Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot do Ułan Bator przez Moskwę.
2 dzień:
Przylot do Ułan Bator, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku wycieczka objazdowa po mieście. Zwiedzimy klasztor buddyjski Gandan, największy w Mongolii, z bezcennymi dziełami sztuki. Doskonale można tu zaobserwować odradzający się buddyzm i mnichów, którzy ponownie zasiedlili ocalałe z komunistycznych pogromów klasztory. Następnie plac Suche Bator z pomnikiem Czingis Chana, gmachem Parlamentu i Muzeum Sztuki Narodowej Mongolii. Później odwiedzimy zespół architektoniczny Dzajsan, park Buddy. Wieczorem zobaczymy koncert folklorystyczny: śpiew gardłowy, akrobatyka, tańce narodowe. Kolacja, nocleg.
3 dzień:
Wcześnie rano wylot do Dalanzadgad – stolicy ajmaku Omnogow, na samo południe Mongolii. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Jedziemy w kierunku Pustyni Gobi, obserwując zmieniające się krajobrazy - roślinność powoli staje się uboga, a osady ludzkie są coraz rzadsze. Docieramy do jednego z najciekawszych miejsc, do doliny Elyn Am w masywie Gurwan Sajchan, którego wierzchołki przekraczają 2800 m n.p.m. i prawie cały rok zalega tu lód. Góry są objęte ochroną w utworzonym tu parku narodowym. Stamtąd pojedziemy do wydm piaskowych Chongoryn Els – co znaczy: beżowe, śpiewające piaski. Wydmy ciągną się na przestrzeni 100 km i wchodzą w skład Parku Narodowego Gobi Gurwan Sajchan. Spacer po wspaniałych wydmach i wizyta u nomadów, którzy znakomicie przystosowali się do życia w tym ekstremalnie trudnym terenie i zajmują się hodowlą dwugarbnych wielbłądów. Obiad i kolacja w bazie turystycznej, w jurtach (tradycyjnych mongolskich namiotach) specjalnie przystosowanych dla zachodnich turystów.
4 dzień:
Wczesna pobudka, aby zobaczyć przepiękny wschód słońca na pustyni Gobi, jednej z najpiękniejszych i najdzikszych pustyń świata. Po śniadaniu przejazd do Doliny Saksaułów i klifów Bajanzag. Droga wiedzie przez bezludne tereny do czasu, aż na zupełnym pustkowiu wyłonią się czerwone skały - płonące klify Bayanzag. Przepięknie wygląda ten teren o zachodzie słońca, gdy piasek nabiera czerwonej barwy - jest to jeden z najpiękniejszych widoków na Ziemi. Właśnie tutaj amerykański badacz Roy Chapman Andrews odnalazł wiele skamieniałych jaj i szkieletów dinozaurów sprzed dziesiątków milionów lat. Zobaczymy ,,pustynny las”, składający się z karłowatych, liczących kilkadziesiąt lat drzew, słynnych saksaułów. Obiad i kolacja w bazie turystycznej, nocleg.
5 dzień:
Śniadanie, wyjazd w region gór Degler Khangai, gdzie w zakolu rzeki Ongi znajdują się ruiny dwóch buddyjskich klasztorów Ongijn Chijd z XVII w. Kiedyś był to największy kompleks klasztorny Mongolii, składający się z 11 świątyń, gdzie zamieszkiwało ponad tysiąc mnichów. Zniszczony w latach 30 XX w. jest obecnie odbudowany i z powrotem zasiedlany. Po obiedzie zwiedzanie klasztorów. Przejazd do bazy turystycznej Ongi, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do dawnej stolicy Mongolii - Karakorum. Zwiedzimy tam wspaniały buddyjski klasztor Erden Zuu. Po obiedzie w plenerze pojedziemy do oazy Bajangobi - co znaczy bogata pustynia. Krótki spacer po wydmach, z których będziemy podziać okoliczne góry i doliny oraz słuchać śpiewu licznych tu ptaków. Będzie możliwość przejechać się na dwugarbnym wielbłądzie (10 EUR). Kolacja i nocleg w bazie turystycznej w mongolskim Ałtaju.
7 dzień:
Śniadanie, wyjazd do Ułan Bator. Po drodze obiad w plenerze. Po przyjeździe do miasta dla chętnych zakupy w sklepie ,,Wykonano w Mongolii”. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.
8 dzień:
Śniadanie w hotelu, wyjazd do Parku Narodowego Terelż. Tam znajdziemy najpiękniejsze krajobrazy z ogromnymi, dziwacznymi skałami, lasem i przezroczystymi górskimi rzekami. Po drodze zobaczymy pomnik Czyngis Chana. Jest to największy na świecie (30 m) pomnik przedstawiający człowieka na koniu. Do budowy pomnika wykorzystano 250 ton stali. W Terleżu zobaczymy ogromną skałę w kształcie żółwia, jest to symbol Terleża. Pójdziemy do Buddyjskiego CentrumMedytacji, skąd rozpościera się przepiękny widok na Terleż. Chętni mogą pojeździć konno. Kolacja i nocleg.
9 dzień:
Po śniadaniu powrót do Ułan Bator. Zwiedzanie Pałacu Zimowego Bogd Khan. Jest to jedyny zachowany do naszych czasów pałac zwierzchników buddyzmu tybetańskiego Mongolii, o wspaniałej, unikalnej architekturze. Zwiedzanie Pałacu Zimowego Bogd Khan. Jest to jedyny zachowany do naszych czasów pałac zwierzchników buddyzmu tybetańskiego Mongolii. Wizyta w sklepie z wyrobami z kaszmiru. Spacer po mieście i odwiedziny w Uniwermagu. Ostatnie zakupy, czas wolny. Kolacja pożegnalna w restauracji. Nocleg.
10 dzień:
Wczesne śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Warszawy przez Moskwę. Przylot do Warszawy. Zakończenie wycieczki.

