Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

MORAWY - 3 dni

CZECHY

  

Ołomuniec, Morawski Kras, Brno, Křtiny

749.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

09.08 - 11.08.2019
autokar
Śniadania
2 osoby
Organizator: TOURIST2
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

MORAWY - OŁOMUNIEC, PREDKLASTERI, BRNO, KŘTINY

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Czechy do Ołomuńca. W czasie spaceru po Starym Mieście - drugim, po centrum Pragi, największym zespole zabytkowym w Czechach zobaczymy kolumnę Trójcy Przenajświętszej wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gotycki ratusz z zegarem będący jednym z symboli miasta, wspaniałe fontanny oraz katedrę św. Wacława z wysoką na ponad 100 m wieżą. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu przejazd do Morawskiego Krasu, na terenie którego znajduje się ponad 1100 jaskiń krasowych. Proponujemy zwiedzanie jaskini Sloupsko-Sosuvskiej, największej z 5 jaskiń udostępnionych dla turystów. Następnie pojedziemy do Předklášteří, gdzie zwiedzimy Cysterski klasztor żeński Porta Coeli (Brama Niebios), którego główną atrakcją jest romańsko – gotycka bazylika Wniebowzięcia Marii Panny. Na terenie klasztoru znajduje się również interesujące Muzeum Regionu Podhorecko. Kolejnym punktem programu będzie Brno. Podczas spaceru po stolicy Moraw Południowych zobaczymy Stare Miasto z katedrą św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, Zelny Trh z fontanną Parnas, Stary Ratusz oraz Plac Wolności, przy którym znajdują się wspaniałe pałace mieszczańskie. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do niewielkiej miejscowości Křtiny. Legenda mówi, że było to miejsce chrztu pierwszych chrześcijan na Morawach. W XIII wieku doszło tu do objawień Marii Panny i do dziś miasteczko jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na Morawach Południowych. Odwiedzimy wspaniałe barokowe Sanktuarium Marii Panny zwane „Perłą Moraw”. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 2 noclegi hotel **/*** położony na trasie wycieczki - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 1200 koron czeskich (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 2 ciepłych kolacji; koszt 90 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2017 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 280 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Brno, Czechy
2. Křtiny, Czechy
3. Předklášteří, Czechy
4. Ołomuniec, Czechy

Komentarze