Dzień 1
Przyjazd na lotnisko, odprawy i wylot do Korei (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub bliskowschodnich). Rozpoczęcie wycieczki do Korei.
Dzień 2
Przylot do Korei, lądowanie w Seulu, odprawy koreańskie. Wyjazd z lotniska wprost DMZ – zdemilitaryzowanej granicy pomiędzy Koreą Południową i Północną. Pobyt przy najbardziej strzeżonej granicy świata, odwiedziny w jednym z tuneli, które kopała armia północnokoreańska w celu inwazji na Południe. W zależności od warunków atmosferycznych – obserwacja życia po północnej stronie granicy przez specjalne teleskopy. (Uwaga! Ta wycieczka i jej szczegółowy przebieg zależy od aktualnej sytuacji politycznej na Półwyspie).
Przejazd do hotelu w Seulu, kolacja i nocleg. (W razie późnego przylotu do Seulu tego dnia grupa będzie mieć czas wolny na zakupy, a DMZ zostanie zrealizowana dnia 10.).
Dzień 3
Śniadanie, a po nim całodniowa wycieczka po Seulu. Na naszej trasie znajdzie się m.in. Pałac Królewski, który na przestrzeni wieków był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Pomimo tego do dziś zachwyca swoim rozmachem i detalami architektonicznymi. Następnie wizyta na Bukcheon Hanok Village. Słynie ona z tradycyjnych domków zwanych „hanok”, pamiętających jeszcze czasy ostatniej koreańskiej dynastii - Joseon.
Spacer pod N Seoul Tower, wieżę obserwacyjną i komunikacyjną. Zbudowana na górze Nam w centrum miasta wieża liczy 236 metrów wysokości i jest drugim pod względem wysokości punktem w Seulu. Potem spacer ulicą Insadong, słynącą z licznych sklepów z pamiątkami, antykami czy z galerii sztuki.
Następnie kolacja, a po niej – dla chętnych – możliwość wyjścia na nocny targ żywnościowy Gwangjiang i skosztowania, jak smakuje uliczna kuchnia koreańska w najbardziej autentycznej formie.
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Sokcho (ok. 2,5–3 h podróży). Tam pobyt w Parku Narodowym Seoraksan, podczas którego będzie nam stale towarzyszyć widok na najwyższy szczyt tych gór, Seoraksan (1708 m n.p.m.), trzeci pod względem wysokości szczyt w Korei. Dla chętnych możliwość wjazdu kolejką linową na jeden z okolicznych szczytów (kolejka działa tylko przy bezwietrznej pogodzie).
Późnym popołudniem powrót do Sokcho, okazja do spaceru po miejskiej plaży i skosztowania niezwykle popularnych tutaj ryb i owoców morza serwowanych (koreańskim zwyczajem) z dużą liczbą przystawek.
Kolacja i nocleg w Sokcho.
Dzień 5
Śniadanie i dłuższy przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża Korei do Gyeongju. Tam wizyta w drewnianym kompleksie świątynnym Bulguksa, leżącym na zboczach góry Tohamsan. Potem nawiedzenie skalnej świątyni Seokguram, gdzie w grocie znajduje się 2,5-metrowy posąg Buddhy. Później spacer w okolicy bogato zdobionego mostu Woljeonggyo, który został zrekonstruowany w czasach rządów dynastii Silla. Spacer do kompleksu grobów Daereungwon, gdzie można podziwiać aż 23 starożytne grobowce królów i członków arystokracji Królestwa Silla. Odwiedziny w kompleksie przenoszą do odległej historii Korei, do czasów sprzed półtora milenium. Na koniec postój przy zbudowanej w VII wieku z kamiennych bloków wieży Cheomseongdae, która pierwotnie służyła jako obserwatorium astronomiczne.
Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny w sercu Gyeongju, a potem przejazd do Busan, drugiego pod względem wielkości miasta Korei. Zwiedzenie świątyni Yonggungsa, umiejscowionej malowniczo na schodzących wprost do morza skałach. Potem wizyta na targu rybnym Jagalchi, z którego owoce morza trafiają na stoły niemal połowy mieszkańców Korei, możliwość degustacji.
Po południu transfer na lotnisko, odprawy i przelot na wyspę Jeju. Tam kolacja i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie na Jeju, potem wyjazd na wschodnią część wyspy, do Seongsan, gdzie po krótkim trekkingu można podziwiać jeden z tutejszych wygasłych wulkanów – Ilchul-Bong, wznoszący się 182 ponad poziom morza. Dla chętnych możliwość wejścia na sam szczyt. Później, w zależności od warunków atmosferycznych, możliwość podziwiania pracy poławiaczek pereł.
