Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Hiszpania Portugalia 11 dni samolotem

Hiszpania

  
4499.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

14.09 - 24.09.2022
samolot, Warszawa, Okęcie
2 posiłki
2 osoby
Organizator: PBPOLSZTYN2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

14.09 - 24.09.2022 11 dni Samolot, Warszawa, Okęcie
Rezerwuj
Wyprzedane
4364 PLN

Opis

Program:

Trasa zagraniczna: Madryt – ok. Madrytu (2 noclegi) - Toledo – ok. Kordoby (1 nocleg) – Kordoba – Sewilla – ok. Lizbony (2 nocleg) – Lizbona – Fatima – Batalha – Nazare – ok. Porto (1 nocleg) – Porto – Santiago de Compostela (1 nocleg) – Burgos – ok. Saragossy (1 nocleg) – Saragossa – ok. Barcelony (2 noclegi) – Montserrat – Barcelona

DZIEŃ 1:
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, odprawa, przelot do Madrytu. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 70 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Madrytu m.in. muzeum Prado – jedno z największych muzeów na świecie z największą kolekcją dzieł Velazqueza i Francisco Goi oraz z licznymi dziełami między innymi Tycjana, Rafaela, Rubensa, Boscha i El Greco. Następnie Palacio Real - rezydencja królewska, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa oraz z bohaterami jego powieści Don Kichota i Sancho Pansy. Paseo del Prado – zielona promenada z przepięknymi fontannami, bogatymi rezydencjami i galeriami. Następnie Puerta del Sol - centralny plac miasta. Obiadokolacja, nocleg w hotelu. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie, wizyta w Toledo, dawnej stolicy Hiszpanii, malowniczo usytuowanej na wzgórzu w zakolu rzeki Tag. Zwiedzanie katedry NMP, jednej z najważniejszych w Hiszpanii, z dziełami między innymi El Greco, Tycjana, Rubensa i Goi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 300 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Zwiedzanie Kordoby, położonej nad rzeką Gwadalkiwir u stóp gór Sierra Morena. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych budowli Hiszpanii, jednego z największych byłych meczetów w Europie – La Mezquita. Wewnatrz zaskakują rzędy 800 kolumn wykonanych z marmuru, granitu i jaspisu. Spacer po potężnym rzymskim moście na Gwadalkiwirze, zwiedzanie dzielnicy żydowskiej z doskonale zachowaną synagogą z XIV wieku. Przejazd do Sewilli, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie największej na świecie gotyckiej katedry pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 550 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Wizyta w Lizbonie, stolicy Portugalii. Spacer po najstarszej lizbońskiej dzielnicy, Alfama - katedra NMP z XII wieku, zamek św. Jerzego usytuowany na wzgórzu z przepiękną panoramą miasta. Dzielnica Baixa - serce Lizbony - Elevator de Santa Justa, symbol miasta, winda zaprojektowana przez ucznia Gustawa Eiffla. Spacer promenadą Rua Augusta, Arco da Vitória – łuk triumfalny przy Plaça do Comercio nad brzegiem rzeki Tag, z którego doskonale widać olbrzymią figurę Cristo Rei - Chrystusa Króla. Przejazd do dzielnicy Belém - Torre de Belém – wieża z XVI wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO klasztor Hieronimitów z początku XVI wieku, Pomnik Odkrywców reprezentujący 33 postaci związane z odkryciami geograficznymi, m.in. Vasco da Gama, Ferdynant Magellan. Obiadokolacja, nocleg w hotelu. Trasa ok. 100 km
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie. Przejazd do Batalha, zwiedzanie klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljubarrotą. Klasztor uznawany jest za najwspanialszy przykład gotyckiej architektury w Portugalii. W 1983 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Przejazd do Nazaré, odpoczynek w dawnej wiosce rybackiej, dziś jednym z najbardziej znanych kurortów, tętniącym życiem cały rok. To również jedno z ulubionych miejsc surferów z powodu występujących tu gigantycznej wielkości fal. Możliwość skosztowania oryginalnej, bogatej w owoce morza kuchni portugalskiej. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Przejazd do Porto, miasta położonego u ujścia Duero do Atlantyku. Dzielnica Ribeira, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO monumentalna Katedra Sé oraz oszałamiający pozłacanym wnętrzem, kościół św. Franciszka. Przejazd do Hiszpanii, wizyta w Santiago de Compostella najważniejszym po Rzymie i Jerozolimie świętym miejscu dla chrześcijan. Czas wolny na zwiedzanie romańskiej katedry z grobem św. Jakuba. Spacer po mieście m.in. Brama Złotników, plac Obradoiro, Hostal de los Reyes Catolicos – dawny zajazd i szpital dla pielgrzymów. Obiadokolacja, nocleg w hotelu. Trasa ok. 400 km.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Burgos, zwiedzanie najpiękniejszej gotyckiej, trzeciej co do wielkości katedry Hiszpanii. Od 1984 roku katedra wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i nazywana jest „dziełem aniołów”. Obiadokolacja, nocleg w hotelu. Trasa ok. 550 km.
DZIEŃ 9:
Śniadanie. Przejazd do Saragossy, stolicy Aragonii, położonej nad rzeką Ebro. Zwiedzanie barokowej bazyliki Nuestra Señora del Pilar z jaspisową kolumną z figurką Madonny, katedra Catedral de el Salvador (La Seo) z XII wieku oraz El Palacio de la Aljaferia - alkazar z XI wieku, jeden z najpiękniejszych obiektów mauretańskich w Hiszpanii. Przejazd w kierunku Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 550 km.
DZIEŃ 10:
Śniadanie. Wizyta w Montserrat, zwiedzanie klasztoru Czarnej Madonny. Przejazd do Barcelony, stolicy Katalonii, zwiedzanie mi.in. katedra Sagrada Familia – dzieło życia architekta Antonio Gaudiego. Spacer po starym mieście - Barri Gótic, dzielnicy gotyckiej z wąskimi uliczkami i zabytkowymi kamienicami m.in. Katedra św. Eulalii, kościół Santa Maria del Mar. Następnie słynna ulica Rambla, pełna kawiarenek, restauracji i sklepów, która prowadzi do portu z pomnikiem Krzysztofa Kolumba. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.
DZIEŃ 11:
Śniadanie. Transfer na lotnisko, odprawa. Powrót do Warszawy. Trasa ok. 80 km.
Całość trasy ok. 3200 km.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przelot na trasie: Warszawa – Madryt, Barcelona – Warszawa
• bagaż podręczny oraz rejestrowany do 20 kg
• opłaty lotniskowe i paliwowe
• transport podczas zwiedzania
• 10 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 10 śniadań, 10 obiadokolacji (bez napojów)
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu 180 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne, transfery, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 10 zł
• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego 960 zł

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem (kliamtyzacja, dvd) lub busem (klimatyzacja, dvd).
4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne i parkingowe, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 20 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
9. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Madryt, Hiszpania
2. Porto, Portugalia

Komentarze