Karkonosze - Dolina Pałaców i Ogrodów 6 dni

Cena od 1889 zł
Wyszukiwarka 100% online
Rezerwujesz bezpośrednio u Organizatora
Opis krótki
Trasa wycieczki: Świeradów-Zdrój - Zamek Czocha - Dolina Bobru - Siedlęcin - Szklarska Poręba - wodospady Szklarka/Kamieńczyk - Zakręt Śmierci - Mysłakowice - Bukowiec - Łomnica - Wojanów - Staniszów - Jelenia Góra - Kowary
Program

Trasa wycieczki: Świeradów-Zdrój – Zamek Czocha – Dolina Bobru – Siedlęcin – Szklarska Poręba – wodospady Szklarka/Kamieńczyk – Zakręt Śmierci – Mysłakowice – Bukowiec – Łomnica – Wojanów – Staniszów – Jelenia Góra – Kowary
DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Wyjazd do Świeradowa-Zdroju. Spacer po uzdrowisku. Dla chętnych wejście na Ścieżkę w Chmurach Sky Walk (płatne we własnym zakresie ok. 69 zł). Wyjątkowy projekt, wznoszący się nad miastem, zaprowadzi Państwa na wysokości 62 m, skąd podziwiać będziecie zapierającą dech w piersiach panoramę uzdrowiska i Gór Izerskich. Drewniana konstrukcja o długości 850 metrów doprowadzi Państwa na sam szczyt, gdzie oprócz cudownych widoków będziecie mogli odpocząć na siatce w kształcie kropli lub – dla bardziej odważnych – wejść na szklaną platformę. Jeżeli wciąż będziesz narzekać na brak adrenaliny to wycieczkę możesz zakończyć jazdą 105 metrową zjeżdżalnią. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 550 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę objazdową. Odkryjemy piękną Dolinę Bobru i jej zabytki. Przespacerujemy się dziedzińcem i poznamy wnętrza majestatycznego zamku Czocha malowniczo położonego nad Jeziorem Leśniańskim. Tajemniczość miejsca sprawi, że wycieczka będzie niezapomnianą przygodą. Tajne przejścia, stylowe komnaty, niezwykłe ekspozycje. Zobaczymy unikatowe, średniowiecze freski w siedlęcińskiej wieży rycerskiej, będziemy podziwiać widoki z największej na Dolnym Śląsku zapory wodnej w Pilchowicach. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do Karpacza. Całodzienna piesza wycieczka z przewodnikiem sudeckim na Śnieżkę. Wyruszamy zielonym szlakiem, doliną Pląsawy do Polany, stamtąd przechodzimy do Samotni, najpiękniejszego schroniska w Karkonoszach, położonego nad Małym Stawem. Odwiedzamy schronisko Strzecha Akademicka i dalej niebieskim szlakiem idziemy na Równię pod Śnieżką. Chwila oddechu w Domu Śląskim i ostro w górę na szczyt Śnieżki. Czas wolny. Zejście piesze do Karpacza lub dla chętnych zjazd wyciągiem krzesełkowym z Małej Kopy (płatne we własnym zakresie ok. 65 zł). Zwiedzanie najważniejszego i unikatowego zabytku Karkonoszy – Świątyni  Wang. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 100 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wyjście w góry z przewodnikiem w Szklarskiej Porębie: Hala Szrenicka, Śnieżne Kotły, Schronisko pod Łabskim Szczytem, wodospad Szklarka lub wodospad Kamieńczyk. Wsłuchamy się w szum wodospadów. Przejedziemy przez legendarny Zakręt Śmierci. Wizyta w Hucie „Julia” w Piechowicach. To jedyna czynna do dziś część dawnej Huty „Józefina” w Szklarskiej Porębie, a zarazem – pamiątka dawnej świetności i bogactwa regionu Karkonoszy i Gór Izerskich. Znana w całej Europie od ponad 140 lat z misternie obrabianego szkła kryształowego. Zwiedzając przemysłowe wnętrza huty, wciąż tętniące życiem, można poznać niejeden szklarski sekret i niejedną historię. Mało kto w końcu wie, że w niepozornych halach „Julii” znanego na całym Śląsku hrabiego Schaffgotscha powstawały od XIX wieku szkła kryształowe, które trafiały na królewskie stoły w całej Europie. Podążając za przewodnikiem, odbędziemy fascynującą podróż w czasie, by spotkać geniusza karkonoskich mistrzów Szklarskich, który dziś żyje już tylko w Hucie „Julia”. Powrót do ośrdoka. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 100 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do Doliny Pałaców i Ogrodów. Rezydencje królewskie i magnackie Kotliny Jeleniogórskiej – wyjątkowe miejsca pod względem bogactwa zabytków architektury, w szczególności zespołów pałacowych i dworskich: Mysłakowice, Bukowiec, Łomnica, Wojanów, Staniszów. Wygląd podkarkonoskich pałaców i okalających je parków jest dziełem królewskich architektów, których realizacje budzą powszechny podziw np. w Berlinie lub Poczdamie. Owe założenia są harmonijnie dopełniane przez zjawiskowe panoramy szczytów. A między pałacami meandrują śródgórskie drogi, które tak naprawdę stanowią szlak intrygujących zagadek. W okresie romantyzmu miejsce to jak magnes działało na królewską rodzinę, na artystów, na słynnych podróżników. Zwiedzanie stolicy regionu – Jeleniej Góry – ze wspaniałą historią, najdłuższe miasto w Polsce z wyjątkowym rynkiem, który posiada rzadko spotykany dzisiaj pełen pierścień podcieni kupieckich. Powrót do ośrdoka. Obiadokolacja. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Kowar. Spacer z przewodnikiem podziemną trasą turystyczną na terenie sztolni pouranowych – Skarbiec Walonów, Komora Laborantów, Inhalatorium Radonowe i źródło wody Potencjałki. Przejazd do Muzeum Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Podsumowując naszą wycieczkę – zwiedzanie ekspozycji prezentującej najpiękniejsze zabytki regionu w miniaturze. Wyjazd powrotny do Warszawy. Powrót w godzinach wieczornych. Trasa ok. 550 km.
Całość trasy ok. 1600 km.
Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
CENA IMPREZY OBEJMUJE:
•    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub busem (klimatyzacja, dvd)
•    5 noclegów w obiekcie hotelarskim w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
•    5 śniadań i 5 obiadokolacji (bez napojów)
•    opiekę pilota
•    ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)
DODATKOWO PŁATNE:
•    pakiet do realizacji programu: 480 zł (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów – Zamek Czocha, wieża w Siedlęcinie, wstęp do KNP, Świątynia Wang, Huta Szkła „Julia”, Park Miniatur w Kowarach, sztolnie w Kowarach, pałace i ogrody w Kotlinie Jeleniogórskiej; usługi przewodnickie; opłaty administracyjne i parkingowe; zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
•    Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 2 zł
•    Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 2 zł
DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 650 zł
WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Zakwaterowanie zostanie zrealizowane w obiektach hotelarskich, do których zaliczyć można m.in. hotele, motele, pensjonaty, domy wycieczkowe, ośrodki wczasowe, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe itd.
4. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd) lub wygodnym busem turystycznym (klimatyzacja, dvd).
5. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie głównym.
6. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
7. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
8. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
9. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
10. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
11. Pakiet do realizacji programu (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, opłaty parkingowe i wjazdowe do mniast, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
12. Zestaw słuchawkowy Tour Guide jest w wliczony w cenę pakietu dla grup powyżej 20 uczestników.
13. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
14. PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
15. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
16. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.



Terminy