INDIE – NEPAL (22 dni):Różnorodność kultur i religii. Hinduistyczne świątynie, buddyjskie klasztory, pałace maharadżów, widowiskowe forty, monumentalne grobowce. Taj Mahal – romantyczny pomnik miłości. Historia i tradycja pomieszana z tętniącą życiem teraźniejszością. Święta rzeka Ganges Niezapomniane widoki na majestatyczne Himalaje, safari na słoniach w dżungli w nepalskim Parku Narodowym Chitwan.
Dzień 1:Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii.
Dzień 2:DELHI (Indie)
Przylot do Delhi. Krótki odpoczynek po podróży. Zwiedzanie stolicy Indii – Stare Delhi. Na trasie Czerwony Fort wzniesiony w I połowie XVII w., po przeniesieniu stolicy Indii z Agry do Delhi, świątynia Sikhów z piękną, złotą kopułą, Jami Masjid – Meczet Piątkowy (największy w Indiach). Nocleg w Delhi.
Dzień 3:DELHI
Kontynuacja zwiedzania – Nowe Delhi. Kompleks budynków rządowych (parlament i sekretariaty z zewnątrz), Brama Indii – pomnik ku czci wszystkich Hindusów poległych na wojnach. Muzeum Indiry Gandhi w domu, w którym mieszkała przed śmiercią, grobowiec Humayuna (pierwowzór Taj Mahal), świątynia Lakshmi Narayan, Qutab Minar – najwyższy minaret Indii (72,5 m).
Dzień 4:DELHI – AMBER FORT – JAIPUR
Przejazd do stolicy Rajasthanu – Jaipur. Po drodze zwiedzanie fortu Amber – dawnej siedziby maharadży, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singha i Man Singha, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu samochodami. Wizyta w szlifierni kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Wieczorem dla chętnych udział w projekcji bollywoodzkiego filmu w słynnym kinie Raj Mandir. Nocleg w Jaipur.
Dzień 5:JAIPUR
Zwiedzanie Jaipur – Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz), muzeum w pałacu maharadży, obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, emporium dywanów. Po południu – Jaigarh (fort Jai) z widokiem na fort Amber i na miasto Jaipur. Przejazd do Royal Gaitor, nekropolii maharadżów Rajasthanu, w tym maharadży Jai Singha II. Wycieczka do świętych źródeł Galta. Źródła i malowniczo wkomponowany w otaczające góry zespół świątynny, stanowią cel pielgrzymek Hindusów. Zwiedzanie odbywa się często w asyście wszędobylskich małp. Spacer po ogrodzie Sisodia Rani, który jest przykładem architektury ogrodowej Mogołów. Nocleg w Jaipur.
Dzień 6:JAIPUR – ABHANERI - FATEHPUR SIKRI – AGRA
Wyjazd z Jaipur. Po drodze postój w wiosce Abhaneri, gdzie na głębokości ok. 30 m znajdują się studnia schodkowa i komnaty pałacowe. Studnia Abhaneri to niezmiernie ciekawy pod względem konstrukcyjnym zbiornik gromadzący wodę z monsunów. Wizyta w Fatehpur Sikri – tzw. umarłym Mieście Mogołów, zaprojektowanym i zbudowanym przez cesarza Akbara. Zwiedzanie budowli wchodzących w skład kompleksu, w tym meczetu Jama Masjid, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców, świadczących o potędze imperium Mogołów. Przyjazd do Agry na nocleg.
Dzień 7:AGRA
Zwiedzanie Agry – stolicy państwa Wielkich Mogołów od początków XVI w. do połowy XVII w. Największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal – perła architektury wzniesiona z białego marmuru przez Shah Jahana w 1630 r. jako mauzoleum ku czci jego zmarłej małżonki, królowej Mumtaz Mahal. Ten pomnik wiecznej miłości o wspaniałych proporcjach, był budowany 22 lata przez 20 tysięcy rzemieślników sprowadzonych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Wizyta w warsztacie rzemieślniczym produkującym wyroby z marmuru. Zwiedzanie słynnego Czerwonego Fortu – jednego z najwspanialszych przykładów indyjskich fortyfikacji, twierdzy o podwójnych murach obronnych wzniesionej przez cesarza Akbara w II poł. XVI w. z charakterystycznego czerwonego piaskowca – typowego budulca dynastii Mogołów. Dla chętnych fakultatywnie wycieczka do Mathury - miejsca narodzin Kriszny i Vrindavan – gdzie znajduje się ośrodek Hare Kriszna (ok. 25 USD) lub udział w barwnym przedstawieniu o charakterze musicalu opowiadającym historię życia i miłości cesarza Shah Jahana i Mumtaz Mahal (ok. 40 USD). Nocleg w Agrze.