Świadczenia:

Zakwaterowanie:
8 noclegów według programu: 3 noclegi w Ułan Bator w hotelach o standardzie***, pokoje 2 osobowe z łazienkami. 5 noclegów na terenie pustyni Gobi i Terleżu, w jurtach 4 osobowych (łóżka z pościelą), łazienki w oddzielnym pawilonach.
Wyżywienie:
Zgodnie z programem - 2 x dziennie (śniadania, obiadokolacje) oraz przez 4 dni pobytu na pustyni Gobi 3 x dziennie na (śniadania, obiady, kolacje).
Transport:
Przeloty wg programu, mikrobusy i samochody terenowe.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP- 1000 PLN
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota i lokalnych przewodników.
Wiza i pośrednictwo wizowe.

Uwagi praktyczne:

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. Zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 600 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.

Przy wyjeździe do Mongolii wymagane są wizy. W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 30 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do Działu organizacji Almaturu-Katowice (40-096 Katowice, ul. 3 Maja 19/3):
• paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, z 2 wolnymi stronami,
• prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy do Mongolii http://ambasadamongolii.pl/wp-content/uploads/2014/10/visa_application.pdf
• dwa zdjęcia paszportowe do wizy mongolskiej o rozmiarze 3 x 4 centymetry na białym tle.

Informacje zdrowotne:
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/mongolia. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. W miesiącach letnich należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Pogoda i klimat:
Mongolia leży w strefie klimatu wybitnie kontynentalnego z mroźnymi i suchymi zimami oraz gorącym okresem letnim. Klimat jest surowy, z upalnym latem i bardzo mroźną zimą (poniżej -30 °C). Opady atmosferyczne występują niezwykle rzadko, a większość opadów przypada na okres od połowy czerwca do połowy sierpnia. Na pustyni, można się spodziewać dużych amplitud temperatury pomiędzy dniem i nocą. Nawet podczas lata mogą zdarzać się chłodne noce, z temperaturą poniżej 10°C. Sezon turystyczny przypada na okres od końca maja do połowy września.

O wyprawie:
Wyprawa jest dość intensywna, ze względu na duże przestrzenie do pokonania oraz bogaty program zwiedzania. Przeznaczona jest dla osób lubiących dynamiczne podróżowanie, którym nie przeszkadzają częste zmiany miejsc i korzystanie z różnych środków lokomocji, a także dla tych którzy przedkładają chęć dogłębnego poznania kultury obcego kraju nad wygody w luksusowych hotelach. Podczas zwiedzania tak odmiennych od zachodnich przyzwyczajeń krajów musimy uzbroić się przede wszystkim w otwarty umysł, gdyż niektóre rzeczy uważane tam za normalne mogą szokować przybyszów. Mongolia to przede wszystkim bajeczne krajobrazy Gobi, bezkresne zielone stepy i błękitne niebo. To kraina dzikich gór, krystalicznie czystych rzek i jezior oraz gorącej pustyni. Podróżując po tym kraju przemierzymy setki kilometrów po nieutwardzonych drogach i bezdrożach, zachwycając się pięknem przyrody i gościnnością ludzi. Wyprawa jest kierowana dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Zakwaterowanie przewidujemy w hotelach 3 gwiazdkowych z łazienkami. Na pustyni Gobi będziemy mieszkać w jurtach, tradycyjnych namiotach mongolskich koczowników. Do jurt jest doprowadzona elektryczność, a łazienki znajdują się w oddzielnym budynku. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacja o cenie:

Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- wiz oraz pośrednictwa wizowego – 400 zł
- pozostałych posiłków nieujętych w programie,
- zwyczajowych napiwków, ok. 30 USD,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 13 zł.
1. Ułan Bator, Mongolia
2. Dalanzadgad, Ajmak południowogobijski, Mongolia
3. Gobi Desert, Mongolia
4. Bayanzag, Flaming Cliffs, Bulgan, Ajmak południowogobijski, Mongolia
5. Ongiin gol, Zuunbayan-Ulaan, Ajmak południowochangajski, Mongolia
6. Karakorum, Ajmak południowochangajski, Mongolia

Komentarze