Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Dookoła Węgier z wizytą w Rumunii - 7 dni

Węgry

  
1765.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

19.09 - 25.09.2022
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator: ARION

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

19.09 - 25.09.2022 7 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1765 PLN

Opis

Program:

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 06:00. Przejazd przez Słowację na Węgry do „stolicy wina” – TOKAJU. Spacer po miasteczku i zwiedzanie piwnic Rakoczi (w tym Sali Rycerskiej w której w 1526 r Janos Zapolyegi został ogłoszony królem węgierskim) połączone z degustacją kilku gatunków wina. W godzinach popołudniowych przejazd do HAJDÚSZOBOSZLÓ - najsłynniejszego uzdrowiska na Wielkiej Nizinie Węgierskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Rumunii do miasta ORADEA – zobaczymy m.in. Bazylikę Wniebowzięcia NMP z XVIII wieku, największą barokową katedrą w kraju. W jej wnętrzu przechowywane są m.in. relikwie króla Władysława I. Przejdziemy klimatyczną ulicą Calea Republici przy której znajdują się liczne pałace i katedry oraz sklepy z pamiątkami i kawiarnie. Uważana jest za jedną z piękniejszych ulic w całej Transylwanii. Na zakończenie pobytu w Oradei zobaczymy Pałac Pałac Vulturul Negru, który obecnie jest pasażem handlowym. W godzinach popołudniowych powrót do Hajduszoboszlo, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Dzień wypoczynkowy w HAJDÚSZOBOSZLÓ. Dla chętnych możliwość skorzystania z kąpieli w kilku basenach termalnych z wodą o temperaturze 32, 36 i 38 stopni Celsjusza, które znajdują się na terenie HUNGAROSPA - największego kompleksu kąpielowego w Europie. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do EGERU - spacer po zabytkowej części miasta, Bazylika. Minaret, Dolina Pięknej Pani której główną atrakcją jest mnogość winiarni w których można degustować lokalne trunki. W godzinach popołudniowych przejazd do BUDAPESZTU na Plac Bohaterów, spacer przez park Vorasliget do Zamku Vajdahunyad. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie BUDAPESZTU rozpoczniemy od Wzgórza Zamkowego gdzie zobaczymy Zamek Królewski, Kościół św. Macieja i Baszty Rybackie z których rozciąga się widok na wschodnią część miasta - Peszt. Czas wolny i dalsze zwiedzanie, gmach Parlamentu (z zewnątrz) spacer do Placu Wolności, Bazylika św. Stefana. Obiadokolacja w restauracji w mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd nad największe jezioro w Europie – BALATON. Zwiedzanie rozpoczniemy od leżącego na północnym brzegu jeziora półwyspu TIHANY. Na szczycie powulkanicznego wzgórza położone jest Opactwo Benedyktynów założone w 1055 roku przez króla Andrzeja. Wnętrze kościoła kryje jego kryptę, zachowaną do dzisiaj w niezmienionej formie. Przy Opactwie znajduje się punkt widokowy na Balaton z którego można w całej okazałości podziwiać niezwykły kolor wody. Przy schodach do Opactwa znajduje się jedna z najciekawszych atrakcji nad Balatonem - domek papryk. Z zewnątrz i wewnątrz białego domku wiszą w każdym możliwym miejscu papryczki a w mieszczącym się w środku sklepie można kupić przeróżne i niespotykane produkty
z papryki oraz piwo lawendowe. Czas wolny i następnie rejs promem na drugi brzeg jeziora do miasteczka SIOFOK nazywanego często - dzięki 17 km plaży - letnią stolicą Węgier. Spacer bulwarami kurortu na molo z którego oprócz panoramy jeziora zobaczymy port z nowoczesnymi jachtami. Czas wolny na zakup pamiątek lub kawę w odrestaurowanej 100-letniej wieży na szczycie której znajduje się taras widokowy i obracająca się o 360 stopni kawiarenka. W godzinach wieczornych powrót do hotelu w Budapeszcie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na Zakole Dunaju do miejscowości SZENTENDRE – spacer po centrum, krótkie zwiedzanie: Kościół św. Piotra i Pawła, Katedra Serbska, Muzeum Marcepanu. Następnie przejazd do ESZTERGOM gdzie zwiedzimy największą Bazylikę na Węgrzech (piąta co do wielkości na świecie). Czas wolny na obiad (płatny we własnym zakresie). W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Planowany powrót do Krakowa około godziny 20:00-20:30.

Zakwaterowanie:


3 noclegi w hotelu*** w Hajdúszoboszló, pokoje 2- osobowe z łazienkami
3 noclegi w hotelu*** w Budapeszcie, pokoje 2- osobowe z łazienkami


Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Uwagi praktyczne:


Dopłata do pokoju 1-osobowego: + 640 zł
Cena nie zawiera fakultatywnego wejścia do HUNGAROSPA: bilet normalny 2800 HUF, bilet Senior 2300 HUF
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Cena nie zawiera świadczeń niewymienionych w ofercie
Ze względu na wzrost cen paliw od dnia 3 kwietnia 2022 r. zostaje wprowadzona dopłata paliwowa

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, DVD, barek)
opłaty drogowe i parkingowe
opłata promowa
3 noclegi w hotelu*** w Hajdúszoboszló, pokoje 2- osobowe z łazienkami
3 noclegi w hotelu*** w Budapeszcie, pokoje 2- osobowe z łazienkami
6 śniadań – bufet
6 obiadokolacji (dwa dania + woda)
opieka pilota
ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR,  KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR
opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Pomocowy
podatek VAT
Cena nie zawiera: DOPŁATY: taxy hotelowe 10 €, słuchawki 10 €, bilety wstępu: Piwnice Rákôczi z degustacją wina: 5000 HUF, Opactwo Benedyktynów w Tihany 1800 HUF, Baszty Rybackie: 1000 HUF, Kościół Macieja: 1000 HUF, Bazylika w Esztergom 1200 HUF. RAZEM około 10.000 HUF (1000 HUF = ok 13,50 zł) i 20 €uro. /CENY BILETÓW I POZOSTAŁYCH OPŁAT MOGĄ ULEC ZMIANIE/.

Komentarze