WARMIA I MAZURY - 4 DNI

Cena od 1599 zł
Wyszukiwarka 100% online
Rezerwujesz bezpośrednio u Organizatora
Opis krótki
WARMIA i MAZURY (4 dni)
Olsztyn - zamek kapituły warmińskiej, pozostałości murów miejskich z bramą Wysoką, rynek staromiejski z zabytkowymi kamieniczkami, bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła, pałac biskupi.
Olsztynek - Muzeum Budownictwa Ludowego Warmii i Mazur.
Lidzbark Warmiński - zamek biskupów warmińskich, kolegiata św. Piotra i Pawła, zabytkowa wikarówka, plebania i klasztor.
Święta Lipka - bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny z obejściem krużgankowym i klasztorem.
Reszel - zamek biskupów warmińskich, kościół farny, zabytkowe mosty nad Sajną, zespół staromiejski z ratuszem oraz fragmenty murów obronnych.
Kętrzyn - zamek krzyżacki i kościół św. Jerzego. Giżycko - twierdza Boyen, most obrotowy.
Ryn - dawny zamek krzyżacki. Gierłoż - "Wilczy Szaniec" (ruiny kwatery Adolfa Hitlera).
Mikołajki - kościół ewangelicki z wieżą zegarową, Plac Wolności (rynek) z fontanną z Królem Sielaw, ratuszem i zabytkowymi kamienicami.
Mrągowo - polska stolica country - strażnica i ratusz, spacer promenadą nad jeziorem Czos.
Program

WARMIA I MAZURY - OLSZTYN, OLSZTYNEK, LIDZBARK WARMIŃSKI, KĘTRZYN, RYN, GIERŁOŻ, GIŻYCKO, MRĄGOWO, MIKOŁAJKI
1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Olsztynka. Początki Muzeum Budownictwa Ludowego Warmii i Mazur sięgają 1909 r. Teren Parku Etnograficznego odzwierciedla środowisko przyrodnicze regionu, a zgromadzone tu obiekty są niezwykle zróżnicowane i dzięki temu tworzą jeden z ciekawszych skansenów w Polsce. Następnie pojedziemy do Olsztyna. Zarys Starego Miasta wyznaczają rzeka Łyna i pozostałości murów miejskich z jedyną zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką, a imponujący, gotycki zamek Kapituły Warmińskiej od ponad sześciu wieków stanowi godną wizytówkę miasta. Przy rynku staromiejskim zachowały się zabytkowe kamieniczki z gotyckimi piwnicami, a gotycka bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła jest najstarszym i najbardziej okazałym kościołem w mieście. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień: po śniadaniu udamy się do Lidzbarka Warmińskiego. Od połowy XIV w. miasto zostało obrane na siedzibę biskupów warmińskich, a w widłach Łyny i Symsarny zaczęto budowę murowanego zamku. Otoczony murem i fosą, z przedzamczami gospodarczymi i wieżami przez lata był wygodną i pełna przepychu siedzibą dla biskupów. Również w połowie XIV wieku powstała kolegiata św. Piotra i Pawła w miejscu starszej, drewnianej bazyliki. W sąsiedztwie kościoła zachowała się zabytkowa wikarówka, plebania i klasztor. Kolejnym miejscem będzie Reszel, uważany jest za najładniejsze miasto Warmii. Zamek biskupi nazywany perłą średniowiecznej architektury, wyniosła gotycka fara, gotyckie mosty nad Sajną, świetnie zachowany zespół staromiejski z klasycystycznym ratuszem oraz fragmenty murów obronnych to najważniejsze atrakcje miasta. Przy drodze z Reszla do Świętej Lipki zobaczymy barokowe kapliczki drogi różańcowej. Święta Lipka to miejscowość znana już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek, często nazywana jest "Częstochową Północy". Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najwspanialszych zabytków baroku w Polsce. Kościół słynie z osiemnastowiecznych, ruchomych organów, a kunszt organmistrzów możemy docenić podczas prezentacji instrumentu. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: po śniadaniu odwiedzimy Kętrzyn, gdzie w XIV wieku na wzgórzu nad rzeką wzniesiony został zamek krzyżacki. Pobliski gotycki kościół św. Jerzego jest jednym z nielicznych w Polsce zabytków łączących funkcje sakralne z obronnymi. Następnie pojedziemy do Rynu, w którym na wzgórzu między jeziorami znajduje się drugi co do wielkości zamek krzyżacki w Polsce. „Wilczy Szaniec” w okolicach Gierłoży to miejsce szczególnie polecane wszystkim, którzy interesują się czasami II wojny światowej. W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera - zamaskowane miasteczko w lesie liczące 200 obiektów. Na zakończenie zwiedzimy Giżycko, gdzie na wąskim przesmyku między dwoma jeziorami została zbudowana w XIX w. Twierdza Boyen będąca doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacji. Unikalnym zabytkiem na skalę europejską jest most obrotowy łączący twierdzę z miastem. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Mrągowa, nazywanego festiwalowym miastem. Corocznie w letnich miesiącach z położonego nad jeziorem Czos amfiteatru rozbrzmiewa różnorodna muzyka - Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej i Kabareton to najważniejsze wydarzenia kulturalne. Poprowadzoną nad jeziorem promenadą dojdziemy do głównej ulicy miasta, przy której znajduje się XIX-wieczny kościół św. Wojciecha z wyjątkowymi współczesnymi witrażami. Przy Małym Rynku w budynku dawnego Ratusza i tzw. Strażnicy Bośniackiej ma swoją siedzibę Muzeum Warmii i Mazur, gdzie zgromadzone są pamiątki z przeszłości miasta i okolic. Następnie udamy się do Mikołajek - polskiej stolicy żeglarstwa, która w sezonie letnim przeobraża się w gwarne centrum turystyczne. Głównym zabytkiem miasta jest XIX - wieczny kościół ewangelicki z wysoką wieżą zegarową. Ozdobą Placu Wolności (rynku) jest fontanna z Królem Sielaw i zabytkowe kamienice, wśród których najbardziej okazałym budynkiem jest dawny ratusz z 1888 r. Dla chętnych proponujemy również wspaniałe widoki z perspektywy wody podczas rejsu statkiem (dodatkowo płatny). Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.


Cena zawiera

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 3 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 3 obiadokolacje, 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP).


Cena nie zawiera

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 165 - 240 zł/os , dodatkowo rejs statkiem w Mikołajkach 40-60 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.



Terminy

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
Zadzwoń: 22 622 62 43
Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 - 18:00
Logo legalnego biura podróży