Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

Niemcy - Herzlich willkommen

Niemcy

  
1499.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

26.08 - 28.08.2022
pociąg
Śniadania
2 osoby
Organizator: ALMATURP

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

26.08 - 28.08.2022 3 dni Pociąg
Rezerwuj
Wyprzedane
1499 PLN
28.10 - 30.10.2022 3 dni Pociąg
Rezerwuj
Wyprzedane
1499 PLN

Opis

Program:

1 dzień:
Zbiórka na dworcu PKP, przejazd pociągiem do Berlina. Przejazd do hotelu, pozostawienie bagaży. Z hotelu przejazd tramwajem na Alexanderplatz – główny plac dawnego Berlina. Stamtąd najbardziej znaną aleją miasta Unter den Linden udamy się do Bramy Brandenburskiej i siedziby parlamentu niemieckiego - Reichstagu. Wejście na kopułę, skąd roztacza się wspaniały widok na centrum Berlina. Przejazd do serca zachodniej części Berlina - Europa Center. Tam zobaczymy zegar upływającego czasu, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma - Gedächtniskirche. Spacerem po promenadzie Kurfürstendamm zakończymy zwiedzanie. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja*, nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Niemiec: przejazd na Gendarmenmarkt – jeden z najładniejszych placów Berlina, przejście do Pomnika – mauzoleum Holocaustu, przejazd do dawnego posterunku granicznego między sektorem sowieckim a amerykańskim Check-point Charlie. Z nowoczesną architekturą Berlina zapoznamy się na Potsdamer Platz. Godzinna przejażdżka statkiem po Szprewie będzie znakomitą okazją do poznania Berlina z innej perspektywy, do zobaczenia Wyspy Muzeów, śmiałej architektonicznie dzielnicy rządowej wraz z siedzibą Kanclerza RFN, nowego dworca głównego oraz zabytkowych i nowych mostów łączących brzegi rzeki. Podziwiając klasycystyczny Berlin Hohenzollernów
m.in.: Nowy Odwach, budynek opery, katedrę św. Jadwigi dotrzemy do Nikolaiviertel. Dzielnica będąca kolebką stolicy Niemiec jest ulubionym miejscem spacerów berlińczyków i turystów. Stanowi reminiscencję świetności przedwojennego Berlina (dla chętnych wjazd na Wieżę Telewizyjną w Berlinie – ok. 25 EUR ). Powrót do hotelu na nocleg. Obiadokolacja*.

3 dzień:
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Wyspy Muzeów, światowego dziedzictwa kultury. W programie Muzeum Pergamońskie – najsłynniejsze i najchętniej odwiedzane muzeum Berlina, z babilońską Bramą Isztar, drogą procesyjną z Babilonu, bramą targową z Miletu oraz Muzeum Sztuki Islamskiej. Powrót do hotelu po bagaże, przejazd na dworzec. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny:

Wjazd na Wieżę Telewizyjną – ok. 25 EUR.

Zakwaterowanie:

2 noclegi w hotelu **/*** w okolicy Berlina. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Świadczenia:

Zakwaterowanie: 2 noclegi.
Wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu. *Możliwość dokupienia pakietu 2 obiadokolacji w cenie 50 EUR/os.
Transport: pociąg na trasie: Warszawa – Berlin - Warszawa (stacje pośrednie: Poznań i Świebodzin) oraz Kraków – Berlin – Kraków (stacje pośrednie: Katowice, Opole, Wrocław, Legnica)
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne:

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Organizator będzie informował o szczegółowym rozkładzie jazdy pociągów przed wyjazdem.

Informacja o cenie:

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, transport komunikacją miejską, Tour Guide. Koszt ok. 70 EUR/os. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce,
- programu fakultatywnego,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.
1. Berlin, Niemcy

Komentarze