Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

JAPONIA dla koneserów

JAPONIA

  
21976.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

02.05 - 16.05.2022
samolot, Warszawa, Okęcie
Wg programu
2 osoby
Organizator: LOGOSTOUR
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

bJAPONIA dla Koneserów (maj):/b

bDzień 1:/b
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Bezpośredni przelot do Japonii.

bDzień 2:/b
TOKIO
Przylot do Tokio. Przejazd autokarem do hotelu. Obiad. Zwiedzanie Shinjuku - przykład nowoczesnej architektury Tokio. Southern Terrace - dzielnica rozrywki i handlu oraz sklepów z elektroniką. Wieczorem wyjazd kolejką miejską do Harajuku. Spacer przez park do najważniejszego w stolicy chramu shinto - Meiji. Powrót do hotelu. Kolacja. Dla chętnych, fakultatywne wyjście na koncert jazzowy w Blue Note Tokio.

bDzień 3:/b
TOKIO
Wizyta na słynnym tokijskim targu. Spacer po Ginzie - najbardziej luksusowej dzielnicy Tokio. Zwiedzanie Asakusy, gdzie znajduje się najstarszy, zachowany kompleks świątynny w Tokio - Senso-ji. Obiad w lokalnej restauracji. Rejs statkiem z Asakusy do Hamarikyu, jednego z najbardziej znanych ogrodów tokijskich, zbudowanego przez shoguna Ieyasu Tokugawę i ulubionego miejsca wypoczynku kolejnych shogunów z tego rodu (spacer po ogrodzie, czarka zielonej herbaty zgodnie z ceremoniałem chanoyu). Kontynuacja rejsu do Odaiby - panorama miasta z budynku Fuji TV. Zwiedzanie pawilonu Toyoty i galerii handlowej Venus Fort. Przejazd nowoczesną kolejką bez motorniczego do Tokio. Kolacja w restauracji.

bDzień 4:/b
HAKONE - P.N. GÓRY FUJI
Przejazd do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na taras widokowy, skąd podziwiać można majestat świętej dla Japończyków góry Fuji. Rejs statkiem po jeziorze z widokiem na Fuji. Obiad. Następnie przejazd do Hakone, kurortu słynącego z gorących źródeł i pięknych widoków. Zwiedzanie zbudowanego w 757 roku chramu shintoistycznego Hakone Jinja. Rejs statkiem do hotelu. Wieczorem możliwość odprężającej kąpieli w gorących źródłach. Kolacja - wytworny japoński posiłek.

bDzień 5:/b
HAKONE - ISE
Przejazd do Ise. Po drodze postój w mieście Toba i zwiedzanie Muzeum Mikimoto, gdzie można podziwiać piękną kolekcję pereł i poznać metody ich hodowli. Obiad. Następnie zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z japońskimi bóstwami - Meoto Iwa. Po przyjeździe do Ise zwiedzanie najważniejszego w kraju kompleksu chramu shintoistycznego - Ise Jingu, zwanego kolebką Japonii (kompleks przebudowywany jest co 20 lat - ostatnia przebudowa miała miejsce w 2013 roku). Spacer wśród tysiącletnich cedrów i zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z bóstwami, założycielami Japonii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

bDzień 6:/b
KIOTO
Przejazd do Kioto, a następnie do hotelu. Zwiedzanie miasta. Wyjazd do dzielnicy Arashiyama; zwiedzanie Tenryuji, sławnego XI-wiecznego kompleksu świątynno-ogrodowego; jest to jeden z pierwszych buddyjskich ogrodów w Japonii. Spacer po najbardziej znanym japońskim bambusowym lesie Sagano. Dalsze zwiedzanie ogrodu. Następnie posiłek mnichów buddyjskich - najbardziej znany posiłek wegetariański w Japonii. Rejs łódką po rzece Oi - ulubionym miejscu malarzy i poetów. Podziwianie malowniczych krajobrazów. Dla chętnych fakultatywnie sztuka zakładania kimon (pamiątkowe zdjęcia - uczestniczenie w kolacji w strojach japońskich; ok. 50 USD). Kolacja w autentycznej, historycznej restauracji z XVII wieku - najbardziej wykwintny japoński posiłek, kaiseki ryori - kilkanaście potraw podawanych nie jednocześnie, ale zgodnie z japońskim zwyczajem po kolei.

bDzień 7:/b
KIOTO
Dalsze zwiedzanie Kioto szlakiem najważniejszych zabytków. Nijo-jo - zamek samurajski; Kinkaku-ji - złoty pawilon; Ryoan-ji - najsławniejszy kamienny ogród; Kiyomizudera (świątynia na palach) - wizyta na cmentarzu buddyjskim. Obiad. Spacer po Gion i przedstawienie w Gion Corner (taniec gejsz, sztuka układania kwiatów - ikebana, ceremonia parzenia herbaty, tradycyjna japońska muzyka). Kolacja w restauracji (m.in. pieczone na ruszcie mięsa i warzywa).

bDzień 8:/b
INARI - NARA - UJI
Przejazd lokalnym pociągiem do Inari. Zwiedzanie chramu Fushimi Inari z ok. 10 tys. czerwonych bram wotywnych - torii. Następnie przejazd do Nary. Obiad. Zwiedzanie Todai-ji - największej budowli drewnianej na świecie. Przejazd pociągiem do Uji. Zwiedzanie świątyni Byodoin. Wizyta w najstarszej japońskiej herbaciarni (XVI wiek). Uczestnictwo w ceremonii parzenia herbaty i próba samodzielnego mielenia matchi (przygotowywanie naparu). Chwila odpoczynku w klasycznej japońskiej cukierni (tradycyjne i nowoczesne desery japońskie). Powrót do Kioto. Kolacja - wyśmienita potrawa shabu shabu.

