Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

-
?
wg programu
2 osoby
Organizator:
Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników i kliknij "Przelicz".

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Brak oferty spełniającej Twoje kryteria.
Zmień liczbę uczestników w zakładce "Przelicz".

Opis

Program:

1 dzień
Wyjazdy: KRAKÓW godz. 04:30, KATOWICE godz. 05:30, GLIWICE godz. 05:50, WROCŁAW godz. 08:20, LEGNICA godz. 09:30. Przejazd do Niemiec do BAYREUTH – miasta dobrze znanego fanom twórczości Ryszarda Wagnera. Zwiedzanie Starego Miasta: słynna barokowa Opera Margrabiów, Stary Pałac i Kościół Pałacowy Maximilianstraße, Nowy Pałac i Ogrody Pałacowe. Przejazd pod Festspielhaus - teatr operowy z jedną z największych scen na świecie zbudowany według wskazówek Richarda Wagnera i wykorzystywany wyłącznie latem podczas corocznych festiwali wagnerowskich. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAMBERGU jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Niemczech (lista UNESCO), które zasłynęło z okrutnych pogromów czarownic. Po przyjeździe spacer z widokiem na Małą Wenecję - Klein Venedig, domy dawnych rybaków malowniczo położone nad rzeką Regnitz do katedry św. Jerzego i Piotra położonej na wzgórzu Domberg. Katedra zachwyca swoją wielkością i romańskim pięknem, a w niej można zobaczyć ostatni ołtarz Wita Stwosza i rzeźbę Jeźdźca Bamberskiego z XIII wieku. Następnie Neue Residenz – siedziba książąt-biskupów Bambergu, Alte Hofhaltung – dawny pałac biskupi z pięknym dziedzińcem. Po zejściu ze Wzgórza Katedralnego Stary Ratusz i Maximillianplatz. Z Bambergu przejazd do WÜRZBURGA. Przejście przez most Alte Mainbrücke i czas wolny na Rynku. Następnie spacer po starym mieście. Ratusz, katedra św. Kiliana i dawna rezydencja biskupia (lista UNESCO) uważana za jeden z najwspanialszych zabytków architektury barokowej w Europie. Pałac biskupi często porównywany jest do pałacu Schönbrunn i Wersalu. Zwiedzanie pałacu i spacer po ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do NORYMBERGI miasta przez kilka stuleci uważanego za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Zniszczone podczas nalotów i odbudowane przede wszystkim kojarzy się jako miasto procesów norymberskich i organizowanych tu zjazdów NSDAP, ale nadal jest jednym z najciekawszych miast Niemiec wartych odwiedzenia. Przejazd pod Halę Kongresową (Kongresshalle) i objazd terenów gdzie odbywały się zjazdy NSDAP i parady Wehrmachtu i powstała tzw. Katedra Świateł. Przejazd pod Pałac Sprawiedliwości gdzie odbył się słynny proces norymberski, a następnie pod Kaiserburg – zamek cesarski górujący nad miastem i zwiedzanie: mury obronne otaczające Stare Miasto, dom Albrechta Dürera, kościół św. Sebalda, renesansowy Ratusz, późnogotycka studnia Schöner Brunnen, kościół NMP i kościół św. Wawrzyńca. Czas wolny na Starym Rynku. Przejazd w kierunku Drezna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do MIŚNI, urokliwego miasteczka położonego nad Łabą. Zwiedzanie słynnej na cały świat Manufaktury Porcelany MEISSEN, prezentacja procesu produkcji i zdobienia oraz gotowych wyrobów z możliwością zakupów. Następnie zwiedzanie miasta: położony na wzgórzu późnogotycki Zamek Albrechtsburg z katedrą gotycką z XIII wieku oraz Rynek z Ratuszem i renesansowymi kamienicami, Kościół NMP z kurantem z porcelanowymi dzwoneczkami, Brama Sukienników. W godzinach popołudniowych przejazd do stolicy Saksonii – DREZNA, spacer i zwiedzanie Starego Miasta, m.in. Plac Teatralny, Opera Sempera, słynny zespół pałacowy Zwinger, Hofkirche – największy kościół katolicki w Dreźnie, Residenzschloss – rezydencja książąt i królów (zwiedzanie zbiorów zamkowych, do wyboru m.in. Neues Grünes Gewölbe – skarbiec z jednym z najbogatszych zbiorów klejnotów w Europie, Komnata Turecka (Türckische Cammer) z niezwykłą kolekcją dzieł sztuk z Imperium Osmańskiego oraz Gabinet Miedziorytów i Gabinet Numizmatyczny), Fürstenzug – mural o długości 102 m, Frauenkirche – słynny barokowy drezdeński protestancki Kościół Marii Panny, Albertinum i Tarasy Brühla. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do KÖNIGSTEIN i zwiedzanie twierdzy powstałej w XIII w. na skalnym płaskowyżu. W czasie ponad 750- letniej historii powstał imponujący zespół budynków obronnych o różnych stylach architektonicznych Można tutaj zobaczyć najstarsze zachowane koszary w Niemczech i najgłębszą studnię na terenie Saksonii. Twierdza nigdy nie została zdobyta, służyła też jako miejsce odosobnienia więźniów i jeńców wojennych. Był tu również przetrzymywany wynalazca porcelany Johann Friedrich Böttger. Po południu wyjazd do Polski, w trakcie podróży postój na terenie Polski na obiadokolację (płatną we własnym zakresie). Planowany przyjazd do miast wyjazdowych: Legnica/Wrocław około godz. 18:00 – 19:30, Gliwice/Katowice/Kraków: około godz. 21:00 – 22:00.

Zakwaterowanie:


4 noclegi w Hotelach***, pokoje 2 - os z łazienkami


Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Uwagi praktyczne:


Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 660,00 zł
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Cena nie zawiera świadczeń niewymienionych w ofercie
Ze względu na wzrost cen paliw od dnia 3 kwietnia 2022 r. zostaje wprowadzona dopłata paliwowa

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux  /DVD, barek, WC, klimatyzacja/
opłaty drogowe, parkingowe
4 noclegi w Hotelach***,  pokoje 2 - os  z łazienkami
4 śniadania – bufet
4 obiadokolacje: dwa dania + woda
opieka pilota - przewodnika
ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 € , bagażu do 200 €
opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Pomocowy
podatek VAT
Cena nie zawiera: DOPŁATY: taxa hotelowa: 5 €, bilety wstępu: ok 75 - 80 €  (Opera Margrabiów, Pałac Biskupi, Kaiserburg, Muzeum i Manufaktura porcelany w Miśni, zamek Albrechtsburg, Rezidenschloss, Twierdza Königstein), przewodnicy,  słuchawki:  około 10 €.  RAZEM około 95 €.  CENY BILETÓW i POZOSTAŁYCH OPŁAT MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Komentarze