Szwajcaria - pociągiem przez Alpy 29.04.2025 - 03.05.2025

Cena od 1490 zł
Wyszukiwarka 100% online
Rezerwujesz bezpośrednio u Organizatora
Program

1 dzień


Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Niemcy i Austrię.


2 dzień


Przejazd do Lucerny w godzinach porannych. Banki, zegarki, czekolada, ser, rivella i fioletowe krowy! Z czym jeszcze kojarzy Wam się Szwajcaria? Podczas zwiedzania miasta zobaczymy m.in. Most Kapliczny - najstarszy most drewniany w Europie, będący symbolem Lucerny, Stare Miasto, 600letnie Mury Miejskie, a także freski na domach opowiadające tutejsze legendy i obrazujące ludzi, tradycje, zwyczaje.


Czas wolny na zakup pamiątek i posiłek.


Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.


3 dzień


Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Chur. Wejście na Dworzec Kolejowy, z którego punktualnym co do minuty Czerwonym Pociągiem udamy się do miejscowości Brig.


Podróż pociągiem Glacier Express to idealny sposób, by zobaczyć alpejskie krajobrazy Szwajcarii z zupełnie nowej perspektywy. Niezależnie od pory roku, podróż ta gwarantuje niezapomniane wrażenia i najpiękniejsze widoki na świecie.


Jadąc pociągiem przez Alpy, pokonamy ponad 150 km trasy biegnącej przez dziesiątki tuneli i mostów, pokonując m.in. najwyższy punkt na całej trasie - przełęcz Oberalp, położoną na wysokości 2033 metrów! Podczas przejazdu podziwiać będziemy malownicze doliny, góry, jeziora i lodowce.


Powrót autobusu do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


4 dzień


Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.


Następnie udamy się w rejs po Jeziorze Bodeńskim. To popularna atrakcja turystyczna, która umożliwia odkrywanie jednego z najpiękniejszych i największych jezior w Europie Środkowej, które leży na granicy trzech krajów: Niemiec, Austrii i Szwajcarii.


Rejs po jeziorze Bodeńskim to świetny sposób na podziwianie niezwykłych widoków na okoliczne góry, urokliwe miasteczka i wioski, a także przepiękne wyspy na jeziorze.


Czas wolny na spacer i posiłek w jednym z malowniczych miasteczek położonych na brzegu jeziora. 


Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd przez Niemcy i Czechy.


5 dzień


Przekroczenie granicy w godzinach porannych. Powrót do poszczególnych miejscowości zgodnie z rozkładem jazdy autokaru.


Zakwaterowanie

Dostępne opcje zakwaterowania:



  • pokoje 2 osobowe

  • pokoje 3 osobowe


Dla osób podróżujących pojedynczo, proponujemy następujące opcje:



  • pokój 1 osobowy (dopłata 100 zł/noc)

  • dokwaterowanie do pokoju z osobą tej samej płci (bez dopłat)


Uwagi praktyczne

Na wyjazdy zagraniczne wszyscy uczestnicy są zobowiązani do zabrania dowodu osobistego lub paszportu. Dokumenty muszą być ważne jeszcze przez minimum 3 miesiące, licząc od daty powrotu z wyjazdu.


Legitymacja szkolna, książeczka zdrowia lub prawo jazdy nie są dokumentami upoważniającymi do przekroczenia granicy


Cena zawiera

Cena zawiera:



  • transport autokarem

  • 2 noclegi w hotelu

  • 2 śniadania, 1 obiadokolacja

  • opiekę pilota

  • realizację programu z wykorzystaniem systemu tour-guide

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy



Cena nie zawiera

Cena nie zawiera:



  • opłaty na koszty programowe: przejazd Glacier Expresem, rejs po Jeziorze Bodeńskim, opłaty lokalne i parkingowe, opłaty wjazdowe do miast (checkpointy), usługi przewodników lokalnych.


Opłata za powyższe -> 170 euro/os. - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze



Terminy