Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
1 osoba
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

KRAKÓW OD A DO Z

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Krakowa. Trudno jest zwiedzić w niedługim czasie miasto, którego bliższe poznanie wymaga miesięcy. Dlatego proponujemy poznanie najważniejszych miejsc i atmosfery Krakowa. Wawel to wapienne wzgórze w centrum Krakowa, nad Wisłą, z zespołem monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. Gotycka katedra św. Stanisława i Wacława jest nekropolią królów polskich i niektórych bohaterów narodowych. Na katedralnej wieży zawieszono szereg dzwonów z największym Dzwonem Zygmunta ufundowanym przez Zygmunta I Starego. Zwiedzając królewskie komnaty podziwiamy wspaniałe wyposażenie wnętrz ze słynnymi arrasami i kurdybanami na ścianach oraz pięknymi stropami kasetonowymi. Nie brakuje tu również okazałych marmurowych portali i wspaniale zdobionych pieców i kominków. Zachwyt wzbudzają renesansowe meble i liczne obrazy malarzy niderlandzkich i niemieckich doby renesansu. Dodatkową atrakcją Wawelu jest jaskinia wypłukana wodami Wisły zwana Smoczą Jamą, gdyż zgodnie z legendą zamieszkiwał w niej Smok Wawelski. Najstarszą część miasta otaczają Planty, które są jednym z większych krakowskich parków. W całym świecie rozpoznawalny jest pałac biskupi przy ul. Franciszkańskiej ze słynnym „Oknem Papieskim” – miejscem spotkań papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka z młodzieżą. Najbardziej charakterystycznym miejscem na Starym Mieście jest rynek z sukiennicami i kościołem Mariackim. W pobliżu rynku zachowały się najstarsze zabudowania Uniwersytetu Jagiellońskiego z pięknym dziedzińcem Collegium Maius. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się na krakowski Kazimierz, który jest miejscem szczególnym, ukształtowanym przez bliskie, kilka wieków trwające sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Wąskie, brukowane uliczki zachowały swoje dawne nazwy Szeroka, Wąska, Izaaka czy Estery. Zmieniły przeznaczenie niektóre synagogi – synagoga Wysoka jest miejscem koncertów, spotkań promocyjnych oraz wystaw, a z dziejami i kulturą krakowskich Żydów można zapoznać się w Muzeum w Starej Synagodze. Funkcje sakralne i muzealne łączy w sobie kościół na Skałce, który według legendy jest sanktuarium męczeństwa św. Stanisława oraz pełni rolę Panteonu Narodowego z kryptami zasłużonych Polaków. Ta urokliwa część Krakowa często wykorzystywana jest jako scenografia filmowa. Następnie udamy się na najsłynniejszy polski kopiec. Usypany na wzgórzu św. Bronisławy symboliczny grobowiec jest hołdem złożonym bohaterowi narodowemu – Tadeuszowi Kościuszce. Ukończony 1823 roku ziemny monument stał się symbolem niepodległości i wolności. W wolnym czasie zachęcamy do odwiedzenia najsłynniejszej krakowskiej kawiarni literackiej „Jamy Michalika”, która swoją nazwę zawdzięcza występującym tu artystom z kabaretu Zielony Balonik. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Wieliczki. Zabytkowa kopalnia soli „Wieliczka”, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Podziemne korytarze, komory i kaplice odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski w Krakowie – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 68 - 96 zł/os, dodatkowo Kopalnia Soli w Wieliczce ok. 59 - 87 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2020 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Kraków, Polska
2. Wieliczka, Polska
3. Kazimierz, Kraków, Polska

Komentarze