Po południu trochę czasu na wypoczynek, a po nim kolacja i nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd na pola herbaciane oraz do muzeum herbaty Osulloc, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji herbaty od krzaczka do filiżanki. Później wizyta przy niezwykle malowniczych klifach bazaltowych Jusangjeollidae. Na koniec dnia wizyta przy wodospadzie Jeongbang, słynącym z pięknego widoku na otwarte morze.
Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 9
Śniadanie i dzień wypoczynkowy na pięknych plażach na Jeju. Dla chętnych możliwość wejścia na najwyższy szczyt Korei Południowej, Halla-san o wysokości 1950 m n.p.m. Halla-san jest wulkanem tarczowym, a jego masyw tworzy praktycznie całą wyspę. Po dotarciu na szczyt (jeśli pogoda na to pozwoli) będziemy mieć możliwość podziwiania Jeju oraz okalających ją mórz. Dodatkowo na szczycie widoczny będzie 400-metrowy krater wypełniony jeziorem. Uwaga! - ze względu na konieczność rezerwacji wejścia na szczyt, konieczna jest Państwa deklaracja o chęci wejścia już w momencie rezerwacji wyjazdu,
Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przelot do Seulu. Po zostawieniu bagaży w przechowalni wyjazd na czas wolny, lunch (płatny indywidualnie) i ostatnie zakupy w mieście. Powrót na lotnisko, odprawy na lot do Europy.
Dzień 11
Lądowanie w Polsce, zakończenie wycieczki do Korei.
{go}
Dzień 1
Przyjeżdżamy na wskazane lotnisko, dokonujemy odpraw i startujemy do Seulu (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich lub bliskowschodnich). Rozpoczyna się nasza wycieczka do Korei.
Dzień 2
Lądujemy w Seulu, gdzie dokonujemy odpraw koreańskich. Wprost z lotniska jedziemy do DMZ – zdemilitaryzowanej granicy pomiędzy Koreą Północną i Południową. Część dnia spędzimy obok najbardziej strzeżonej granicy na świecie, odwiedzimy również jeden z tuneli, które zostały wykopane przez armię z Północy. W ten sposób reżim Kimów chciał dokonać inwazji na Południe. Jeśli pozwoli nam pogoda, będziemy mieć również szansę obserwacji przez specjalne teleskopy życia po północnej stronie granicy. Ten dzień naszej wycieczki do Korei zależy od aktualnej sytuacji politycznej na Półwyspie.
Wieczorem jedziemy do hotelu w Seulu, gdzie czeka nas pierwsza koreańska kolacja oraz nocleg. (Jeżeli wylądujemy w Seulu później, tego dnia grupa będzie mieć czas wolny na zakupy, natomiast wyjazd na granicę z Północą odbędzie się 10. dnia).
Dzień 3
W hotelu jemy śniadanie, a po nim wyruszamy na całodniowe zwiedzanie Seulu. Na trasie naszej wycieczki po stolicy Korei znajdzie się m.in. Pałac Królewski, który na przestrzeni wieków był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Pomimo tak trudnej historii, do dziś zachwyca swoimi architektonicznymi detalami oraz rozmachem. Następnie czeka nas wizyta na uliczce Bukcheon Hanok Village. Będąc tam powędrujemy pośród tradycyjnych domków zwanych „hanok”.Pamiętają one jeszcze czasy ostatniej dynastii władającej Koreą - Joseon.
Później przejdziemy pod N Seoul Tower, wieżę obserwacyjną i komunikacyjną. Zbudowana na górze Nam w samym sercu miasta wieża ma 236 metrów wysokości i jest drugim pod względem wysokości obiektem w Seulu. Na koniec zwiedzania czeka nas ulica Insadong, pełna rozmaitych galerii, knajpek czy sklepów z pamiątkami i antykami.
Następnie udamy się na kolację, a po niej chętni wybiorą się na nocny targ żywnościowy Gwangjiang. To niesamowita feeria smaków, zapachów i aromatów kuchni koreańskiej w jej najbardziej autentycznej formie.
Dzień 4
Po drugim seulskim śniadaniu wyjeżdżamy do Sokcho (to ok. 2,5–3h jazdy). Tam pojedziemy do Parku Narodowego Seoraksan, a podczas przejazdu będzie nam towarzyszyć panorama z najwyższym szczytem tych gór, Seoraksan, liczącym 1708 m n.p.m., będącym trzecią pod względem wysokości górą w Korei Południowej. W tym miejscu zainteresowani będą mieć możliwość wjazdu kolejką na jeden z okolicznych szczytów (wyciągi funkcjonują wyłącznie przy bezwietrznej pogodzie).
Późnym popołudniem wrócimy do nadmorskiego Sokcho. Tam ci z nas, których nie zmęczyły góry, powędrują po miejskiej plaży, gdzie lokalne knajpki oferują niezwykle popularne ryby lub owoce morza. Są one zwykle serwowane, jak to w Korei, z niemałą liczbą przystawek.