Dzień 8:GWALIOR – ORCHHA
Wyjazd do Orchha. Po drodze zwiedzanie imponującej, XVI-wiecznej fortecy Man Singha w Gwalior. Następnie wizyta w Jai Vilas, pałacu maharadżów Scindia, jednego z najstarszych i najbardziej szacownych rodów arystokratycznych w Indiach. Przyjazd na nocleg do Orchha.
Dzień 9:ORCHHA
Zwiedzanie Orchha. Ze względu na walory obronne (wyspa na rzece i gęsta dżungla wokół) miasto wybrane zostało na siedzibę dynastii Bundela, której początki sięgają XI w. Na trasie zwiedzania – pałac Jahangira, z którego roztacza się malowniczy widok na okolicę, pałac książęcy Raj Mahal z pięknymi freskami przedstawiającymi sceny z polowań oraz świątynia Lakshmi Narayan. Przejazd na nocleg do Khajuraho.
Dzień 10:P.N. PANNA – KHAJURAHO
Dla chętnych wcześnie rano wyjazd na poranne safari w Parku Narodowym Panna. Występują tu m.in. wargacze, sambary indyjskie (nazywane również jeleniami końskimi), a spośród licznych gatunków ptactwa m.in. gęsi tybetańskie. Jeśli szczęście dopisze można zobaczyć tygrysa. W wyniku działań w ramach rządowego Projektu Tygrys zdołano odbudować populację tygrysa i obecnie żyje tu ok. 15 osobników (cena ok. 50 USD). Powrót do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie zachodniego i wschodniego kompleksu świątyń hinduistycznych i dżinijskich, których mury pokryte są setkami doskonale zachowanych, kamiennych płaskorzeźb intrygujących dużym ładunkiem erotyki i zadziwiających artyzmem. Wzniesione w X i XI w. świątynie, zostały na długie wieki zapomniane, a ponownie odkryli je dla świata Brytyjczycy w 1838 roku. Świątynie znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem fakultatywne muzyczne widowisko oparte na lokalnym folklorze – pokaz tańców pochodzących z różnych regionów Indii (ok. 15 USD). Nocleg w Khajuraho.
Dzień 11:VARANASI
Przejazd autokarem do Varanasi – duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata, założonego w XII w. p.n.e. – celu pielgrzymek hinduistów i buddystów z różnych zakątków kraju i świata. Dystans do pokonania ok. 410 km, czas przejazdu ok. 10 godzin. Przyjazd na nocleg do Varanasi.
Dzień 12:VARANASI – SARNATH
O wschodzie słońca rejs łodziami po rzece Ganges; obserwacja rytualnych kąpieli i obrzędów religijnych, mających na celu duchowe oczyszczenie. Jest to jedno z najbardziej fascynujących doświadczeń z podróży po Indiach. Powrót do hotelu na śniadanie. Wycieczka do Sarnath – mitycznego miejsca, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie i „obrócił koło prawa”, zapoczątkowując tym samym rozwój buddyzmu, stupa Dharmarajatika. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z bogatym zbiorem rzeźb ukazujących Buddę oraz kolumną Ashoki z czterema heraldycznymi lwami-strażnikami, które dzisiaj są godłem Indii. Wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Wieczorem udział w rytualnym nabożeństwie Arti, odbywającym się na koniec każdego dnia na ghatach – schodach prowadzących do rzeki Ganges. Nocleg w Varanasi.
Dzień 13:VARANASI – BHAIRAHAWA
Wyjazd z Varanasi w kierunku granicy z Nepalem. Formalności graniczne. Dystans do pokonania ok. 320 km, czas przejazdu ok. 8 godzin. Nocleg w Bhairahawa.
Dzień 14:LUMBINI (Nepal)
Wyjazd z hotelu wcześnie rano. Zwiedzanie Lumbini, miejsca narodzin Buddy. Przejazd malowniczą trasą przez nizinę Terai do położonego w nepalskiej dżungli Parku Narodowego Chitwan. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po wiosce leżącej nad brzegiem rzeki. Nocleg w bungalowach na terenie parku.
Dzień 15:P.N. CHITWAN
W Parku Narodowym Chitwan żyje ponad 100 tygrysów i prawie 500 nosorożców – jedna czwarta światowej populacji tych zwierząt. Można w nim zobaczyć także gawiale, hieny, antylopy, dzikie bawoły i słonie, ponad 500 gatunków ptaków i ponad sto gatunków ryb. Przed południem safari na słoniach – podglądanie życia dżungli z grzbietu słonia. Po południu rejs łodziami po rzece, zwiedzanie farmy słoni z małymi słoniątkami. Nocleg w Chitwan.
