Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

BERLIN - POCZDAM - 4 DNI

NIEMCY

  

Berlin, Poczdam

1099.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

18.08 - 21.08.2022
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

18.08 - 21.08.2022 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN
15.09 - 18.09.2022 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN

Opis

Program:

BERLIN, POCZDAM

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Niemcy do Berlina. Po przyjeździe do stolicy Niemiec proponujemy spacer po Berlinie Wschodnim w okolicy Alexanderplatz i Wieży Telewizyjnej. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Berlina. Zobaczymy mur berliński i bramę Brandenburską przez lata dzielące miasto na część wschodnią i zachodnią, dzielnicę rządową z Reichstagiem, Urzędem Kanclerza i Pałacem Bellevue. Pospacerujemy Aleją Unter den Linden podziwiając m.in. gmach opery, katedrę św. Jadwigi oraz uniwersytet Humboldta. Zatrzymamy się na Wyspie Muzealnej wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i popatrzymy na berlińską katedrę, która jest nekropolią Hohenzollernów. W dawnym centrum Berlina Zachodniego zobaczymy Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma oraz zajrzymy (niekoniecznie po zakupy) do Europa Center. Zobaczymy również zamek Charlottenburg, nazwany tak na cześć żony króla Fryderyka I Pruskiego. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu proponujemy czas do indywidualnej dyspozycji w Berlinie lub udział w fakultatywnej (dodatkowo płatnej) wycieczce do Drezna. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od panoramicznego objazdu, podczas którego podziwiać będziemy ciekawe miejsca położone nieco dalej od centrum Drezna, w tym słynną Szklaną Manufakturę. Następnie czeka nas spacer po historycznym centrum miasta, gdzie zobaczymy Zamek Drezdeński będący przez wieki rezydencją Wettinów. Nieopodal zamku usytuowana jest katedra Świętej Trójcy znana jako Hofkirche (Kościół Dworski) oraz malowidło ścienne „Orszak książęcy” upamiętniające historię władców Saksonii. Przy placu Teatralnym dowiemy się o historii Opery Sempera, a następnie wejdziemy na dziedziniec Pałacu Zwinger. Przy Nowym Rynku zobaczymy barokowy kościół Marii Panny (Frauenkirche) - jedną z największych na świecie budowli z piaskowca. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Poczdamu. Pospacerujemy po kompleksie parkowo – pałacowy Sanssouci, w którym życie Fryderyka II Wielkiego miało płynąć bez trosk. Zajrzymy również do zespołu pałacowo - parkowego Cecilienhof, gdzie podpisany został Układ Poczdamski. Niewielkie Stare Miasto będzie dobrym miejscem na chwilę czasu wolnego przed wyjazdem w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem- standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie- 3 noclegi hotel **/*** w Berlinie – pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie- 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 65 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek. Bilety na wycieczce do Drezna - koszt ok 20 euro.
Opłat i wycieczek fakultatywnych. Wycieczka fakultatywna do Drezna; koszt 120 zł/os (płatne w biurze).
Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 290 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2021 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Berlin, Niemcy
2. Poczdam, Niemcy

Komentarze