góra), gdzie w miejscu ujścia gazu ziemnego płoną ognie. Powrót do Baku i wizyta na Zielonym Bazarze. Można na nim kupić świeże i suszone owoce, zioła, przyprawy, czarny kawior, wędzonego jesiotra, azerbejdżańską herbatę oraz inne, lokalne specjały. Kolacja.
Dzień 7:
BAKU
Czas wolny, który można wykorzystać na ostatnie zakupy, zwiedzanie Muzeum Dywanów, wizytę w Centrum Kulturalnym Heydara Aliyeva lub wycieczkę fakultatywną do parku Narodowego Qobustan. Późnym wieczorem transfer na lotnisko. 

Dzień 8:
Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
I RATA:
1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA:
płatna na 45 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje:

  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

  • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem, 

  • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1800 PLN, 

  • 6 śniadań, 6 kolacji – w tym

    • biesiadę u miejscowych mieszkańców wraz z degustacją miejscowego samogonu,



  • bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,

  • opiekę polskiego pilota,

  • usługi lokalnego przewodnika, 

  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).


UWAGA !:

  • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.

  • Na 45 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze skan paszportu (strona ze zdjęciem zeskanowana w kolorze w formacie JPG), 1 wypełniony formularz oraz uiścić opłatę za wizę 150 PLN i za pośrednictwo wizowe 200 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne.

  • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.


Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Terminy:
06.09 - 13.09.2025, 7400.00 PLN
Cena zawiera

wg programu, zał. nr 1


Cena nie zawiera

napiwki ok. 50 EUR


Ubezpieczenie

KL 60 000 EUR (w tym CP), NNW 16 000 PLN, BP 2000 PLN, OC 30 000 EUR



Terminy