Dzień 16:POKHARA
Przejazd jedną z najpiękniejszych dróg widokowych Nepalu – przez nizinę Terai, pasmo Siwalik i Małe Himalaje. Po drodze (fakultatywnie) rafting na rzece Trisuli (ok. 40 USD). Przyjazd do popularnej wśród turystów z całego świata – Pokhary, z dziesiątkami sklepów, księgarń, restauracji położonych nad brzegiem jeziora Phewa Tal. Jest to idealne miejsce na relaks wśród przepięknych himalajskich krajobrazów. Z miasteczka, w bezchmurne dni widać masyw Annapurny. Nocleg w Pokhara.
Dzień 17:POKHARA
Bardzo wcześnie rano (tylko przy dobrej pogodzie!) wyjazd pod wzgórze Sarangkot. Podejście na spektakl zapalania szczytów – wschód słońca nad Himalajami. Powrót do hotelu na śniadanie. Czas wolny w Pokharze, okazja do zakupu pięknych wyrobów nepalskiego i tybetańskiego rękodzieła. Dla chętnych program fakultatywny – wjazd na wzgórze do malowniczo położonej Stupy Pokoju, skąd roztacza się widok na szczyty Himalajów. Nocleg w Pokhara.
Dzień 18:KATHMANDU
Przejazd do Kathmandu wzdłuż rzeki Seti, a potem Trisuli; malownicze widoki na góry, postoje w punktach widokowych. Po przyjeździe do stolicy Nepalu wieczorny spacer po dzielnicy turystycznej Thamel. Nocleg w Kathmandu.
Dzień 19:DOLINA KATHMANDU
Zwiedzanie Doliny Kathmandu wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO rozpocznie się od stolicy kraju i jednego z najstarszych miast świata – Kathmandu. Na trasie – plac Durbar z labiryntem wąskich uliczek, sklepami oferującymi kunsztowne wyroby rzemiosła artystycznego. Dom Żywej Bogini Kumari. Następnie wizyta w dzielnicy zamieszkanej przez Tybetańczyków, gdzie na głównym placu stoi stupa Boudhanath (rodzaj budowli religijnej pełniącej funkcję relikwiarza), święte miejsce dla buddyjskich pielgrzymów, centrum życia religijnego uchodźców tybetańskich. Nocleg do Kathmandu.
Dzień 20:BHAKTAPUR – PATAN – KATHMANDU
Rano dla chętnych (fakultatywnie) lot samolotem nad Himalajami (ok. 250 USD). Przejazd do zabytkowego Bhaktapur, niegdyś stolicy Nepalu. Na trasie największa w Nepalu hinduistyczna świątynia boga Siwy Pashupatinath. Zwiedzanie miasta – świątynia Nyatapola, Durbar Square z pałacem królewskim 55 Okien, do którego prowadzą Złote Wrota (z zewnątrz). Przejazd do Patan (kolejnej historycznej stolicy). Zwiedzanie klasztorów buddyjskich – Złotej Świątyni i Durbar Square. Powrót do Kathmandu.
Dzień 21:KATHMANDU
Dalsze zwiedzanie Doliny Kathmandu. Wejście po 356 schodach na wzgórze Swayambunath, gdzie znajduje się najważniejsza nepalska stupa. Popołudnie przeznaczone na zakupy pamiątek. Póznym wieczorem przejazd na lotnisko.
Dzień 22:Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
I RATA:2500 PLN płatna przy zapisie
II RATA:płatna na 40 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje:
- przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
- przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
- 19 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2750 PLN,
- 19 śniadań, 19 kolacji,
- opiekę polskiego pilota,
- usługi lokalnych przewodników,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
UWAGA !:
- Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG – 13 PLN oraz składka na TFP – 13 PLN.
- Cena nie obejmuje biletów wstępu i wizy nepalskiej - ok. 300 USD.
- Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 70 USD.
- Do wjazdu do Indii niezbędne jest posiadanie wizy indyjskiej. Biuro LogosTour pośredniczy w uzyskaniu wizy – koszt wizy i pośrednictwa wynosi 250 PLN. Przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową – 1 wypełniony formularz, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz PomocowyTerminy:28.09 - 19.10.2025, 13590.00 PLN
05.11 - 26.11.2025, 13590.00 PLN
07.11 - 28.11.2025, 13590.00 PLN