bDzień 9:/b
KOYA
Przejazd na górę Koya. Zwiedzanie świątyń Koya i cmentarza, który ma formę przestrzennej mandali (pochowani są tam sławni samurajowie i mnisi japońscy). Obiad. Kontynuacja zwiedzania - spacer po mieście (wszystkie świątynie w mieście otwarte są dla turystów). Praktyki buddyjskie. Kolacja przygotowana przez mnichów buddyjskich. Nocleg w klasztorze buddyjskim.

bDzień 10:/b
TAKAMATSU - MATSUYAMA
Wcześnie rano udział w mszy buddyjskiej. Przejazd autokarem do Osaki. Przejazd shinkansenem z Osaki do Okayamy. Następnie podróż pociągiem ekspresowym do Takamatsu przez sławny most Seto Ohashi, łączący wyspę Shikoku z Honsiu. Kontynuacja podróży do Matsuyamy. Zwiedzanie miasta - jeden z trzech najpiękniejszych ogrodów samurajskich, Ritsurin. Następnie wizyta w świątyni poświęconej mnichowi Kobotaishi (Kukai), leżącej na trasie najbardziej znanej pielgrzymki wokół 88 świątyń na Shikoku. Obiad w jednej z najlepszych restauracji (pierwsza nagroda w ogólnonarodowym konkursie na najsmaczniejszy makaron udon), serwującej sławny makaron udon, którego ojczyzną jest Takamatsu. Przyjazd do Matsuyamy, najstarszego w Japonii kompleksu gorących źródeł. Zwiedzanie miasta w kimonach hotelowych (zwyczaj japoński). Kolacja. Nocleg w japońskim hotelu (ryokan).

bDzień 11:/b
MATSUYAMA - HIROSZIMA
Poranna kąpiel w gorących źródłach. Następnie japońskie śniadanie. Wyjazd do Hiroszimy. Przejazd na wyspę Miyajima, gdzie stoi Itsukushima - zbudowany na palach chram ze stojącą w wodzie słynną, czerwoną bramą torii. Okazja do podziwiania jednego z najbardziej znanych widoków w Japonii. Zwiedzanie Hiroszimy - Parku Pokoju z pomnikiem ku czci ofiar oraz Muzeum Bomby Atomowej. Kolacja i nocleg w Hiroszimie.

bDzień 12:/b
HIROSZIMA - HIMEJI - OSAKA
Przejazd pociągiem shinkansen do Himeji. Zwiedzanie najsłynniejszego japońskiego zamku Białej Czapli. Okazja do podziwiania malowniczo położonego zamku, górującego nad okolicą. Obiad. Kontynuacja podróży do Osaki. Zakwaterowanie i nocleg.

bDzień 13:/b
OSAKA - TOKIO
Przejazd pociągiem shinkansen do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych fakultatywne wyjście z pilotem na zawody Sumo. Indywidualne zwiedzanie miasta dla pozostałych uczestników. Nocleg w Tokio.

bDzień 14:/b
TOKIO
Czas wolny na ostatni spacer, zakupy, zwiedzanie. Pożegnalna kolacja w izakaya - typowe miejsce wieczornych spotkań Japończyków (dobre jedzenie i sake).

bDzień 15:/b
Przejazd na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Przylot do Warszawy.

brbI RATA:/b
3000 PLN płatna przy zapisie

bII RATA:/b
płatna na 50 dni przed wyjazdem

bCena obejmuje:/b
ul
liprzeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,/li
liprzejazdy klimatyzowanym autokarem,/li
liprzejazdy dziennie pociągami ekspresowymi (shinkansen), /li
li13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*/5*, pokoje 2-os., (dopłata do pokoju 1-os. 4500 PLN) - w tym
ul
li1 nocleg w hotelu w stylu japońskim (ryokan),/li
li1 nocleg w klasztorze buddyjskim,/li
/ul
/li
li13 śniadań, 10 obiadów (w tym posiłek buddyjskich mnichów), 11 kolacji - w tym
ul
likolację w autentycznej, historycznej restauracji z XVII wieku - najbardziej wykwintny japoński posiłek, kaiseki ryori, /li
likolację - wyśmienitą potrawę shabu shabu, /li
/ul
/li
likolację przygotowywaną przez mnichów buddyjskich, /li
likąpiel w gorących źródłach,/li
liopiekę polskiego pilota-przewodnika,/li
liubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)./li
/ul
div /div

bUWAGA !:/b
ul
liZgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN./li
liPaszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna./li
liUdział w pokazie zawodów sumo - zgłoszenia przy zapisie na wycieczkę. Opłata w wysokości ok. 200 - 400 USD po uprzednim potwierdzeniu przez biuro dostępności. /li
liNa bilety wstępu, spektakl w teatrze, wjazd kolejką linową, transport publiczny, rejsy, system Tour Guide należy przeznaczyć ok. 365 USD./li
/ul
Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym:a style=color:#f04 href=https://logostour.pl/blog/turystyczny-fundusz-gwarancyjny-i-turystyczny-fundusz-pomocowyTurystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy/a

bTerminy:/bbr02.05 - 16.05.2022, 21950.00 PLNbr04.05 - 18.05.2022, 21950.00 PLNbr

Komentarze