Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Berlin, Poczdam z Mostem Szpiegów 4 dni

Niemcy

  
1360.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

10.10 - 13.10.2022
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: ARION

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

10.10 - 13.10.2022 4 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1360 PLN

Opis

Program:

1 dzień
Wyjazdy: KRAKÓW godz. 05:30, KATOWICE godz. 06:30, GLIWICE godz. 06:50, WROCŁAW godz. 09:50, LEGNICA godz. 11:00. Przejazd do BERLINA. Zwiedzanie rozpoczniemy od objazdu autobusem po miejscach związanych z historią miasta, stolicy Królestwa Prus, Cesarstwa, III Rzeszy, NRD i zjednoczonych Niemiec. Zobaczymy m.in.: lotnisko Tempelhof, gdzie w czasie blokady Berlina Zachodniego lądowały samoloty z zaopatrzeniem, East Side Gallery – część muru berlińskiego pokrytą graffiti, Alexanderplaz – centrum Berlina wschodniego, Katedrę Berlińską, Pałac Berliński – rezydencję pruskich królów i cesarzy, słynną ulicę Unter den Linden, dawne przejście graniczne „C jak Charlie” pomiędzy Berlinem wschodnim i zachodnim, Plac Poczdamski, Bramę Brandenburską, Reichstag, Kolumnę Zwycięstwa i centrum Berlina Zachodniego z Breitscheidplatz oraz Stadion Olimpijski. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd na Wyspę Muzeów, gdzie znajduje się wyjątkowy zespół pięciu muzeów, w tym Muzeum Pergamońskie. Spacer pod odbudowany Pałac Królewski, Katedrę św. Jadwigi, Bebelplatz – gdzie 1933r palono „nieprawomyślne” książki, gmach Opery, Unter den Linden, Nowy Odwach z kopią rzeźby autorstwa Käthe Kollwitz. Po spacerze wizyta w Muzeum Pergamońskiem oraz w Panoramie stworzonej przez artystę Yadegara Asisi ukazującą starożytne miasto Pergamon. Po zwiedzaniu przejście na Hackesche Markt i czas wolny. Następnie spacer przez Hakesche Höfe – osiem klimatycznych, odrestaurowanych i połączonych ze sobą secesyjnych dziedzińców w kierunku Alexanderplatz. Wjazd na wieżę TV (Berliner Fernsehturm) - panoramy miasta z wysokości 203 m. Przejście pod fontannę Neptuna przez Nikolaiviertel – odbudowane „stare miasto” w czasach NRD. Obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd pod Reichstag, wjazd windą i zwiedzanie z audioprzewodnikiem przeszklonej „Kopuły Reichstagu”. Spacer w okolicach Reichstagu i Bramy Brandemburskiej i przejazd na Potsdamer Platz. Następnie zwiedzanie nowoczesnej zabudowy oraz Sony Center. Czas wolny na kawę lub lody w Arkadach i przejazd do zespołu pałacowo-parkowego w CHARLOTTENBURGU - jest to jeden z najładniejszych zespołów architektonicznych Berlina. Spacer po parku i zwiedzanie części pałacu, w której mieszkał król Fryderyka I. Powrót do centrum Berlina Zachodniego i dalsze zwiedzanie: Dworzec ZOO, Der Breitscheidplatz z Kościołem Pamięci Cesarza Wilhelma, Europa Center z zegarem upływającego czasu. Na zakończenie odwiedzimy Kurfürstendamm – berlińskie Champs-Élysées i Tauentzienstraße z KaDeWe – największym domem towarowym w Europie kontynentalnej. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do POCZDAMU. Zwiedzanie Pałacu Cecilienhof – miejsca obrad konferencji poczdamskiej, przejazd przez Aleksandrowkę – osiedle drewnianych domów w stylu rosyjskim. Objazd autokarem, a następnie spacer po parku zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wpisanego na listę UNESCO i zwiedzanie wnętrz pałacu Sanssouci – letniej rezydencji króla Prus Fryderyka II Wielkiego. Przejazd na Bassinplatz oraz spacer po starym mieście: Stary Rynek z Ratuszem i kościołem św. Mikołaja, Pałac Miejski i dzielnica holenderska. Czas wolny na Branderburger Straße – deptaku handlowym Poczdamu. Wyjazd z Bassinplatz przejazd przez żelazny most Glienicker Brücke, na którym w czasach zimnej wojny wymieniano szpiegów i jazda w kierunku granicy. Planowany przyjazd przyjazd do miast wyjazdowych: Legnica/Wrocław około godz. 19:00, Gliwice/Katowice/Kraków: około godz. 21:30 – 22:30.

Zakwaterowanie:


3 noclegi w Hotelu**/***, pokoje 2 - os z łazienkami


Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Uwagi praktyczne:


Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 560,00 zł
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Cena nie zawiera świadczeń niewymienionych w ofercie
Ze względu na wzrost cen paliw od dnia 3 kwietnia 2022 r. zostaje wprowadzona dopłata paliwowa

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux  /DVD, barek, WC, klimatyzacja/, 
opłaty drogowe, parkingowe
3 noclegi w Hotelu**/***,  pokoje 2 - os  z łazienkami
3 śniadania – bufet,  3 obiadokolacje: dwa dania + woda
opieka pilota - przewodnika
ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 € , bagażu do 200 €
opłaty administracyjne na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, 
podatek VAT
Cena nie zawiera: DOPŁATY: taxa hotelowa: 5 €, bilety wstępu: ok 80 € (Pergamon + Panorama, wieża TV, Charlottenburg, Sanssouci, Cecilienhof), przewodnicy + słuchawki:  ok 10 €.  RAZEM około 95 €. CENY BILETÓW i OPŁAT MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Komentarze