Wieczorem czeka nas kolacja oraz nocleg w Sokcho.
Dzień 5
Zjadłszy hotelowe śniadanie, rozpoczynamy dłuższy przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego do Gyeongju. Tam odwiedzimy drewniany kompleks świątynny Bulguksa, położony na na zboczu góry Tohamsan oraz grotę Seokguram, jaskiniową świątynię, słynącą z 2,5-metrowej figury Buddhy. Później pospacerujemy w okolicy mostu Woljeonggyo. Ta przeprawa słynie z niezwykle bogatych zdobień, a zrekonstruowano ją podczas rządów dynastii Silla.Później poejdziemy do kompleksu grobowego Daereungwon, gdzie będziemy podziwiać starożytne królewskie i arystokratyczne grobowce z czasów Królestwa Silla (łącznie znajdują się tam 23). Wizyta tym kompleksie przeniesie nas do odległej historii Korei, aż o półtora tysiąca lat twstecz. Na koniec zwiedzania zatrzymamy się obok wieży Cheomseongdae, wybudowanej w VII wieku z kamiennych bloków, która początkowo była wykorzystywana jako obserwatorium astronomiczne.
Wieczorem pojedziemy zakwaterować się w hotelu, czeka nas kolacja i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu proponujemy Wam wolny czas w samym sercu Gyeongju. Później wyruszymy w drogę do Busan, które jest drugim co do wielkości miastem Korei Południowej. Zwiedzimy tutaj świątynię Yonggungsa. Jest to naprawdę unikatowe turystycznie miejsce, bowiem chram leży na skałach, schodzących wprost do morza. Później odwiedzimy również targ rybny Jagalchi. Znany jest on z tego, że oferowane tu ryby czy owoce morza trafiają na stoły prawie połowy mieszkańców Korei. Oczywiście na targu będziemy mieć możliwość degustacji lokalnych wyrobów!
Po południu pojedziemy na lotnisko, skąd po odprawach polecimy na wyspę Jeju. Tam kolacja i nocleg.
Dzień 7
Rano jemy pierwsze wyspiarskie śniadanie, a potem przejeżdżamy na wschodnią część Jeju do Seongsan. Tam po krótkim trekkingu będziemy podziwiać jeden z miejscowych wygasłych wulkanów – Ilchul-Bong, który wznosi się 182 metrów ponad poziom morza, a chętni będą mieć opcję wejścia na sam szczyt. Później (jeśli stan morza na to pozwoli) będziemy również obserwować pracę poławiaczek pereł.
Po południu damy Wam nieco czasu na wypoczynek, a wieczorem udamy się na kolację i nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu czeka nas jeden z ważniejszych elementów nie tylko każdej wycieczki do Korei, ale i szerzej – do Azji. Pojedziemy bowiem na pola herbaciane oraz odwiedzimy muzeum herbaty Osulloc. W obu tych miejscach zapoznamy się z procesem produkcji camelia sinensis – od liści na krzaku do wspaniałego wywaru w filiżance. Później odwiedzimy widowiskowe klify bazaltowe Jusangjeollidae. Natomiast późnym popołudniem zobaczymy wodospad Jeongbang, w których woda spada z klifu wprost do otwartgo morza.
Wieczorem wracamy do hotelu, tam kolacja i nocleg.
Dzień 9
Rano jemy kolejne wspaniałe koreańskie śniadanie. Później przed nami dzień wypoczynkowy na pięknych plażach Jeju. Natomiast chętnych zapraszamy na wejście na najwyższy szczyt Korei Południowej, Halla-san, liczący 1950 metrów. Halla-san to wulkan tarczowy, a jego masyw tworzy niemal całą wyspę. Z Dachu Korei Południowej (jeśli tylko pogoda będzie łąskawa) będziemy mieć możliwość podziwiania całej wyspy oraz otaczających ją mórz. Co więcej, na szczycie można podziwiać całkiem spory, bo 400-metrowy krater wypełniony jeziorem.
Władze Jeju limitują liczbę osób wchodzących na szczyt, dlatego bardzo prosimy o deklarację chęci zdobycia Halla-San już w momencie rezerwacji wycieczki do Korei. Później dołączenie do grupy może nie być możliwe.
Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu oraz udamy na lotnisko na krótki lot do Seulu. Tam zostawimy bagaże w przechowalni oraz pojedziemy do centrum na czas wolny, lunch (płatny indywidualnie) i ostatnie zakupy w mieście.
Powrót na lotnisko, odprawy na lot do Europy.
Dzień 11
Lądujemy w Polsce, gdzie zakończy się nasza wycieczka do Korei Południowej.